Automatizace otevírání brány Nice MC424L

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Automatizace otevírání brány Nice MC424L
« kdy: 21. 03. 2024, 10:31:40 »
Mame jednokridlovu branu s pohonom NICE MC424L a ovladame ju momentalne cez ovladac. V popise pisu, ze dosah je 1000m ale to maximalne na otvorenom priestranstve, aj to silno pochybujem. Ta brana sa neotvori ani ked zo 40m stlacim ovladac, takze momentalne musim stat s autom pred domom, aby bol dobry signal a brana sa otvorila. Rozmyslal som nad nejakou automatizaciou resp wifi riesenim a ovladat cez mobil, alebo na zaklade polohy. Mozno by mohol posluzit Sonoff/Shelly? Ma niekto nejake napady popripade ako to mate riesene?


Re:Automatizacia otvarania brany Nice MC424L
« Odpověď #1 kdy: 21. 03. 2024, 11:07:16 »
Mám starší model Nice, který má samostatné kontakty OPEN. Tvůj model má dle návodu kontakt AUX, který lze naprogramovat také na OPEN. Pak ti stačí libovolné zařízení, které sepne ten kontakt. Lze je napájet přímo z 24V řídící jednotky brány, mám tak napájenou kódovou klávesnici (samozřejmě přes step-down měnič). Právě klávesnice mi svým relé spíná ten kontakt OPEN (a paralelně k ní i videovrátný uvnitř na zdi).

luvar

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Automatizacia otvarania brany Nice MC424L
« Odpověď #2 kdy: 21. 03. 2024, 11:40:39 »
K dosahu by som odporucal este prebehnut navod. Nas model mal antenu v majaciku a ak nieje antena pripojena v riadiacej jednotke, tak to ma dosah ubohy...

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Automatizacia otvarania brany Nice MC424L
« Odpověď #3 kdy: 21. 03. 2024, 12:08:07 »
nemame majacik. Antena je schovata v tej riadiacej jednotke, mozno aj preto je ten dosah taky ubohy

Re:Automatizacia otvarania brany Nice MC424L
« Odpověď #4 kdy: 21. 03. 2024, 12:12:57 »
Už asi 10 let mám u brány LAN kontroler od Tinycontrol (https://www.i4wifi.cz/cs/211103-tinycontrol-lan-ovladac-v3-8), přes relátko to spíná vstup na motoru, který slouží pro ovládání otevírání/zavírání. Pak mám SIP účet s telefonním číslem a Asterisk, který se stará o spuštění skriptu po zavolání na telefonní číslo. Skript ověří telefonní číslo volaného a přes wget zavolá URL na kontroleru a sepne se relátko.

Vypadá to jako řešení s kanonem na vrabce, ale má to jednu killer feature - možnost uložit telefonní číslo do oblíbených, takže je to hned po ruce jak v telefonu, tak na displayi prakticky jakéhokoliv auta, kde je bluetooth handsfree. A pohodlná možnost přes bránu pustit rodinu/kamarády/zahradníky, bez toho aniž by jim člověk musel dávat nějaký ovladače.


Re:Automatizacia otvarania brany Nice MC424L
« Odpověď #5 kdy: 21. 03. 2024, 12:28:01 »
nemame majacik. Antena je schovata v tej riadiacej jednotke, mozno aj preto je ten dosah taky ubohy

Možná by tedy bylo nejjednodušší řešení tu anténu vytáhnout ven, do nějaké prutovky pro příslušnou frekvenci.

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Automatizacia otvarania brany Nice MC424L
« Odpověď #6 kdy: 22. 03. 2024, 10:04:23 »
Mám starší model Nice, který má samostatné kontakty OPEN. Tvůj model má dle návodu kontakt AUX, který lze naprogramovat také na OPEN. Pak ti stačí libovolné zařízení, které sepne ten kontakt. Lze je napájet přímo z 24V řídící jednotky brány, mám tak napájenou kódovou klávesnici (samozřejmě přes step-down měnič). Právě klávesnice mi svým relé spíná ten kontakt OPEN (a paralelně k ní i videovrátný uvnitř na zdi).

No podla navodu je to bud OPEN, CLOSED alebo ciastocne open/closed, tak tomu nerozumiem. Na internete som nasiel, ze ludia to pripajali do vstupu pre SbS a v AUX nic nemali.

Re:Automatizace otevírání brány Nice MC424L
« Odpověď #7 kdy: 22. 03. 2024, 10:25:12 »
IMO je význam těch možností v návodu docela vysvětlený -str. 18

SbS taky dává smysl.