Subwoofer se sám vypíná po jedné písničce

jahris

Subwoofer se sám vypíná po jedné písničce
« kdy: 30. 03. 2010, 18:17:50 »
ahoj v linuxu jsem vcelku novacek a potreboval bych poradit... mam zvukovku sound blaster live 24bit, distribuci mam greenie/ubuntu a 5.1 repracky. kdyz ji nastavim ovladace alsa tak je vse ok, ale jak dohraje pisnicka (z mp3, youtube, je to asi jedno z ceho) tak prestane hrat subwoofer a musim to znovu nastavit. nemel jste nekdo podobny problem nebo nevite co by s tim slo udelat?
« Poslední změna: 30. 03. 2010, 22:18:00 od Petr Krčmář »


Re: Subwoofer se sám vypíná po jedné písničce
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2010, 13:46:03 »
Delas to nastaveni audia s pravama roota?

jahris

Re: Subwoofer se sám vypíná po jedné písničce
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2010, 15:18:46 »
zvuk jsem nastavoval pres sestem>ovladaci centrum>zvuk prihlasen jako root. alespon myslim, jak rikam v linuxu jsem novacek a rad bych ho zacal pouzivat, jen potrebuju vse nastavit

Re: Subwoofer se sám vypíná po jedné písničce
« Odpověď #3 kdy: 31. 03. 2010, 15:43:28 »
Zkus na ovladaci centum kliknout pravym tlacitkem a dej spustit jako root. Melo by se te zeptat na root heslo a pak spustit to centrum. Vsechno znovu nastavit a pokud to i pak pofrci jenom jednu pisnicku, tak se ta nastaveni ukladaji spatne, nebo do toho kafra neakej jinej program (nejspis pouzitej prehravac). Ja taky nejsem zadnej profik, ale pokud to nepofici ani tak jak jsem psal, tak se tady mozna nekdo najde.

jahris

Re: Subwoofer se sám vypíná po jedné písničce
« Odpověď #4 kdy: 31. 03. 2010, 16:03:24 »
volbu spustit jako root tu ani nemam, ale procet jsem par for a jako root jsem to zkousel a zadna zmena... jinak zkousel sem ve vic prehravacich, vsude to dela to samy i pri prehravani z prohlizece (firefox, opera)... jinak stejnej problem mam u vsech distribuci co jsem zkousel (fedora, mandriva, opensuse, ubuntu, debian). jinak ta zvukovka je alsou identifikovana jako ca0106


Re: Subwoofer se sám vypíná po jedné písničce
« Odpověď #5 kdy: 31. 03. 2010, 23:46:11 »
No.. já bych zkusil nastavit vše potřebné přes terminálový alsamixer a pak uložit pomocí sudo alsactl store

případně za store dát číslo zvukovky.. snad to bude fungovat.

jahris

Re: Subwoofer se sám vypíná po jedné písničce
« Odpověď #6 kdy: 01. 04. 2010, 13:33:48 »
tak uz jsem zkousel i alsamixer v terminalu a taky nepomhlo, stale to dela to same...

Ondratra

Re: Subwoofer se sám vypíná po jedné písničce
« Odpověď #7 kdy: 16. 09. 2010, 23:55:27 »
Ahoj :P mám stejný problém a tak mě zajímá jestli se to nakonec nějak vyřešilo :P za odpověď děkuji