Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #30 kdy: 05. 02. 2024, 12:15:32 »
Je to v FE horší než v BE?


Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #31 kdy: 05. 02. 2024, 23:05:47 »
Myslím že propouštěcí vlna už dorazila.

Vidím a slyším to všude kolem. Ve státním podniku, kde pracuji, propustili tak polovinu IT pracovníků. Z města, kde bydlím, odchází Ukrajinci, co pracovali ve stavebnictví, protože pro ně není práce. Ale díky určité setrvačnosti je to nejhorší teprve před námi. Ten pád do propasti bude daleko větší než za Topolánka někdy v roce 2008-2009. Tak to vidím. :-\

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #32 kdy: 06. 02. 2024, 01:04:19 »
neco na tom bude

Na jobsech filtr na seniorniho .net s platem od 140 nevrati prakticky nic (jen nejaky neaktualni torza) a se stazenim na nizsi penize se to moc nezlepsi.

takhle prazdno tam nebylo snad ani kdyz jela krize na max…

Tom5

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #33 kdy: 06. 02. 2024, 07:56:01 »
To len znamena, ze ponuka malo a to, ze jeho uspokojenie jeho potreby by predstavovalo neefektivne vynalozenie zdrojov.

Naopak, efektivní využití zdrojů znamená, že za ně zaplatím co nejméně v poměru k produktu.

Ale vobec nie. Pri hodnoteni efektivity vas subjektivny nazor vobec nevstupuje do obrazu. ....

Pokud vám dobře rozumím, tak vy hovoříte o „nashovské” optimalizaci, což je něco jiného. Podle toho se jednotlivé subjekty v konkurenčním prostředí nechovají.

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #34 kdy: 06. 02. 2024, 08:03:58 »
Vidím a slyším to všude kolem. Ve státním podniku, kde pracuji, propustili tak polovinu IT pracovníků.

Jste si jist, že "státní podnik" je zrovna ten nejlepší vzorek?

Z města, kde bydlím, odchází Ukrajinci, co pracovali ve stavebnictví, protože pro ně není práce.

Stavebnictví je velice specifický obor, který se vyznačuje vysokou setrvačností velmi odlišnou od zbytku ekonomiky.

Ale díky určité setrvačnosti je to nejhorší teprve před námi. Ten pád do propasti bude daleko větší než za Topolánka někdy v roce 2008-2009. Tak to vidím. :-\

Miluju tyhle katastrofické předpovědi založené na momentálních dojmologiích. K pomilování v každé dobré diskuzi na Novinkách.cz!


Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #35 kdy: 06. 02. 2024, 08:07:27 »
Na jobsech filtr na seniorniho .net s platem od 140 nevrati prakticky nic (jen nejaky neaktualni torza) a se stazenim na nizsi penize se to moc nezlepsi.

Marně přemýšlím, kdy jsem si práci hledal přes pracovní portály. To je tak odhadem deset dvanáct let nazpátek. Jako metrika by to použitelné obecně vzato být asi mohlo, ale jste si jist, že se trh v tomhle ohledu nemění? Intenzita zavalování nabídkami projektů od headhunterů se totiž třeba u mně prakticky nezměnila.

takhle prazdno tam nebylo snad ani kdyz jela krize na max…

V dobé té "krize" jsem si tedy já osobně ani nestačil všimnout, že nějaká krize byla. Dokonce jsem v tu dobu měnil z vlastní iniciativy firmu, pro kterou jsem pracoval.

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #36 kdy: 06. 02. 2024, 08:14:21 »
Koncem ledna mi jen tak pro zajímavost napsal kámoš, který vede tým starající se minimálně o zákaznický portál u firmy, která je v ČR v top10 mezi zaměstnavateli.

"Ted je fakt blba doba pro FE vyvojare. Mam uz 71 CVcek ve fronte…"

Nevím, jaký mají dlouhodobě převis, ale takhle vysoký asi ne, když ho to překvapilo.

Co se nejspíš změnilo je, že není zájem o juniorní vývojáře, resp. úzce zaměřené lidi, co nic jiného neumí. Nejspíš proto, že teď není tak zoufalý nedostatek seniorů a hlavně není tlak na rozjíždění nových věcí a tedy nabírání nových lidí i přesto, že nic neumí. I tohle je podle mého důsledek zamrzlého trhu. Dělá se na starých věcech, nerozjíždí se nové a čeká se na oživení.

A jinak by mě zajímalo, co je to za firmu, která má "71 CVcek ve fronte". S kým jsem kde dřív mluvil, měl těch "CVcek ve fronte" tak -5. Ale ano, nikoliv na juniorní pozice. Jestli je to horší, než dřív, tak dnes je to tak na nule.

