reklama

Funguje FIO banka v Linuxu?

Xjmeno363lkm

Funguje FIO banka v Linuxu?
« kdy: 10. 09. 2011, 21:43:56 »
Ahoj, má někdo zkušenosti s IB od FIA?

jestli to dobře chápu, tak na spuštění IB a provedení platby je u FIA potřeba jakýsi FIO-podpis (generátor klíče či co).

zřejmě se dá rozchodit i pod linuxem, ale je to zkutečně potřeba?

a znamená to, že třeba po přihlášení v internetové kavárně, nebo z kiosku na hotelu platbu neprovedu? Leda bych jim tam něco začal instalovat?

to mi připadá jako neskutečný vopruz a pokud je to tak, tak tím u mě FIO padá...

« Poslední změna: 12. 09. 2011, 10:16:14 od Petr Krčmář »

reklama

pje

Re: FIO podpis - linux
« Odpověď #1 kdy: 10. 09. 2011, 21:54:25 »
Doporučuji domluvit si s Fiem SMS kód, který je jako unikátní a jednoúčelový poslán na mobil po potvrzení požadované operaci (např. jednorázového platebního příkazu). Po vložení po podpisového pole a odeslání ztrácí svou platnost.

Xjmeno363lkm

« Odpověď #2 kdy: 10. 09. 2011, 22:54:47 »
jo dík, smsky znám a požívám u spořky.

Teď koukám, že je snad možné si založit účet pouze s smskami BEZ ověřování klíčem.
Je to tak správně?

PS: mimochodem, to jejich IB vypadá tak neskutečně hnusně (bez grafických vyprcávek), že by mohlo fungovat i v linuxu bez problémů ;)

« Odpověď #3 kdy: 11. 09. 2011, 08:11:57 »
Mám internetové bankovnictví od FIO s autorizací přes SMS a v Linuxu funguje naprosto bez problémů.

Slyšel jsem, že s tím podepisováním je nějaký problém, ale jde to bez toho.

#

« Odpověď #4 kdy: 11. 09. 2011, 09:44:51 »
Ano, na linuxu funguje ten jejich web bez problemu. Pri zrizovani uctu se domluv na potvrzovani operaci pres sms.

Joe

« Odpověď #5 kdy: 11. 09. 2011, 11:08:55 »
Hele lidi ja nevim, nikdy jsem s zadnym webem nebo IB pod linuxem nemel zadne problemy, ja vazne nevim, jak to delate a ano FIO jde bez problemu, maji ted nove i peknou aplikaci na android.

vn158

« Odpověď #6 kdy: 11. 09. 2011, 14:37:55 »
Pro ArchLinux můžeš použít můj balíček z AURu dostupný na https://aur.archlinux.org/packages.php?ID=39978.

Pokud je mi známo, Fio standardně nabízí opravdu SMS, ale údajně je pořád možný i podpis a dokonce i kombinace obou metod.

Jakub Váňa

« Odpověď #7 kdy: 11. 09. 2011, 20:31:03 »
Fio mám už asi 5 let (obch. ucet asi 8), nikdy sem s internet bankingem (a ani s ustavem nebo lidma) nemel sebemensi problem.

To, že je internetový bankovnictví velmi jednoduché html, považuji za ohromnou výhodu - už před lety, kdy browser v mobilu byl temer nerealna zalezitost, jsem přes e-broker (prakticky stejny jako bankovnictvi) obchodoval v opeře mini na jednom z levnejších eriků.

Je sice fajn, když něco vypada hezky, ale když je to kvůli tomu nefunkční, ne vždy je to dobře ....

anonym

« Odpověď #8 kdy: 11. 09. 2011, 23:00:48 »
Přešel jsem v Linuxu z textovek na podepisování příkazů speciálním programem Fia. Funguje bezvadně, nepotřebuji telefon. Lze sjednat i obě možnosti zároveň jako alternativní.

Tomáš

Re: Funguje FIO banka v Linuxu?
« Odpověď #9 kdy: 12. 09. 2011, 10:38:31 »
Podepisovací aplikace je v Javě. Používám na Fedora 15 64bit bez problémů.

reklama