Nastavení modemu

Nastavení modemu
« kdy: 14. 11. 2023, 17:44:09 »
Ahoj, snažím se dostat se do nastavení modemu, abych zprovoznil internetové připojení, ale nedaří se. Zkusil jsem vytočit adresu, co je vzadu na modemu, ale vůbec se nechce otevřít. Ani pingnout nejde. IP adresu počítače jsem dal pevnou, abych měl stejný segment. Nevíte, co s tím? :-\


FKoudelka

Re:Nastavení modemu
« Odpověď #1 kdy: 14. 11. 2023, 19:00:46 »
zkus to vyresetovat do factory defaults. vygoogli návod

Re:Nastavení modemu
« Odpověď #2 kdy: 15. 11. 2023, 08:00:18 »
Ahoj, snažím se dostat se do nastavení modemu, abych zprovoznil internetové připojení, ale nedaří se. Zkusil jsem vytočit adresu, co je vzadu na modemu, ale vůbec se nechce otevřít. Ani pingnout nejde. IP adresu počítače jsem dal pevnou, abych měl stejný segment. Nevíte, co s tím? :-\

Evidentně je nastavený jinak, než co je na nálepce :-)
Ze všeho nejdřív si na počítači nastav adaptér na DHCP, jestli z modemu dostaneš IP přidělenou. Pokud jo, v IPconfig bys pod Default Gateway měl jeho adresu vidět. Pak už stačí jen správné heslo.
Pokud to nepomůže, tak factory reset, a po něm by měl mít tu IP na nálepce a defaultní heslo 1234.

Re:Nastavení modemu
« Odpověď #3 kdy: 15. 11. 2023, 17:05:52 »
Default gateway se mi právě vůbec nezobrazí. Ani v jednom případě. Factory reset je sice řešením, ale já potřebuju vidět stávající nastavení, abych ho mohl teď na měsíc přenastavit a potom nastavit zpět do stejné konfigurace. To mi factory reset znemožní. Reklamuji router od O2 a pro ten je to nastavený. Chci tam zatím připojit jiný ze šuplíku, ale nekamarádí se mi to.

FKoudelka

Re:Nastavení modemu
« Odpověď #4 kdy: 15. 11. 2023, 17:33:16 »
Default gateway se mi právě vůbec nezobrazí. Ani v jednom případě. Factory reset je sice řešením, ale já potřebuju vidět stávající nastavení, abych ho mohl teď na měsíc přenastavit a potom nastavit zpět do stejné konfigurace. To mi factory reset znemožní. Reklamuji router od O2 a pro ten je to nastavený. Chci tam zatím připojit jiný ze šuplíku, ale nekamarádí se mi to.
No a zkoušels to dhcp ? To musíš
Ipconfig /all a route print ?
 Nmap ?

Jestli vidí aspoň ven, bys měl poznat  kontrolek. Co to je za modem a operatora ? Neda se mu zavolat ?
« Poslední změna: 15. 11. 2023, 17:37:55 od FKoudelka »


Re:Nastavení modemu
« Odpověď #5 kdy: 16. 11. 2023, 08:29:59 »
Zkoušel jsem factory reset a nic. Píše to stále totéž, pingnout nejde nic ani z automatické ani ručně zadané IP. Jako by tam ten modem vůbec nebyl. Přitom kontrolky jak na modemu tak na síťové kartě svítí tak jak by měly. I systém detekuje, že je připojen k nějaké síti.

Re:Nastavení modemu
« Odpověď #6 kdy: 16. 11. 2023, 08:31:07 »
pripoj priamo do pocitaca, spusti wireshark, a skusaj tie adresy co sa ti tam objavia. Router zvykne posielat nejake broadcasty, tak by sa dala zistit jeho adresa.
Ale ak je nejak nastaveny, tak je dost mozne, ze skoncis na tom, ze heslo je ine, ako napisane.

FKoudelka

Re:Nastavení modemu
« Odpověď #7 kdy: 16. 11. 2023, 09:02:29 »
Zkoušel jsem factory reset a nic. Píše to stále totéž, pingnout nejde nic ani z automatické ani ručně zadané IP. Jako by tam ten modem vůbec nebyl. Přitom kontrolky jak na modemu tak na síťové kartě svítí tak jak by měly. I systém detekuje, že je připojen k nějaké síti.
Zkusil bych browser ,ev na https  , ssh nebo nejlíp nmap.
Jak vypadá ipconfig pri zapnutem dhcp ? Myslim adresy, maska, brána ?

ho_st

Re:Nastavení modemu
« Odpověď #8 kdy: 16. 11. 2023, 10:10:26 »
ZyXEL VMG4005-B60 = Termínátor. Neobsahuje router, takže nepřiděluje IP adresy. Musíš za něj připojit svůj router, nastavit PPPoE spojení a VLAN 848.

Re:Nastavení modemu
« Odpověď #9 kdy: 16. 11. 2023, 11:32:57 »
Windows umí PPPoE, ale v obecné rovině bez VLAN tagu.
VLAN tag lze ovšem v některých případech zařídit "jinak" - některé síťovky to podporují. Údajně Realtek skrz diagnostickou utilitu umí i více VLAN (driver poté vyrábí subinterfaces). Totéž Intel, tam se to zřejmě konfiguruje ve vlastnostech fyzického adaptéru (Intel ProSet) a trochu bych se bál, že to umí jenom "serverové" síťovky.

Tolik jenom k nápadu, otestovat to holým počítačem bez routeru.

Re:Nastavení modemu
« Odpověď #10 kdy: 17. 11. 2023, 11:06:46 »
Tady toto je exemplární případ proč nesahat na zařízení o kterých nic nevím a zeptat se operátora na zapůjčení zařízení v době reklamace, případně co dělat aby Vám šel internet.

Už tolikrát jsem řešil tuto záležitost kdy někdo vyresetoval nastavení zařízení a pak brečel že mu nejde internet a sváděl to na chybu poskytovatele je až k neuvěření. NIKDY NIC NERESETUJTE pokud nevíte jak to nastavit zpět! (všeobecně pro každého kdo by kdy našel tohle téma, není myšleno k zesměšnění dotazujícího s relevantním problémem)

Takže to vaše zařízení je od Cetinu a je to pouze modem. Vstup do nastavení je z vnitřní sítě ZAKÁZANÝ! Nenastavíte tam nic protože je to tak navrženo aby se nic nestalo když na to někdo sáhne.  Chvála jim, že při resetu zůstane jejich nastavení jinak by jste si zadělal na daleko horší problém.

Pokud chcete zeptejte se operátora zda Vám zapůjčí náhradní router po dobu reklamace, pokud ne kupte/půjčte si takový který zvládne a nastavte dle rady ho_st (nastavit PPPoE spojení a VLAN 848).

Vytočit PPPoE na windows se mi zdá nepraktické protože je pravděpodobné, že chcete internet na všech zařízeních a ne pouze na jednom PC. Nouzově však možná postačí.

Ten náhradní router ze šuplíku je to co potřebujete nastavit. Napište model nebo mrkněte na nastavení.
Pokud je to model comtrend (stará krabice od O2) tak jej zapojte napřímo pomoci telefoního kabelu do zásuvky na stěně. Je to kombinace VDSL modemu a routeru přednastavená tak, že sice to bude trvat cca 2minuty ale rozběhne se a bude internet. Jestli máte bondovanou linku nevadí, pojede to pouze po jedné lince než se dokončí Vaše reklamace.