Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů

Medo77

  • ****
  • 297
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #15 kdy: 28. 01. 2024, 09:40:13 »
Moznosti je vela.
Pred nejakou uzkou zakrutou po dohode s dopravnym inzinierom osadit znacku  napr. Znizujucu rychlost, usek castych dopravnych nehod atd.
Vecsinou vzdy niekto pozna niekoho - navrhnut policajtom, aby tam castejsie merali. Ale nie z oficialneho auta, ale z civilneho. A nie nahanat vinnikov, ale pokuta postou domov. Az ti pride zaplatit v priebehu mesiaca x pokut, zatnes zuby. Pre nich je to sice papierovacka, a dokonca to neradi robia, lebo nahanaju peniaze inym okresom, ale vecsina penazi asi spadne do vrecka im.

Potom su extremy, kedy sa "nedopatrenim" vysypal nejaky cerstvy beton na cestu, a ak ho nestihnu odstranit, vznikne tak retarder. Jezkovia su tiez fajn. Ano, zvezie sa s idiotmi aj cast nevinnych.. ak sa o tom bude pisat/medializovat mozno sa aj veci pohnu... Atd..


Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #16 kdy: 29. 01. 2024, 09:02:10 »
"nedopatrenim" vysypal nejaky cerstvy beton na cestu, a ak ho nestihnu odstranit, vznikne tak retarder? On nežije na Slovensku. Tady by naštěstí něco jako podomácku vyrobené retardery neprošlo.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #17 kdy: 29. 01. 2024, 09:34:21 »
To jen kdyby tazateli pořád připadalo, že jsme málo na východě. :-)

Bydlet u silnice, je pro někoho, komu vadí bydlet u silnice, vždy problém. Někomu zase sviští za barákem vlaky, někomu pod oknem jezdí tramvaje, někde zase pořád létají letadla.

Značky nic neřeší, kdo tudy jezdí často, ví jakou rychlostí se dá jet.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #18 kdy: 29. 01. 2024, 10:00:17 »
Nevim presne proc, ale vzpomel sem si u cteni tohodle vlakna na toho chlapika co si dal na trakar 90 mobilu s wazem a sel delat pesky virtualni zacpu...

Nepomohla by tvemu klidu taky trocha diverzni cinnosti?
Treba si udelat par uctu v tech komunitnich navigacich a nahlasit ze tam jsou mereny useky?

Kdyz na nej zablika vlastni navigace tak treba i nejakej ten bezmozek zvolni...

Jinak preju hodne stesti a trpelivosti... Kdyz jsem ja pred casem resil problem a obratil se na starostu tak mi rekl, ze problem je sice na "uzemi" obce, ale ten pozemek neni "v majetku" obce takze to nemuze resit on, ale musim se obratit na majitele pozemku. Kdyz jsem se v katastru dozvedel, ze majitelem pozemku je Ceska republika tak jsem se rozesmal  a starostovi podekoval, kdyz ne za pomoc tak aspon za vtip.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #19 kdy: 29. 01. 2024, 10:54:15 »
To jen kdyby tazateli pořád připadalo, že jsme málo na východě. :-)

Bydlet u silnice, je pro někoho, komu vadí bydlet u silnice, vždy problém. Někomu zase sviští za barákem vlaky, někomu pod oknem jezdí tramvaje, někde zase pořád létají letadla.

Značky nic neřeší, kdo tudy jezdí často, ví jakou rychlostí se dá jet.

Proto tam chci mít radar - ten dům je tu 130 let - ta silnice také - jenomže podle vyhlášky musí být dům od silnice 1.5, zde je to 0.5 m, původně byla silnice o 1m užší a o půl metru níže. Přidáváním asfaltu je širší a vyšší, což asi někoho svádí. Chci (a nikoliv sám - domů podél silnice je několik) dodržování zákona. Tady padlo to, že lidi, co se lepí k silnicím nebo blokují dopravu jsou aktivisti - ale ti, co jezdí 90 v obci vlastně jsou aktivisti taky - je to jen druhá strana mince. Kdyby pár pitomců nejezdilo jak naprostá ho..., tak bych tohle já a stejně tak nikdo neřešil. Radar mi přijde nejférovější - nemyslíš, zaplatíš. Slušné řidiče neomezuje. Bavíme se 500m, kdy z každé strany jsou 90st zatáčky, které se nedají projet bez zpomalení. Samozřejmě, že všichni říkají, že to nejde. Jde to. O 15km dál na silnici vyšší třídy, s mnohem vyšším provozem dávají ostrůvek - poněvadž tam auto zabilo dítě. Ale je to v místě, které od vesnice 50m. Tady ta silnice je přímo podél domů. Přijde vám normální čekat, až tady někdo někoho zabije?


Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #20 kdy: 29. 01. 2024, 11:16:37 »
Jeste poznamka... "projel" sem si to ted kolem tebe na street view a uplne si dovedu predstavit, ze bych si tam neuvedomil ze jsem v obci...
Mas tam vsude fakt zeleno a sem tam dum...

Nikoho neomlouvam... jen konstatuju...

Nepomohl by ti dat si na dum takovej ten radar se s usmivackem? Ja kdyz jezdim nekde kde to maji tak mam radost kdyz ho dokazu trefit presne na usmev :-).

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #21 kdy: 29. 01. 2024, 11:22:14 »
Co tak koukám, krásná rovinka, přehledný úsek, tam se dá svištět i kilem...

Domácí mazličci a děcka, nemaj na silnici co dělat, silnice slouží pro auta.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #22 kdy: 29. 01. 2024, 11:49:46 »
Co tak koukám, krásná rovinka, přehledný úsek, tam se dá svištět i kilem...

Domácí mazličci a děcka, nemaj na silnici co dělat, silnice slouží pro auta.

že to uhlídáte. Kočky zavřem, ale děcka - proč? Je to obec, a má se tu jezdit 50kou. Normální lidi jedou 50. Má se ustupovat bezmozkům?

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #23 kdy: 29. 01. 2024, 11:57:18 »
Jeste poznamka... "projel" sem si to ted kolem tebe na street view a uplne si dovedu predstavit, ze bych si tam neuvedomil ze jsem v obci...
Mas tam vsude fakt zeleno a sem tam dum...

Nikoho neomlouvam... jen konstatuju...

Nepomohl by ti dat si na dum takovej ten radar se s usmivackem? Ja kdyz jezdim nekde kde to maji tak mam radost kdyz ho dokazu trefit presne na usmev :-).


Cokoliv - nicméně značka obce tam je a je vidět, a ty ostrý zatáčky a domy po obou stranách silnice - plus ten můj dům je opravdu nalepený do silnice, který je vidět také. Na druhou stranu - co je to za pí..se, když předjíždí v obci auta, co jedou 50kou, navíc v tomhle terénu. Ono je to možná o to horší, že tu není moc velký provoz, a většina lidí jede slušně. Když by se to ale sešlo, a někdo od Benešova předjížděl, a já vyjížděl z domu, tak já nemám šanci ho vidět, a on 80 už to neubrzdí. Lidi jsou hovada. Není tu chodník - jde tu soused s kočárkem, a míjí ho autem a ani nezpomalí.


mark42

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #25 kdy: 29. 01. 2024, 13:46:23 »
Co tak koukám, krásná rovinka, přehledný úsek, tam se dá svištět i kilem...

Domácí mazličci a děcka, nemaj na silnici co dělat, silnice slouží pro auta.

Co tak koukám, krásná rovinka, přehledný úsek, to bude pokut a bodů...
Idioti co neumi počítat do 50 nemaj za volantem na silnici co dělat, silnice slouží pro všechny účastníky provozu.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #26 kdy: 29. 01. 2024, 14:08:12 »
Jakejch pokut, jakech bodů?

Kočky zavřem, ale děcka - proč? Je to obec, a má se tu jezdit 50kou. Normální lidi jedou 50. Má se ustupovat bezmozkům?

A když dítě vběhne pod auto, které jede 50km/h, nebo ještě pomaleji, tak se mu nic nestane? K fatáním nehodám často dochází právě při nízkých rychlostech a v rezidenčního zónách, kde děti často spoléhají na "tady nic nejezdí", případně na "tady auta jezdí pomalu". Problém moderních aut a malých rychlostí je navíc to, že nejsou slyšet.

Rodiče musí svoje ratolesti edukovat, klidně stylem "pozor pepíčku, tady lidi jezděj jak magoři!". Pokud to děti nechápou, tak si holt musí hrát na uzavřeném dvoře.

Nikdy nelze spoléhat na to, že budou všichni dodržovat nějaká pravidla. Cedule nepomůžou.

A u retardéru budou auta brzdit, mlátit, a následně se rozjíždět, takže o hluk a smrad bude vystaráno.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #27 kdy: 29. 01. 2024, 14:25:20 »
Jakejch pokut, jakech bodů?

Kočky zavřem, ale děcka - proč? Je to obec, a má se tu jezdit 50kou. Normální lidi jedou 50. Má se ustupovat bezmozkům?

