Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz

Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz
« kdy: 29. 01. 2024, 18:44:11 »
Ahoj,

netflix považuje IPv6 tunely od VPSFree za VPN, čímž mi chybí některý český obsah. Jak to ideálně řešit? Takhle, když člověk musí řešit, kam přes to nemůže, je IPv6 fakt trochu bolest a to ho mám rád.
« Poslední změna: 29. 01. 2024, 19:16:44 od Petr Krčmář »


Jigdo

  • ****
  • 499
    • Zobrazit profil
Re:Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2024, 20:34:48 »
Bohuzel, tohle jsem taky resil a jediny zpusob je
ze se domluvis s nekym kdo ma doma rychlejsi linku,
posles jim treba RPi (tak to resim ja) a pres to RPi se dostanes k IP z bloku pro "consumers" .....

Bohuzel ty VPN sluzby a vubec IP adresy z bloku, ktere nejsou
prirazene "consumers" aktivne blokuji tyhle firmy a neni to jen NF, jsou to i jine .....


Jeste mne napadlo, ptal jsem se pred casem co lide s rychlyma linkama doma provozuji
a bylo by pekne prave na tech IP adresach z rozsahu pro domacnosti rozbehnout sluzbu,
ktera by umnela dynamicky ty dynamicke WAN adresy pouzivat (pro IPv4).....neco jako LogMeIn kdysi.

IPv6 by muselo samo fungovat jinak ..........a z rozsahu /64 treba priradit kazdemu "request" novou IPv6 :)
to by mohlo fungovat jeste lepe, a tak by se daly ty IPv6 kterych je spousta pekne vyuzit :)

Hola a Windscribe myslim funguji na podobnem principu, ale nezkoumal jsem je ....
(ale mne by se libilo komunitni reseni) ......

vcunat

  • ***
  • 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2024, 21:35:53 »
Ideálně to řešit tak, že dostanete normální nativní IPv6 od nějakého ISP.  Pokud to v daném případě dobře nejde, tak bych zkusil Netflix prostě provozovat po IPv4, jistě nebude tak těžké mu IPv6 zablokovat.

Re:Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz
« Odpověď #3 kdy: 30. 01. 2024, 12:09:46 »
Když nemůžu letět, můžu jet vlakem, no. :)

Ideálně to řešit tak, že dostanete normální nativní IPv6 od nějakého ISP.  Pokud to v daném případě dobře nejde, tak bych zkusil Netflix prostě provozovat po IPv4, jistě nebude tak těžké mu IPv6 zablokovat.

Re:Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz
« Odpověď #4 kdy: 30. 01. 2024, 12:26:52 »
Když vybírají peníze, ale službu nedodávají, tak bych pro ten obsah asi šel jinam...


Re:Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz
« Odpověď #5 kdy: 30. 01. 2024, 13:02:51 »
Dobrý den, zkuste VPN vpn.cz.svetnanetu.cz

Je tam na zkoušku WireGuard běží jen na IPv4 (konektivita CD-Telematika a.s.).

Snad Vám to pomůže ;)

Re:Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz
« Odpověď #6 kdy: 30. 01. 2024, 14:40:10 »
Po IPv4 tam můžu bez VPN, ne? :)

Dobrý den, zkuste VPN vpn.cz.svetnanetu.cz

Je tam na zkoušku WireGuard běží jen na IPv4 (konektivita CD-Telematika a.s.).

Snad Vám to pomůže ;)

Tonda

  • *****
  • 635
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz
« Odpověď #7 kdy: 31. 01. 2024, 00:12:45 »
Já když jsem zkoušel IPv6 tunely, tak mi přišlo logické nastavit si OS tak, že se preferuje IPv4 před IPv6, logicky spojení  přes tunel bude mít horší propustnost i latenci, takže dává smysl jít přes IPv6 jen tam, kam se nelze dostat po IPv4