Jestli bude nějaká služba dostupná jenom na IPv6, tak jistě její provozovatel dobře ví co dělá. Jenomže to je pouze teorie a rozhodně se kvůli tomu nemusí angažovat stát v nějakých nesmyslech. To by za chvíli také mohl stát určovat, že všechny routery musí mít povinně WiFi 6 ax a pásma 2,4 i 5 GHz, protože co když si náhodou nějaké zařízení neporadí se starším standardem. Nebo, že každý mobil musí mít povinně 2G+4G+5G a nikoliv jak dnes, že jsou i nově prodávané telefony s jenom 2G nebo jenom 2G+4G. Prostě toto řeší trh a ne úředník.
Ohledně IPv6 klidně může nastat i opak, že nějaký ISP odstřihne IPv4 a nechá jenom IPv6 - co bude pak dělat stát? Zase nějak brojit úředním šimlem, aby ISP nechali i IPv4? Samozřejmě ne, protože to ani nenastane a každý ISP se přizpůsobuje požadavkům svých zákazníků (takže IPv4 nezruší), resp. každý provozovatel služby dobře ví, že pokud má cílit na koncové zákazníky, tak je naprostá pitomost provozovat něco jenom na IPv6 (to si mohou dělat max. nějací testeři).
Jinak internet na IPv4 rozhodně není nijak zastaralý, protože pokud se člověk podívá na BFU, tak jejich využití netu je email+socky+YT+Google+porno, na což v pohodě mohou být i za několika NAT a bez IPv6 a je jim to šumák. Pak je sorta online hráčů, kde ale hlavní roli hraje stabilita připojení a ping a o IPv6 až tak nejde. A teprve naprostá minorita, co si doma provozuje různé NAS atd. (a nechce to řešit veřejnou IPv4 se směrováním portů) má o IPv6 zájem. Takže tlačit IPv6 silou z moci úřední je naprostá pitomost, to skutečně není hlavní problém, jenž se u netu vyskytuje (tím je, jak jsem psal výše, např. katastrofální délka stavebního řízení pro ISP a výstavbu sítí, což by měl stát řešit především).