Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #30 kdy: 29. 01. 2024, 16:54:48 »
A ked aj vyhotovis take kamerove zaznamy a posles policii, co cakas ze sa stane? Ze ti ludia dostanu pokuty?

Nie som pravnik, ale je mi jasne ze policia moze take kamerove zaznamy maximalne tak archivovat, nic viac. Pretoze iba policia je opravnena robit merania rychlosti, nie bezny obcan (aj keby si na to mal rovnake zariadenie ako oni).

Ak chces dosiahnut zmenu, ako ti tu uz viaceri pisali, zajdi na policiu ze ci by ti tam nezriadili stacionarny radar.


Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #31 kdy: 29. 01. 2024, 17:03:48 »
A ked aj vyhotovis take kamerove zaznamy a posles policii, co cakas ze sa stane? Ze ti ludia dostanu pokuty?

Nie som pravnik, ale je mi jasne ze policia moze take kamerove zaznamy maximalne tak archivovat, nic viac. Pretoze iba policia je opravnena robit merania rychlosti, nie bezny obcan (aj keby si na to mal rovnake zariadenie ako oni).

Ak chces dosiahnut zmenu, ako ti tu uz viaceri pisali, zajdi na policiu ze ci by ti tam nezriadili stacionarny radar.

Já nechci načerno umísťovat kamerové systémy - kdybych chtěl dělat černotu, tak to nebudu řešit na rootu. Rád bych získal přehled, abych mohl věcně argumentovat obci a třeba i policii. První kolo, které jsem vykopl zlehka před 2 roky, kdy jsem jednal s obcí, silnicemi a dopravní policií nepřineslo vůbec nic. Teď se do toho chci pustit víc, a potřebuji získat znalosti, takže ještě jednou - hledám kontakt na někoho, kdo dělá dopravní kamery. Pokud možno osobní kontakt. Google umím používat - a kontakt na prodejce kamer umím dohledat také.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #32 kdy: 29. 01. 2024, 19:49:02 »
...

Já nechci načerno umísťovat kamerové systémy - kdybych chtěl dělat černotu, tak to nebudu řešit na rootu. Rád bych získal přehled, abych mohl věcně argumentovat obci a třeba i policii. První kolo, které jsem vykopl zlehka před 2 roky, kdy jsem jednal s obcí, silnicemi a dopravní policií nepřineslo vůbec nic. Teď se do toho chci pustit víc, a potřebuji získat znalosti, takže ještě jednou - hledám kontakt na někoho, kdo dělá dopravní kamery. Pokud možno osobní kontakt. Google umím používat - a kontakt na prodejce kamer umím dohledat také.

A co take sa ho chces opytat? Myslis si ze ked prides za policiou a zacnes na nich sypat nejake poucky ze si sadnu na zadok a zacnu to riesit inak?

Co sa chces toho cloveka spytat? Ako funguje anti-radar? Aku presnost ma radar? Na aku dialku vie zmerat za roznych podmienok (tma, dazd, hmla...)? Kolko to stoji?

Podla mna uplne zbytocny krok, pretoze aj ked tam prijdes na nich s grafmi, prezentaciami a co ja viem cim dalsim, ich nazor (neaktivitu v danej veci) to nezmeni. Ale ked to niekomu prida pokoj na dusi, nech sa paci. Jedine co by mohlo pomoct je mozno nejaka peticia, alebo rovno mensi protest ak zozenies dost susedov na tej ulici (ak tam je prechod, tak proste prechadzat pomalicky cez neho, isto si uz videl nejaky ten "navod" ako na to v telke/niekde v novinach  :) )

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #33 kdy: 29. 01. 2024, 19:57:48 »
...

Já nechci načerno umísťovat kamerové systémy - kdybych chtěl dělat černotu, tak to nebudu řešit na rootu. Rád bych získal přehled, abych mohl věcně argumentovat obci a třeba i policii. První kolo, které jsem vykopl zlehka před 2 roky, kdy jsem jednal s obcí, silnicemi a dopravní policií nepřineslo vůbec nic. Teď se do toho chci pustit víc, a potřebuji získat znalosti, takže ještě jednou - hledám kontakt na někoho, kdo dělá dopravní kamery. Pokud možno osobní kontakt. Google umím používat - a kontakt na prodejce kamer umím dohledat také.

A co take sa ho chces opytat? Myslis si ze ked prides za policiou a zacnes na nich sypat nejake poucky ze si sadnu na zadok a zacnu to riesit inak?

