Záchrana dat z NTFS disku

PPetr1

Záchrana dat z NTFS disku
« kdy: 06. 09. 2011, 12:41:01 »
Ahoj.

Mám přes USB připojený disk, na kterém je NTFS souborový systém. Včera jsem vypnul PC jako vždy, ale dnes se již na disk nemohu dostat - disk se nepřipojí.

V linuxu mi to hlásí "DBus error org.gtk.Private.RemoteVolumeMonitor.Failed: An operation is already pending"
Potom po nějaké době (asi se to pokouší připojit) dostanu hlášku: "Error mounting: mount exited with exit code 13: ntfs_attr_pread_i: ntfs_pread failed: Input/output error
Failed to read NTFS $Bitmap: Input/output error
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate
it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.
/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation
for more details.
"


Ve WinXP se nepřipojí a zahlásí to I:/není přístupný. Žádost nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/O.
Ve win jsem přes příkazový řádek zkusil "chkdsk /f". Ve výpisu bylo, že bylo opraveno několik chyb, ale ve výsledku to nemělo žádný efekt.


Je nějaká možnost jak to opravit nebo jak z toho disku získat alespoň nějaká data než se ho pokusím zformátovat?

Díky.

« Poslední změna: 06. 09. 2011, 12:54:41 od Petr Krčmář »


houska

Re: získání dat z NTFS disku
« Odpověď #1 kdy: 06. 09. 2011, 12:53:54 »
zkousel jsi to co doporucuje?

Citace
In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important!

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #2 kdy: 06. 09. 2011, 12:55:02 »
Píše dole, že zkoušel a nepomohlo to.

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #3 kdy: 06. 09. 2011, 13:11:12 »
Zkusil bych nastroj GetDataBack for NTFS. Uz mi zachranil par disku, free verze sice neumi obnovit data, ale zjistis jestli tam jsou a zda obnovit pujdou. Pak si ji muzes koupit nebo si s plnou verzi poradit jinak. Pokud to nepomuze, jeste bych zkusil pripojit disk primo do PC (vyndat z toho USB ramecku)

houska

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #4 kdy: 06. 09. 2011, 13:13:52 »
Píše dole, že zkoušel a nepomohlo to.

pise ze zkousel ten chdsk, ale to "reboot into Windows twice" tam asi neni jen tak pro nic za nic


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #5 kdy: 06. 09. 2011, 14:46:53 »
Mozna  testdisk, pokud nepomuze, tak zkusit aspon vytahat data pomoci photorec. Dale existuji foremost, scalpel, magicrescue, myrescue a mozna dalsi, ktere neznam.

P.S.: Pokud to nechcete kompletne dokopat, tak si vyrobte obraz disku a pracujte na nem, ne na disku samem.

PPetr1

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #6 kdy: 06. 09. 2011, 15:14:02 »
houska: ano, to co mi to doporučilo jsem již zkoušel, ale nepomohlo to

zkusím tedy ještě nějaké ty programy, které tu byly doporučeny a snad nějaký pomůže

Olaf

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #7 kdy: 06. 09. 2011, 16:22:44 »
pise ze zkousel ten chdsk, ale to "reboot into Windows twice" tam asi neni jen tak pro nic za nic
Tam se toho píše. Mj. i The usage of the /f parameter is very important!. Ano, je. Ale jen v případě, že se chcete pokusit svazek opravit. Pokud ho chcete nejdříve jen zkontrolovat (což v případě, že nemáte obraz disku, kromě JardyP vřele doporučuji i já), je naopak very important! parametr /f nepoužít.

Osobně mám dobré zkušenosti s GetDataBack for NTFS (Rumczeis). Umožňuje mj. i vytvoření obrazu disku a následnou práci s ním.

Tím obrazem disku bych určitě začal, protože Vám to napoví, zda Input/output error nemá příčinu v hardware fault (disk, řadič SATA(PATA)/USB, kabel).

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #8 kdy: 06. 09. 2011, 22:15:40 »
I já se přikláním k getDataBack pro NTFS, jiné programy nepřistupují k disku tak ideálně a mohou to ještě více doje...

marwyn

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #9 kdy: 07. 09. 2011, 16:16:56 »
I já se přikláním k getDataBack pro NTFS, jiné programy nepřistupují k disku tak ideálně a mohou to ještě více doje...

Tak především si člověk má nejdřív udělat kopii, pracovat s originálem je defektní myšlenka. A pokud jde o GetDataBack - moje osobní zkušenost je, že testdisk je nesrovnatelně lepší.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #10 kdy: 07. 09. 2011, 16:53:54 »
Ano, plně souhlasím, že se má pracovat s kopií ... což se v tomto případě asi nedělo. Na druhou stranu, někdy ty data nejsouaž tolik důležitá, aby stálo kvůli tomu kupovat nový disk, ale do toho nevidíme, že?  Má zkušenost je taková, že i testdisk si kolikrát vylámal zuby a GetDataBack dokázal většinu dat dostat zpět +/- 10% .... ale situace se mohla změnit, je to už několik let, co jsem tyto služby potřeboval. Dnes před skončením záruky měním disky, tak nějak to vychází i co se zaplnění týče a tak kupuji nové a větší :-D Naštěstí to vychází a ještě jsem nenarazil na nějaký, který by před skončením záruky odešel. Tím nechci říct, že to není možné!

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #11 kdy: 07. 09. 2011, 17:45:51 »
JJ GEtDataBack jedinej funguje

marwyn

Re: Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #12 kdy: 07. 09. 2011, 19:57:08 »
Ano, plně souhlasím, že se má pracovat s kopií ... což se v tomto případě asi nedělo. Na druhou stranu, někdy ty data nejsouaž tolik důležitá, aby stálo kvůli tomu kupovat nový disk, ale do toho nevidíme, že?  Má zkušenost je taková, že i testdisk si kolikrát vylámal zuby a GetDataBack dokázal většinu dat dostat zpět +/- 10% .... ale situace se mohla změnit, je to už několik let, co jsem tyto služby potřeboval. Dnes před skončením záruky měním disky, tak nějak to vychází i co se zaplnění týče a tak kupuji nové a větší :-D Naštěstí to vychází a ještě jsem nenarazil na nějaký, který by před skončením záruky odešel. Tím nechci říct, že to není možné!

Je to 2 měsíce, co se mi rozsypal NTFS na 32GB flashce. GetDataBack nedokázal ani zjistit, že tam nějaká partition s NTFS byla, testdisk si s tím poradil hladce během chvilky. No, zřejmě to bude případ od případu od jiné.

mr.key

Re:Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #13 kdy: 14. 07. 2012, 15:30:37 »
ak si nevies rady s obnovou dat skus disk poslat do firmy http://www.datareco.sk

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Záchrana dat z NTFS disku
« Odpověď #14 kdy: 14. 07. 2012, 15:50:43 »
[marwyn] Co lidi nutí mít NTFS na flashce?