Firefox: jak odinstalovat neodinstalovatelné doplňky

Firefox: jak odinstalovat neodinstalovatelné doplňky
« kdy: 24. 01. 2024, 11:32:48 »
Ahoj,
mel bych takovou zaludnou otazku. Jako web browser pouzivam Firefox. Kdyz do adresniho radku napisu:
about:support
Tak se mi mimo jine zobrazi tabulka "Doplnky" (viz. screenshot v priloze). A tam vidim doplnky, ktere jsem nikdy neinstaloval a ani je nechci. Kdyz se podivam ve Firefoxu do spravce doplnku, tak je tam nevidim. Uvedu priklad:

Mapy.cz   extension   1.1   true   mapy-cz@search.mozilla.org

Ve Firefoxu jde editovat vyhledavace, ktere budete pouzivat. Byly tam i ty Mapy.cz - tak jsme je smazal a restartoval Firefox. Znovu otevrel about:support a ty Mapy.cz tam porad jsou. Uz me nenapada jak se toho zbavit.

Nevite nekdo jak to dostat pryc?


« Poslední změna: 24. 01. 2024, 11:48:17 od Petr Krčmář »


Re:Firefox: jak odinstalovat neodinstalovatelné doplňky
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2024, 14:01:47 »
doplnky, ktere jsem nikdy neinstaloval
Oni se doplňky běžně instalují samy... Jestli to náhodou není nějaký upravený "Firefox" kdo ví odkud...

Re:Firefox: jak odinstalovat neodinstalovatelné doplňky
« Odpověď #2 kdy: 24. 01. 2024, 15:51:37 »
Je to originalni Firefox stazeny z Debian repozitare. Zkousel jsem i na Windows a tam je situace stejna.

Re:Firefox: jak odinstalovat neodinstalovatelné doplňky
« Odpověď #3 kdy: 24. 01. 2024, 17:31:29 »
Můžu potvrdit je to u originální verze a jsou to skutečně vyhledávače. Dnes nelze vyhledávací engine přidat jako dřív http://www.google.com/search?q=%s ale je třeba ho nainstalovat pomocí doplňku  >:( A odebrat ty vestavěné zřejmě nelze  :(



Re:Firefox: jak odinstalovat neodinstalovatelné doplňky
« Odpověď #5 kdy: 24. 01. 2024, 20:03:15 »
No tak ale ta konfigurace vyhledávačů bude záviset asi lokalizaci, což dává smysl, že pro českou lokalizaci vám to bude nabízet české vyhledávače. Předpokládám, že jediném co ty doplňky dělají, je přidání položky na seznam vyhledávačů. To někomu jako vadí?

(Některé) vyhledávače lze odebrat v about:preferences#search


Re:Firefox: jak odinstalovat neodinstalovatelné doplňky
« Odpověď #6 kdy: 25. 01. 2024, 09:27:46 »
@🇺🇦 GPU
Ano, je to jak pises. Odebrat je lze, ale kdyz si das about:support, tak je v "Doplnky" porad vidis. Otazka je, jestli jen nezmizeli z GUI a stale jsou v prohlizeci.