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #37 kdy: 06. 02. 2024, 08:20:05 »
Na jobsech filtr na seniorniho .net s platem od 140 nevrati prakticky nic (jen nejaky neaktualni torza) a se stazenim na nizsi penize se to moc nezlepsi.

Marně přemýšlím, kdy jsem si práci hledal přes pracovní portály. To je tak odhadem deset dvanáct let nazpátek. Jako metrika by to použitelné obecně vzato být asi mohlo, ale jste si jist, že se trh v tomhle ohledu nemění? Intenzita zavalování nabídkami projektů od headhunterů se totiž třeba u mně prakticky nezměnila.

takhle prazdno tam nebylo snad ani kdyz jela krize na max…

V dobé té "krize" jsem si tedy já osobně ani nestačil všimnout, že nějaká krize byla. Dokonce jsem v tu dobu měnil z vlastní iniciativy firmu, pro kterou jsem pracoval.

To ja vetsinu jobu tak nejak pres Jobsy nasel. V posledni dobe uz mene, a tam pak uz fungoval Linkáč. Nicmene trebe pred rokem tam tech pozic bylo nesrovnatelne více. Takze pro srovnani to IMHO pouzit jde.

Nicmene i na Linkedinu je toho ted taky znatelne mene.

Mno, uvidime.

oss

  • ***
  • 243
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #38 kdy: 06. 02. 2024, 08:39:42 »
Je to v FE horší než v BE?

Podla obsahu sucialnych sieti, youtube a rad akoze skusenych programatorov. Tak by som povedal, ze v BE bude neskutocny pretlak Python programatorov, co nevedia ani aky je rozdiel medzi 32 a 64 bitovym intigerom.

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #39 kdy: 06. 02. 2024, 21:00:06 »
Je to v FE horší než v BE?

Podla obsahu sucialnych sieti, youtube a rad akoze skusenych programatorov. Tak by som povedal, ze v BE bude neskutocny pretlak Python programatorov, co nevedia ani aky je rozdiel medzi 32 a 64 bitovym intigerom.

Tak zase tyto zdroje je nutny brat s docela velkou rezervou :)

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #40 kdy: 07. 02. 2024, 10:43:47 »
Je to v FE horší než v BE?

Podla obsahu sucialnych sieti, youtube a rad akoze skusenych programatorov. Tak by som povedal, ze v BE bude neskutocny pretlak Python programatorov, co nevedia ani aky je rozdiel medzi 32 a 64 bitovym intigerom.

Ja viem, ja viem. Je to 32 alebo -32 bitov, podľa toho z ktorej strany sa na to dívame. Som už teda senior?

peete

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #41 kdy: 07. 02. 2024, 12:44:22 »
Je to v FE horší než v BE?

Podla obsahu sucialnych sieti, youtube a rad akoze skusenych programatorov. Tak by som povedal, ze v BE bude neskutocny pretlak Python programatorov, co nevedia ani aky je rozdiel medzi 32 a 64 bitovym intigerom.

Ja viem, ja viem. Je to 32 alebo -32 bitov, podľa toho z ktorej strany sa na to dívame. Som už teda senior?

A o signed a unsigned už ráčili někdy slyšet?

jjrsk

  • ****
  • 417
    • Zobrazit profil
Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #42 kdy: 07. 02. 2024, 21:20:10 »
Pokud je něčeho nedostatek, tak roustou mzdy, což se neděje. Čili je přesně tolik lidí, kolik je potřeba.
Omyl,

dodej mi miliardu tun brambor. Mas ovsem konecne a omezene mnoztvi poli, takze jich umis vypestovat jen 500M. Je tudiz uplne jedno, kolik ti zaplatim, stejne mi mililardu nedodas.

S ITky je to uplne stejne. Lidi schopnych to delat je konecne mnostvi. Zadni dalsi nejsou. Muzes tudiz maximalne preplatit ty, kteri pracuji jinde, ale tim se stanes nekonkucenceschonym a zkrachujes.

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #43 kdy: 07. 02. 2024, 21:48:32 »
kdo si nevsim tak kiwi propousti protoze jim v zahranici ve dvou zemich regulatori a soudy zatrhly jejich business model nebo neco na ten zpusob. neni to zrovna reprezentativni vzorek ceskeho it ale velmi specificky fail.

Re:Dorazila propouštěcí vlna už i do Česka?
« Odpověď #44 kdy: 07. 02. 2024, 22:27:50 »
To není tak
uplně přesné - zrovna v ten samý den (+/- jeden) kdy ohlásili propouštění, ohlásili i to, že se dobodli s Rynairem a vrací ho zpět do nabídky.