Co sa chces toho cloveka spytat? Ako funguje anti-radar? Aku presnost ma radar? Na aku dialku vie zmerat za roznych podmienok (tma, dazd, hmla...)? Kolko to stoji?

Podla mna uplne zbytocny krok, pretoze aj ked tam prijdes na nich s grafmi, prezentaciami a co ja viem cim dalsim, ich nazor (neaktivitu v danej veci) to nezmeni. Ale ked to niekomu prida pokoj na dusi, nech sa paci. Jedine co by mohlo pomoct je mozno nejaka peticia, alebo rovno mensi protest ak zozenies dost susedov na tej ulici (ak tam je prechod, tak proste prechadzat pomalicky cez neho, isto si uz videl nejaky ten "navod" ako na to v telke/niekde v novinach  :) )

Jake jsou cenové relace za kameru, za osazení, co ty kamery umí, neumí, co vyžadují, případně, co bych o tom měl vědět. Petici mám podepsanou od prakticky všech dospělých z vesnice, a řeším to i s lidmi ze zastupitelstva. Jelikož ale žádné podobné řešení u nás není, tak nikdo o tom extra moc neví.



Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #35 kdy: 30. 01. 2024, 08:39:34 »
Řeším podobný problém. Dům starý sto let (žila v něm už prababička), zahrada, sad. Dům je na okraji vesnice (intravilán), o kousek dál autobusová zastávka. Prasata tady jezdí až přes 200 (jak motorky tak sporťáky) za plného provozu kolem domu, přes zastávku, skrz několik křižovatek (odboček do obce). A takhle jezdí často. Navíc zde projíždějí kamiony, které ignorují zákaz tranzitní dopravy (nad 12 tun) aby se dopravci vyhli placení mýta na nedaleké dálnici.
Silnice je na náspu, když najíždíme tak nemáme šanci šílence jedoucí extrémní rychlostí včas uvidět. Je to loterie.

Ad policie. Pokud u Vás nekontrolovali dopravu doposud, tak nebudou ani v budoucnu. To, že se na nějakém místě dlouhodobě neměří se časem rozkřikne. U nás to začalo sporadicky po opravě silnice, minulý rok už v podstatě každý den a přibyly sporťáky (když před domem proletí Porsche nebo Corvette rychlostí přes 200 km/h není příjemný zážitek).

Dopravní nehody, včetně tragických některé úřady nezajímají. Záleží jen na tom, co za úředníky na daném úřadě sedí.

Při komunikaci s úřady se připravte na to, že zákonné lhůty pro ně neexistují a nemusí komunikovat ani s obcí.

Přeji hodně zdaru,
Váš úspěch bude záviset na tom, kdo sedí na kraji, obci s rozšířenou působností a na policii. Stav věcí není rozhodující.

Medo77

  • ****
  • 297
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #36 kdy: 30. 01. 2024, 11:16:41 »
So statnym simlom len tak nevykyvas.
Ked tak - media. Hovorim to furt. Akakolvek medializacia je fajn. Miestny pisalkovia nech to hodia do lokalnych TV, a pripadne si zavolajte vecsich hracov. (kludne ho natoc, anonymizuj SPZ a posli do sekcie Som reporter ...).
Kludne si zaloz na YT kanal (s anonym SPZ). Aj blby uvidi, ze auto nejde 50, o nejakej 100-vke a viac ani nehovoriac.
Skor ci neskor to niekoho zacne zaujimat. Cim viac sa o tom bude hovorit, tym skor si z toho niekto spravi nejaky predvolebny slub. Nech sa reporteri chodia pytat na obec, na kraj, k policajtom ... Bude im to neporijemne, hlavne ak sa to bude opakovat - ze co pre to od poslednej reportaze urobili ...

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #37 kdy: 30. 01. 2024, 12:24:32 »
A jak víte, kolik ta aut jezdí, když jim to neměříte?

Mě tuhle jebala sousedka, že před jejich barákem, kdy cesta končí o 20 metrů dál u mého baráku, jezdím rychle. No, na rychloměru jsem měl ani ne 20, takže jsem jel tak 15, víc se na úzké klikaté příjezdové cestě, hned za odbočkou, ani jet nedá. No, nenechala si to vysvětlit, tak jsem ji poslal do patřičných míst, protože bych musel za chvíli asi auto přenášet. Jestli má někdo strach o své děti/kočičky/pejsky, tak musí začít u sebe.

