Jaký 3,5mm kabel pro mikrofon

Jaký 3,5mm kabel pro mikrofon
« kdy: 27. 11. 2023, 12:24:12 »
zdravim zvukaře, možná půjde o banální věc, ale chtěl bych se ujistit, jaký koupit kabel pro přenos nahrávání mono zvuku z lineout výstupu . Fyzická podmínka je 3,5mm jack samec na obou koncích.

Současný TRS (2 černé nevodivé proužky) mi funguje pouze na vstupu zrcadlovky a navíc  ukazuje ještě jeden kanál (nevím jestli je to chyba nebo záměr, jen je to možná detail)
Nefunguje to po připojení do androidu, dokonce si krám myslí, že jde o sluchátka, ani v Nokia telefonu. Co bohužel jsem nevyzkoušel je 3,5mm vstup na počítačích.

Má to být TS (dlouhý SLEEVE, kraťoučký ŤIP - jeden nevodivý proužek) , nebo TRRS (3 oddělující proužky) ? Jde o ten konec připojující se do PC/kamery/eventualně smartphonu. Vše 3,5mm jack samice. Chtěl bych právě tuto univerzálnost, abych mohl nahrávat do těchto 3 zařízení.

Nebo to řešit nějakým "Y" adaptérem ( kombo jack samec  , 2 zdířky pro mikrofon a sluchátka, nemyslím "rozdvojku"). ? By šlo? Na tom by mi vadilo, že takový "balvan" bude třeba překážet.
« Poslední změna: 27. 11. 2023, 12:48:53 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 2 570
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký 3,5mm kabel pro mikrofon
« Odpověď #1 kdy: 27. 11. 2023, 13:25:09 »
Jsi nenapsal CO je zdrojem a CO je cilove zarizeni. Konkretni vyrobce a modely!!

Re:Jaký 3,5mm kabel pro mikrofon
« Odpověď #2 kdy: 27. 11. 2023, 13:48:10 »
Jako mobil může na vstupu očekávat 4 dráty(3 kroužky + tip) = stereo sluchátka + mikrofon, musíte ale vědět  co máte za mobil, každý to může mít jinak

kamera/dslr může očekávat stereo mikrofon - 3 dráty(2 kroužky + tip).  Musíte vědět co máte za kameru, můžou to mít různě.


« Poslední změna: 27. 11. 2023, 13:50:15 od Karmelos »
Gréta je nejlepší.

Re:Jaký 3,5mm kabel pro mikrofon
« Odpověď #3 kdy: 27. 11. 2023, 13:58:05 »
Ještě teda pozor na to, že lineout není mikrofonní výstup takže já bych byl opatrný co kam cpu, abych to neodkouřil....
Gréta je nejlepší.