Vedení UTP a především vyústění ze zdi

Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« Odpověď #15 kdy: 18. 03. 2024, 17:16:09 »
... A musíš mít souhlas.

 ::) v cizim/najmu bych si samozrejme podobny zasah nedovolil. I tak dekuji za upozorneni, doufam, ze se nenajde mnoho kutilu, kteri by se pustili do podobne veci v najmu.


Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« Odpověď #16 kdy: 18. 03. 2024, 21:41:39 »
U vecsiny, ak nie vsetkych AP som v dokumentacii videl, ze je mozne ich umiestnit aj na stenu.
Takto ich pozivame v o firme a ziaden problem.
Ja mam v novostavbe taky par Unifi AC Lite normalne na stene pod stropen a funguje to nadherne .....
Je sice pravda, ze jsem dopredu vedel, kde budou a nechal si dat krabici primo tam a po drobne uprave toho spodku (vysec ~30 stupnu pro UTP) je mam prisrubovane primo na tech krabicich :-)

Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« Odpověď #17 kdy: 28. 03. 2024, 10:28:50 »
Jakákoli průchodka:
https://www.google.com/search?q=průchodka


Stravil jsem tyden hledanim a nic kloudneho jsem neobjevil (snad jedinou designovou pruchodku pro nabytek (?), u ktere si nejsem jisty, jak by ve zdi/chranicce drzela). Ostatni pruchodky jsou se zavity nebo ciste utilitarniho razu - nic, co bych chtel, aby trcelo ze zdi. :-\

Navic zjistuji, ze se snad ani nevyrabi (a nebo neprodavaji na metry) instalacni kabely v bile barve (kus kabelu ze zdi asi videt bude). Nechce se mi strihat kabely, ktere mam a krimpovat nove konektory (s kterymi je neprotahnu mensimi pruchodkami).

Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« Odpověď #18 kdy: 28. 03. 2024, 20:49:26 »
Metráž v bílé barvě má i UI, ale nevím zda ho někdo střihne, nebo by jste musel koupit celé klubo. Na Conradu mají po 25 m. Weidmueller má v 7035, což je lehce do šeda.
Průchodku ze zdi bych neřešil. Kabel pouze "zasádrujte" nějaký lepším stavebním materiálem a zamalujte. Pokud se bojíte praskání, můžete použít nějakou menší instalační krabici a schovat ji celou pod omítku. Kabel vyvést přes gumovou průchodku.
Případně pokud budete tahat kabel v trubkách, můžete použít co nejmenší průměr a k tomu koleno. Budete muset trubku zasekat více do zdi, nebo bude trošku čouhat

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« Odpověď #19 kdy: 28. 03. 2024, 22:06:07 »
Jakákoli průchodka:
https://www.google.com/search?q=průchodka


Stravil jsem tyden hledanim a nic kloudneho jsem neobjevil (snad jedinou designovou pruchodku pro nabytek (?), u ktere si nejsem jisty, jak by ve zdi/chranicce drzela). Ostatni pruchodky jsou se zavity nebo ciste utilitarniho razu - nic, co bych chtel, aby trcelo ze zdi. :-\

Navic zjistuji, ze se snad ani nevyrabi (a nebo neprodavaji na metry) instalacni kabely v bile barve (kus kabelu ze zdi asi videt bude). Nechce se mi strihat kabely, ktere mam a krimpovat nove konektory (s kterymi je neprotahnu mensimi pruchodkami).

Proč to prostě neuděláš pořádně? Hledat, jak to co nejvíce zfušovat se Ti v budoucnu vymstí.

Osobně bych to po domluvě (kde co je, kde to bude, kde možná něco je…) vyhledal trasu dalšího vedení např.: CYKY-J 3x2.5 mm2 (zásuvky), označil laserem a vzal do ruky drážkovač s připojeným vysavačem – nemusíš uklízet a udělat drážku tak lze i v naklizené domácnosti.

Drážka by měla odpovídat zápustnému kanálu např.: 20x10 mm s protahovačkou a ukotvil. Rychlá penetrace se síťkou, zakytování a přetření nátěrem (u pigmentovaných barev se nechává část kyblíku pro opravy např.: přetloukání obrázků). Za půl dne není co řešit a máš trvalé a poctivé řešení, do kterého kdykoliv můžeš přidat, vyměnit vodiče apod.

Nosník AP se kotví přímo do kanálu, respektive se do kanálu nacvakne přístrojová krabička, do které se přišroubuje nosním AP, požárních čidel apod.

Nalepovací tenké vodiče vyrábí Birtas, Bemka, nebo Shenzen, který má v nabídce i nalepovací 6x1 mm UTP CAT6. Zní to dobře až do okamžiku, kdy to přejedeš špachtlí a je po něm. Birtas jsou podstatně robustnější a dražší (CAT5E). Na IČO vím kde, v maloobchodě netuším. Shenzen možná ještě někde válí ve skladu – použil jsem to jednou a nikdy více.

Carpe diem


Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« Odpověď #20 kdy: 28. 03. 2024, 23:18:55 »
Kolik jste toho v životě "rychle napenetroval se síťkou" a co to vlastně znamená?
Rád bych se jako zedník amatér dovzdělal...
I když, ta drážkovačka s vysavačem v naklizené domácnosti, asi hovoří za vše.
To dávali na Netflixu, že ?
« Poslední změna: 28. 03. 2024, 23:21:49 od TechnikTom »

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:Vedení UTP a především vyústění ze zdi
« Odpověď #21 kdy: 29. 03. 2024, 07:03:07 »
K čemu by to bylo, na důležitého chytráka si budeš hrát tak či onak.

Co přesně chceš dosekávat na drážce 20x10? Nic, protože to za tebe udělají ty dva kotouče s dosekem neboli vylamovacím sekáčem. Než spustíš… nezájem! Vždy něco uteče a proto se vymyslelo zakrývání. Z „Párksajdu“ toho utíká podstatně více/všechno, než z Hiltin a neděláš 50x50. V rozích se tomu nevyhneš.

Lepší chytat za slovo, ohnout a vytasit se je přece jen pohodlnější.

Carpe diem