Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí

Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« kdy: 07. 02. 2024, 21:29:32 »
Koupím zachovalý notebook, displej min.15´,podsvícená klávesnice podmínkami. Mám ho jako sekundární. Disk nemusí být. Preferoval bych kvalitní šasi, které se po několika otevření a zavření nevylomí z pantů. Díky předem :-)
« Poslední změna: 07. 02. 2024, 22:41:41 od Petr Krčmář »


Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #1 kdy: 08. 02. 2024, 10:37:33 »
Co bazoš? Tam se toho válí... nebo něco jako gigacomputer, teď tam maj slevy...
Gréta je nejlepší.

Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2024, 15:10:28 »
Ale ceny poněkud nesmyslné. A shopy si narazí provizi, že. Chtělo by to něco reálného.

Mlocik97

  • *****
  • 870
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #3 kdy: 08. 02. 2024, 15:29:09 »
Ale ceny poněkud nesmyslné. A shopy si narazí provizi, že. Chtělo by to něco reálného.

A akú cenu si predstavuješ? To ti je 7 tisíc KČ veľa? Alebo chceš za 100 tisíc KČ a aj to ti je málo? Čo je pre teba smyslná cena?

Trebárs Repas B: Dell Latitude 5580 je za 6770 priveľa?
« Poslední změna: 08. 02. 2024, 15:32:14 od Mlocik97 »

Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #4 kdy: 08. 02. 2024, 16:05:47 »
Pro: davidasis
No chlapče aby jsi nebyl překvapený tak věř, že my obchodníci máme na elektronice a výpočetní technice marži 3-7%, a to je max. Samozřejmě že na USB kabelu máme třeba i 50%, ale je to např. zisk 10 Kč/ks (tzn. nakoupím za 20Kč, nacením na 30 Kč a přičtu DPH, a prodejní cena 37 Kč. 
Ale musel jsem jich koupit krabici tzn. např. 100 ks krátkých patchcordů 0,5m, nebo 20 ks VGA prodlužovacích kabelů o délce 10m, nebo 50 ks USB A-B kabelů 5m apod. další varianty, takže ve výsledku třeba 25 krabic. Takže zaplatím ihned za každou krabici tisícovky a pak to prodávám na normální malé prodejně třeba 2-3 roky.



k3dAR

  • *****
  • 2 892
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #5 kdy: 08. 02. 2024, 16:44:01 »
Ale ceny poněkud nesmyslné. A shopy si narazí provizi, že. Chtělo by to něco reálného.
ty shopy repasu, si daji sice provizi, ale zaroven je ten hw dost zachoval (kupujou po velkem ze zahranici z odpisu od firem), delaji dukladne cisteni a testovani/diagnostiku/opravy a daji k tomu 1-2 roky zaruku...
na bazosi muzes mit nizsi cenu, ale nevis jaky stav a hlavne bez zaruky, ale jestli i to ti prijde drahe, tak nevim zda nehledas "neco realneho" = zdarma :-)

Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #6 kdy: 08. 02. 2024, 21:26:45 »
Koupím zachovalý notebook, displej min.15´,podsvícená klávesnice podmínkami. Mám ho jako sekundární. Disk nemusí být. Preferoval bych kvalitní šasi, které se po několika otevření a zavření nevylomí z pantů. Díky předem :-)

tak si ho kup, co máš za problém?

Mlocik97

  • *****
  • 870
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #7 kdy: 08. 02. 2024, 21:51:33 »
Ale ceny poněkud nesmyslné. A shopy si narazí provizi, že. Chtělo by to něco reálného.
ty shopy repasu, si daji sice provizi, ale zaroven je ten hw dost zachoval (kupujou po velkem ze zahranici z odpisu od firem), delaji dukladne cisteni a testovani/diagnostiku/opravy a daji k tomu 1-2 roky zaruku...
na bazosi muzes mit nizsi cenu, ale nevis jaky stav a hlavne bez zaruky, ale jestli i to ti prijde drahe, tak nevim zda nehledas "neco realneho" = zdarma :-)

Tak tak, 7 tisíc KČ za laptop s takými parametrami a 24 mesačnou zárukou je fakt extrémne predražené... ono by to malo byť zdarma, vrátane poštovného a ešte by ti mali preplatiť elektrinu čo ten laptop spotrebuje, prípadne zaplatiť aj za Internet. /sarcasm

Vážne neviem čo tazateľ chce, ale 7 tisíc KČ fakt veľa za laptop nie je.

Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #8 kdy: 08. 02. 2024, 21:56:49 »
Jako sorry, notebook s CPU 7.generace, 250GB SSD, nalítaný z firmy, kde běžel prakticky každý den je 7tisíc dost, když od 10tisíc už můžu mít relativně použitelný nový...
Co se týče shopů bazarových notasů, tak ve většině se nepíše, že ten každý notebook vyčistí a přepastují. Maximálně udělají kosmetické čištěním, ale dost pochybuji, že ho rozdělají a profoukají.

Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #9 kdy: 08. 02. 2024, 23:42:55 »
Neeee koukáš špatně, 7 generace je tak za 3-5K, nedávno jsem na bazoši od firmy koupil del 8.gen, 32ram 512 nvme disk za 7k,-. Baterka drží cca 4+ hodiny. Nebo na fejsbooku jsem ted bral HP probook 2roky starý s ryzenem 5 myslim, 8ram a 256SSD+1TB HDD, za 6.
Gréta je nejlepší.

Mlocik97

  • *****
  • 870
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #10 kdy: 09. 02. 2024, 00:02:46 »
Neeee koukáš špatně, 7 generace je tak za 3-5K, nedávno jsem na bazoši od firmy koupil del 8.gen, 32ram 512 nvme disk za 7k,-. Baterka drží cca 4+ hodiny. Nebo na fejsbooku jsem ted bral HP probook 2roky starý s ryzenem 5 myslim, 8ram a 256SSD+1TB HDD, za 6.

Áno, ale bez záruky samozrejme. S rizikom. To fakt nemôžeš porovnávať.

Mlocik97

  • *****
  • 870
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #11 kdy: 09. 02. 2024, 00:03:33 »
Jako sorry, notebook s CPU 7.generace, 250GB SSD, nalítaný z firmy, kde běžel prakticky každý den je 7tisíc dost, když od 10tisíc už můžu mít relativně použitelný nový...
Co se týče shopů bazarových notasů, tak ve většině se nepíše, že ten každý notebook vyčistí a přepastují. Maximálně udělají kosmetické čištěním, ale dost pochybuji, že ho rozdělají a profoukají.

7 tisíc je to za repas z obchodu, ktorý ten laptop skutočne dôkladne prečistia, skontrolujú a poskytujú 24 mesačnú záruku. Ak vy tomu neveríte, je to váš problém. Jedná sa o autorizovaný obchod s platným certifikátom.

Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #12 kdy: 09. 02. 2024, 00:48:45 »
Neeee koukáš špatně, 7 generace je tak za 3-5K, nedávno jsem na bazoši od firmy koupil del 8.gen, 32ram 512 nvme disk za 7k,-. Baterka drží cca 4+ hodiny. Nebo na fejsbooku jsem ted bral HP probook 2roky starý s ryzenem 5 myslim, 8ram a 256SSD+1TB HDD, za 6.

Áno, ale bez záruky samozrejme. S rizikom. To fakt nemôžeš porovnávať.
tvl mločík, tak se tam aspoň koukni, než se začneš navážet. Gigacomputer drží normální záruku. A na bazoši inzerují i firmy a drží záruku, to moje dodáno normálně s fakturou. A navíc, ten tazatel nic o záruce nepsal, naopak chtěl to od nějakého překupníka bez provize...
Gréta je nejlepší.

Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #13 kdy: 09. 02. 2024, 10:06:31 »
Tak mi dej link na notas s cpu 7.generace, 15palcu IPS, min. 8gb RAM a 500GB disk za 3-5tisic. Budu jen rád.

Nebo ten Dell 8.generace, mně stačí 8gb RAM.

Třeba pocitacezababku nepisou nic o vyčištění a prepastovani, popravdě jsem to nenašel nikde, kde jsem hledal.

Re:Koupím 15" notebook s podsvícenou klávesnicí
« Odpověď #14 kdy: 09. 02. 2024, 10:11:02 »
Aktuální zkušenost s Gigacomputer, kupoval jsem tam Latitude 7300, kategorie B. Normálně záruka 2 roky, 10. generace i5, 8GB ram (možno rozšířit), 256GB SSD (možno vyměnit za jakýkoliv jiný M2), stál nějakých 5500Kč. Stáří 4 roky. U toho B je jediná závada, že měl dole rozpadlý ty gumový protiskluzový podložky, který se asi za tři kila dají koupit nebo vyměnit celý spodní kryt. Největší nevýhoda je, že nic z jejich nabídky nemá českou klávesnici, mají tam jenom polepky a část různých znaků chybí, tak jsem si tam vyměnil asi za čtrnáct stovek klávesnici za novou českou. No a když se dívám na Bazoš, tak cenově jsem se s výměnou klávesnice za úplně novou přiblížil tomu, co tam bez záruky nebo s minimální zárukou lidi nabízí.
Byť má ten notebook čtyři roky, tak vím naprosto jistě, že bez problémů přežije plasťák za deset tisíc, který bude mít teď úplně stejnou záruku a budu ho nejspíš měnit, až mně zase bude po deseti letech připadat pomalý, jako se to stalo u předchozího Dellu.
Takže mám obavy, že sehnat od člověka za normální cenu rozumně odolný notebook, který ještě pár let dá, bude docela výkon a lepší je koupit s dvouletou zárukou od tady těch překupníků a vyměnit si tam klávesnici nebo třeba i bez té výměny.

EDIT: Teď se dívám, že ty patnáctky jsou minimálně o trojku dražší, než ta třináctka. Nebo od ledna o dost zdražili.
« Poslední změna: 09. 02. 2024, 10:15:29 od lojza007 »