Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita

Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« kdy: 13. 01. 2024, 14:04:58 »
Zdravím,

mate někdo zkušenosti s dedikovanými servery? Já mam třeba u nás u wedosu s 32 gb, ale starý cpu a disky nejsou ssd, platím neco přes 2 tisíce.
Proto hledam jiný.

Sledoval jsem trh jak u nás, tak i v zahraničí. Nakonec jsem vzal kvůli výkonu server u společnosti hetzner, s komplet ssd disky, Intel Core i 9, 128 gb ram a další za nějakých cca 120 euro plus DPH.

Mam ho měsíc a zatím všechno běží jak má. Jenom me zarazí cena. Proč hetzner dokáže nabídnout tak výkonné servery za poměrně levné peníze oproti porovnání u nás co se týká poměr ceny a výkon.

Co jsem koukal, dá se třeba sehnat cca od 7 tisíc s víc a zdaleka ne konfigurace jako hetzner.

Mate s nimi zkušenosti? Proč si můžou dovolit tak nízké ceny za stroje, celkem výkonné s porovnáním jinde, to platí třeba i pro ovh a další?
Navíc jinde se čeká na připraveni serveru - zapojeni třeba i den dva, tady je server cca do 5 min.

Kde muže být háček nebo proč si můžou dovolit takové ceny?

Díky za reakce.


Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2024, 14:47:01 »
Ten rozdíl v cenách bych tipoval na úspory z rozsahu. Porovnejte si, kolik serverů takhle může prodávat Wedos, a kolik jich prodává Hetzner, Contabo nebo OVH.

Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2024, 14:59:59 »
Já mám taky Hetzner už roky a spokojenost. Za tu cenu perfektní výkon a nejsem si vědom výpadků.

Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2024, 18:08:50 »
Já mám u https://www.netcup.de a nic lepšího jsem neměl..

Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2024, 19:19:51 »
IMHO ta "aukce" u hetznera jsou servery co nekdo mel objednane a pak skoncil takze jsou castecne zaplacene. Ja tam jeden server spravoval a byl myslim jeden vetsi vypadek za asi 7 let. Nevim jak ted, ale tehdy navic meli moznost prikoupit misto v NASu a tam si odlejvat kriticke zalohy.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


kate

Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2024, 22:23:51 »
IMHO ta "aukce" u hetznera jsou servery co nekdo mel objednane a pak skoncil takze jsou castecne zaplacene. Ja tam jeden server spravoval a byl myslim jeden vetsi vypadek za asi 7 let. Nevim jak ted, ale tehdy navic meli moznost prikoupit misto v NASu a tam si odlejvat kriticke zalohy.

Buď skončil, nebo přešel na něco výkonnějšího. Často ty stroje v aukci vypadají i jako konfigurace na míru konkrétnímu zákazníkovi, každopádně to bývá starší HW. Přijde mi to jako fajn a docela ekologický přístup, místo toho aby to skončilo na skládce to ještě někdo využije v aukci.

Jinak na aukčním HW provozuju už asi 5 let svou soukromou infra (Mám tam 2x 256 GB SSD, 2x 2 TB HDD, 32 GB RAM, Xeon E3-1246) za cca 30 Eur / měsíc a zatím spokojenost :)

Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #6 kdy: 15. 01. 2024, 21:35:05 »
hetzner rok pouzivani
2x vps + k8s = 3x master node vps, 3x worker node vps, vetsina ma 160GB SSD, 1x loadbalancer
dohromady cca 48GB RAM, 22 cores,
39 EUR mesicne
wedos tam jsem migroval hromadu lidi (kdyz wedos zacinal) ale jeste vetsi od nich  :D
pred hetznerem jsem testoval i contabo
« Poslední změna: 15. 01. 2024, 21:37:51 od davidb »

alex6bbc

  • *****
  • 1 544
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #7 kdy: 15. 01. 2024, 22:19:58 »
muzu se jen zeptat, zda vam tam jedou firemni weby a sluzby?
je nemecko levnejsi nez ceske vps, dedikovane servery?

Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #8 kdy: 16. 01. 2024, 10:16:37 »
Na youtube je pěkné video z jejich serverovny https://www.youtube.com/watch?v=5eo8nz_niiM&t=308s&ab_channel=der8auerEN

Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #9 kdy: 16. 01. 2024, 11:58:05 »
muzu se jen zeptat, zda vam tam jedou firemni weby a sluzby?
je nemecko levnejsi nez ceske vps, dedikovane servery?

Ano, zdá se mi, že poměr cena/ výkon a kvalita je lepší. Tyhle věci se dost blbě porovnávají, protože můžou být různé skryté limity, když si začnete moc vyskakovat atd. Co se třeba člověk na stránkách nedoví, je skutečný výkon, který by měl člověk očekávat v jakém procentu času/ případů a co je např. nejnižší výkon, se kterým by měl počítat.

Třeba Hetzner volumes, které lze připojit k jejich VM mají prý v průměru bandwidth 250 MBps a 2500 IOps. Nijak to neškáluje s kapacitou. Tuto informaci jsem obdržel jako odpověď na dotaz přímo od supportu 20. prosince 2022.

Re:Dedikovaný server Hetzner - cena a kvalita
« Odpověď #10 kdy: 16. 01. 2024, 19:07:53 »
mam hetzner pro par projektu, lokalita DE a FI, spokojenost za tu cenu. Vypadek mimo odesleho HW byl snad jednou. Maji obcas skryte limity typu omezeni nejakeho trafficu pokud treba zacnes hostovat TOR nebo obcas remcaj ohledne odchoziho skenovani,...