A když dítě vběhne pod auto, které jede 50km/h, nebo ještě pomaleji, tak se mu nic nestane? K fatáním nehodám často dochází právě při nízkých rychlostech a v rezidenčního zónách, kde děti často spoléhají na "tady nic nejezdí", případně na "tady auta jezdí pomalu". Problém moderních aut a malých rychlostí je navíc to, že nejsou slyšet.

Rodiče musí svoje ratolesti edukovat, klidně stylem "pozor pepíčku, tady lidi jezděj jak magoři!". Pokud to děti nechápou, tak si holt musí hrát na uzavřeném dvoře.

Nikdy nelze spoléhat na to, že budou všichni dodržovat nějaká pravidla. Cedule nepomůžou.

A u retardéru budou auta brzdit, mlátit, a následně se rozjíždět, takže o hluk a smrad bude vystaráno.

K nehodám bude docházet vždy, ale u 50ky máte docela dobrou šanci, že něco ubrzdíte a náraz bude menší a nemusí být tak fatální (a pokud byste jel 50, a narazil v 50, tak by to znamenalo, že jste vůbec nestačil zareagovat, ale normální člověk, když vidí někde poblíž dítě, chodce, zvíře, tak zpomalí). Navíc máte čas sledovat, co se kolem vás děje, také jezdím. U vyšších rychlostech, zvlášť když předjíždíte a jste vlastně v jiném pruhu, tak ten střet nemůže dopadnout dobře. Je potřeba vychovávat děti, a je potřeba ty magory důrazně upozornit - protože pak jenom čekáte kdy se zabije nebo než někoho zabije. Tady jdete proti statistice. Kdysi dávno tady byla štěrková cesta, na které se nedalo jet rychle. Navíc dřív většina magorů neměla auto. Svět se mění, ale ustupováním magorům (lidí, co si neuvědomují možné důsledky svého chování nebo se nedokáží kontrolovat) všechno bude horší.
« Poslední změna: 29. 01. 2024, 14:30:05 od Pavel Stěhule »

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #28 kdy: 29. 01. 2024, 16:01:37 »
Co vlastně chceš?
A jak to souvisí s počítači nebo softwarem, a nebo se zaměřením tohoto webu a nebo fóra?

Jako máš barák půl metru od silnice a co my s tím?!
Myslím, že to tu zaznělo mockrát, dojdi za starostou, ať ti tam dá zrcadlo. Nebo já nevím jaké jsou další možnosti. Ale dojdi za starostou, a nebo na obecní zasedání a jako občan tam vznes dotaz. Když to dostaneš do zápisu tak ti na to budou muset odpovědět.
Ale řeš to legitimní a úředně správnou cestou.

Tvůj majetek zjevně asi končí půl metru od silnice. Takže ti starosta může říci, jestli je mezi barákem a komunikací obecní pozemek, že tudy jezdit nebudeš, protože je to nebezpečné a budeš si muset zřídit vjezd jinudy.
Ano, taky jsem viděl v sousední obci, že se barák kvůli zúžení silnice a novým normám vyvlastňoval, ale tam nebyl oboustranně průjezdný profil, ale pouze jednosměrná 3m ulička která nestačila na průjezd nových traktorů.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #29 kdy: 29. 01. 2024, 16:24:58 »
Co vlastně chceš?
A jak to souvisí s počítači nebo softwarem, a nebo se zaměřením tohoto webu a nebo fóra?

Jako máš barák půl metru od silnice a co my s tím?!
Myslím, že to tu zaznělo mockrát, dojdi za starostou, ať ti tam dá zrcadlo. Nebo já nevím jaké jsou další možnosti. Ale dojdi za starostou, a nebo na obecní zasedání a jako občan tam vznes dotaz. Když to dostaneš do zápisu tak ti na to budou muset odpovědět.
Ale řeš to legitimní a úředně správnou cestou.

Tvůj majetek zjevně asi končí půl metru od silnice. Takže ti starosta může říci, jestli je mezi barákem a komunikací obecní pozemek, že tudy jezdit nebudeš, protože je to nebezpečné a budeš si muset zřídit vjezd jinudy.
Ano, taky jsem viděl v sousední obci, že se barák kvůli zúžení silnice a novým normám vyvlastňoval, ale tam nebyl oboustranně průjezdný profil, ale pouze jednosměrná 3m ulička která nestačila na průjezd nových traktorů.

Co uz jsem psal - chtel bych kontakt na nekoho, kdo ma prehled v oboru. Kamerove systemy to neni od IT az tak daleko.