On totiž významnou roli při vnímání rychlosti hraje zvuk (hluk) a některá auta - sportovní, vytuněná, se shnilým výfukem, zní rychleji než ve skutečnosti jsou. 20 starý atmosférický šestiválec, prdící do děravého výfuku zní rychleji, než tříválec s turbem, který prdí brčkem. Velkou roli hrajou i gumy. Já mám staré auto třeba pořád na zimákách, a ty jsou pochopitelně hlučnější. A do toho si pustíte nějaké hlasité tuc tuc, aby to ten kravál v kabině přebilo, a hned je z vás pirát silnic, zatímco vy jste rád, že jedete.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #38 kdy: 30. 01. 2024, 12:46:35 »
Jak vím, jak rychle jezdí?
Natočil jsem videa (na mobil, když jsem stihl vytáhnout a začít natáčet - u většiny nejrychlejších jsem ani nestihl začít natáčet). Snímek za snímkem ve stříhacím SW odkrokoval vůči známým bodům na silnici (patníky, orientační body), započítal možné zkreslení vlivem natáčení pod úhlem. Z času a ujeté vzdálenoti jsem vypočítal rychlost +/- chyba.
Tohle jsem ručně udělal pro několik aut/motorek. Počítat rychlost u každého videa nemám čas (mám desítky videí).
Určitě bych upotřebil nějaký automatizovaný systém kdy statická kamera na domě kontinuálně natáčí a analyzuje se obraz na pohyb. Den za dnem, týden za týdnem. Krabičku u silnice by mi někdo asi rychle sestřelil.
Existují firmy, které dělají certifikovaná měření rychlosti na daném místě/úseku pro obce, ale je to hodně drahé a měří se po omezenou dobu (týden). A pokud úřad nekomunikuje, tak si s tou zprávou s výsledky cerifikovaného měření můžete lda tak vytapetovat pokoj.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #39 kdy: 30. 01. 2024, 13:01:18 »
A jak víte, kolik ta aut jezdí, když jim to neměříte?

Mě tuhle jebala sousedka, že před jejich barákem, kdy cesta končí o 20 metrů dál u mého baráku, jezdím rychle. No, na rychloměru jsem měl ani ne 20, takže jsem jel tak 15, víc se na úzké klikaté příjezdové cestě, hned za odbočkou, ani jet nedá. No, nenechala si to vysvětlit, tak jsem ji poslal do patřičných míst, protože bych musel za chvíli asi auto přenášet. Jestli má někdo strach o své děti/kočičky/pejsky, tak musí začít u sebe.

On totiž významnou roli při vnímání rychlosti hraje zvuk (hluk) a některá auta - sportovní, vytuněná, se shnilým výfukem, zní rychleji než ve skutečnosti jsou. 20 starý atmosférický šestiválec, prdící do děravého výfuku zní rychleji, než tříválec s turbem, který prdí brčkem. Velkou roli hrajou i gumy. Já mám staré auto třeba pořád na zimákách, a ty jsou pochopitelně hlučnější. A do toho si pustíte nějaké hlasité tuc tuc, aby to ten kravál v kabině přebilo, a hned je z vás pirát silnic, zatímco vy jste rád, že jedete.

50ku poznate uplne v pohode, 60 taky. Jestli nekdo jede 70-80 to uz nepoznam. Ono je jeste jine vnimani rychlosti uvnitr auta a vne. V modernich vetsich autech se rychlost tolik nevnima. Drtiva vetsina lidi tu jede 50, takze tu rychlost odhadnu. A poznate to i jak moc intenzivne brzdi do zatacky

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #40 kdy: 30. 01. 2024, 13:54:04 »
Neviem ci sa to tu uz spominalo. Ale jestvuju systemy, ktore zmeraju richlost, zobrazia ju s textom Spomal. Videl som to uz v niekolkych obciach.

Kedze to nerozdava pokuty ani to nema pravnu zaveznost, tak to nemusi splnat najlepsie standardy a tym je to o dost lacnejsie.

Ale ma to psyhcologickych efekt na vodicov. Neuvazoval ste aj o takejto moznosti?

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #41 kdy: 30. 01. 2024, 14:49:19 »
Neviem ci sa to tu uz spominalo. Ale jestvuju systemy, ktore zmeraju richlost, zobrazia ju s textom Spomal. Videl som to uz v niekolkych obciach.

Kedze to nerozdava pokuty ani to nema pravnu zaveznost, tak to nemusi splnat najlepsie standardy a tym je to o dost lacnejsie.

Ale ma to psyhcologickych efekt na vodicov. Neuvazoval ste aj o takejto moznosti?

Je to jedna z možností.