Poraďte levné VPS na testování

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #15 kdy: 17. 02. 2024, 09:35:03 »
Myslím při používání. Měl jsem to snad několik měsíců a najednou jsem si všiml, že na kartě chtěli několikrát zablokovat nějakou částku, což se jim nepovedlo. Pak mi účet zrušili.


rmrf

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #16 kdy: 17. 02. 2024, 09:48:29 »
Já tedy nejsem odborník na Oracle Free Tier, ale jak si tady o tom píšete, tak jsem si ze zájmu přečetl v jejich podmínkách, že vyžadují, aby ta platební karta byla funkční a upozorňují, že její funkčnost budou v nějakých intervalech kontrolovat zablokováním určité částky, která ale nakonec nebude stržena. A že když se jim to nepovede zablokovat, tak mohou účet zrušit.

rmrf

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #17 kdy: 17. 02. 2024, 09:54:50 »
Jo a pro zájemce je to tady  https://www.oracle.com/cz/cloud/free/#always-free uvedeno česky v Často kladených otázkách.

petersveter

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #18 kdy: 17. 02. 2024, 10:00:21 »
Vdaka za tipy. Naozaj dost masin sa da najst na nejake mikrosluzby takto. Ale aktualne asi budem musiet pozerat aspon po 2 GB ram a tam vidim len Hetzner za €4.5 s DPH. Ak by sa naslo nieco lacnejsie, tak sem s tym.



rmrf

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #20 kdy: 17. 02. 2024, 10:14:40 »
Chcel by som na testovanie asi tak 5 lacnych VPS, tak za $10 dokopy. Staci mi 1vcpu, 2GB ram a 20GB disk. Urcite nechcem cloud.

A co takhle pustit si to na svém počítači ve virtuálech? Ty požadavky, které uvádíš, se dají splnit na kdejakém notebooku. Pokud tedy nepotřebuješ veřejné ip adresy na každém virtuálu.

petersveter

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #21 kdy: 17. 02. 2024, 11:34:50 »
https://www.serverhunter.com/#query=memory_amount%3A%3E%3D2048+storage_capacity%3A%3E%3D20+stock%3Ain_stock

Uz to niekto spominal na prvej stranke. Lenze najdem tam server za $1.75, idem si ho objednat a zrazu je to $5. Takze moc im to negunfuje ked zavadzaju alebo neaktualizuju ceny spravne.

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #22 kdy: 17. 02. 2024, 20:39:24 »
Já tedy nejsem odborník na Oracle Free Tier, ale jak si tady o tom píšete, tak jsem si ze zájmu přečetl v jejich podmínkách, že vyžadují, aby ta platební karta byla funkční a upozorňují, že její funkčnost budou v nějakých intervalech kontrolovat zablokováním určité částky, která ale nakonec nebude stržena. A že když se jim to nepovede zablokovat, tak mohou účet zrušit.

blokuji jeden dolar a dělají to cca po 6 měsících, bez toho ti ten účet nezaloží.

Také je dobré říct, že ty free tier službu nejsou ve všech lokalitách a je jich poměrně málo, v EU třeba ty arm 24 GB stroje již neseženeš, chce to pravidelně kontrolovat a pak si alokovat. Je to taková super reklama, ale kde nic tu nic.

petersveter

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #23 kdy: 17. 02. 2024, 20:51:52 »
Tak pre pobavenie naprosto cerstva skusenost s Hetznerom.

Registroval som sa, zadal udaje a platobnu kartu(Fio), vsetko zbehlo akurat po potvrdeni platby ma to odhlasilo a chvilu na to mi prisiel tento uzasny email.

Citace
Dear ...

After reviewing your updated customer information, we have decided to deactivate your account because of some concerns we have regarding this information. Therefore, we have cancelled all your existing products and orders with us.

Best regards

Your Hetzner Online Team

petersveter

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #24 kdy: 17. 02. 2024, 21:26:38 »
PS: Contaboo ma za €4.5 4vCPU, 6GB ram, 100GB/400GB a 32TB egress. Chcel som to vziat ale maju tam instalacny poplatok ktory robi vsetko na kratsie nez rok financne nezmyselne. A asi aj DPH douctuju, neviem povedat.

Zobral som na skusku od cloudfanatic.net 2 vCPU, 2GB RAM, 60GB disk a neobmedzeny traffic za $4.5. Vyhoda je ze mi nenauctovlali DPH, takze €4.32 ma to stalo a registracia aj s objednavkou prebehli sucasne a okamzite, takze som extrmene spokojny. Nevyhoda je ze su len v USA takze ak niekto potrebuje maly ping tak asi nie idealne.

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #25 kdy: 17. 02. 2024, 23:30:19 »

petersveter

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #26 kdy: 18. 02. 2024, 01:54:14 »
Odporúčam Netcup
https://www.netcup.de/bestellen/produkt.php?produkt=3407 1€
https://www.netcup.de/bestellen/produkt.php?produkt=3408 2€
zľavnené ponuky čo sú skryté na webe

Paradicka. Paci sa mi ako tu pribudaju dobre tipy. Tieto su sice na celorocne predplatne ale ak ma clovek nejaku mikrosluzbu ktoru treba dlhodobo riesit tak sa to urcite oplati.

Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #27 kdy: 18. 02. 2024, 10:02:21 »

McFly

  • *****
  • 584
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #28 kdy: 21. 02. 2024, 17:20:35 »
Nechápu, jak je možné, že některé ty ceny jsou tak nízké. Když to srovnám třeba s VPS SSD u Wedosu, který navíc nedávno podražil kvůli zdražení elektřiny, tak mi Wedos vychází příšerně drahý. :/

bmn

  • ***
  • 166
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte levné VPS na testování
« Odpověď #29 kdy: 21. 02. 2024, 18:52:18 »
Tak pre pobavenie naprosto cerstva skusenost s Hetznerom.

Registroval som sa, zadal udaje a platobnu kartu(Fio), vsetko zbehlo akurat po potvrdeni platby ma to odhlasilo a chvilu na to mi prisiel tento uzasny email.

Citace
Dear ...

After reviewing your updated customer information, we have decided to deactivate your account because of some concerns we have regarding this information. Therefore, we have cancelled all your existing products and orders with us.

Best regards

Your Hetzner Online Team
Hetzner je tymto znamy ze akonahle sa im nieco nepaci pri registracii tak odmietnu registraciu.