Externí USB spínací tlačítko

cziss

Externí USB spínací tlačítko
« kdy: 07. 11. 2023, 09:06:40 »
Ahoj, mám notebook HP ProBook 450 G5. Nedávno jsem se "odvázal" a konečně si koupil externí monitor (a externí klávesnici).

Chtěl bych nějak obejít nutnost pro zapnutí PC vždy nadzvedávat víko laptopu. Napadlo mě, jestli existuje nějaké takové externí usb tlačítko jen pro tento účel (nebo max. s nějakým malým usb hubem). V Biosu se dá právě nastavit spouštění přes  usb. Existuje něco takového? Googlil jsem, ale bez výsledku :(. Tedy cosi jsem našel na čínském něcojako aliepress, ale tomu moc nevěřím.

Nechci ntb spouštět přes "hlavní" externí klávesnici, protože mi přijde zbytečné aby periferie byly stále pod proudem. Také je tu problém se čtyřletým zvědavým synkem, který rád mačká tlačítka...  ;D Stejně tak wake on lan a wake on AC nejsou vzhledem k tomu, jak to používám, konformní. A ještě k těm periferiím, i když nemám akt. volbu wake on usb zapnutou, tak se mi děje (asi zvláštní ???) věc. K ntb potřebuji mít stále zapnuté 2 zařízení přes HDMI (televize a teď ten monitor). Proto jsem musel koupit tohle https://www.datart.cz/usb-hub-connect-it-usb-c-rj45-hdmi-2x-usb-3-2-usb-c-pd-100w-sedy-chu-8020-an.html. Ta zvláštnost spočívá v tom, že i když je ntb vypnutý, do USBček nejde proud, tak do USB-C asi ano, protože v tom stále slabě cosi svítí. Tedy by se ten hub dal možné využit právě pro připojení onoho spínacího tlačítka....
« Poslední změna: 07. 11. 2023, 09:19:07 od Petr Krčmář »


cziss

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #1 kdy: 07. 11. 2023, 09:27:35 »
Myslím nějaké takové tlačítko jako bývá na dražších usb-c dokovacích stanicích.

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #2 kdy: 07. 11. 2023, 09:43:43 »
k tym napajanym usb, mam 650 a v biose sa da nastavit pre jedno usb, aby bolo stale pod napatim, aj ked je notas vypnuty. hladaj nieco ako charge port - ma silnejsi vystup, u mna 1.5A a na notasi je oznaceny bleskom.
Ci bude klavesnica pod prudom, alebo to usb tlacidlo, tak to je hadam jedno, a vies si nastavit zapnutie aj na heslo. Proste vytukas na klavesnici heslo a on sa zapne.

cziss

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #3 kdy: 07. 11. 2023, 09:49:06 »
k tym napajanym usb, mam 650 a v biose sa da nastavit pre jedno usb, aby bolo stale pod napatim, aj ked je notas vypnuty. hladaj nieco ako charge port - ma silnejsi vystup, u mna 1.5A a na notasi je oznaceny bleskom.
Ci bude klavesnica pod prudom, alebo to usb tlacidlo, tak to je hadam jedno, a vies si nastavit zapnutie aj na heslo. Proste vytukas na klavesnici heslo a on sa zapne.

Díky, zajímavé postřehy. Se musím večer podívat, jestli tam takové možnosti mám, ale z paměti si nic takového nevybavuji :(.

Ono to usb tlačítko by bylo mimo dosah zvědavých prstíků.
« Poslední změna: 07. 11. 2023, 09:52:11 od cziss »

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #4 kdy: 07. 11. 2023, 10:24:49 »
« Poslední změna: 07. 11. 2023, 10:26:48 od Ondrej Nemecek »


cziss

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #5 kdy: 07. 11. 2023, 10:54:24 »
Konformní to určitě není, spíš komfortní :)

Jinak mrkněte https://theworkspacehero.com/add-power-button-to-laptop/

https://i-tec.pro/en/produkt/c31dualkvmdockpd-2/

Právě drahé dokovačce se chci vyhnout, to už jsem si nemusel kupovat ten usb-hub.
Citace
We’re going to skip all of the complicated solutions that nobody wants to go through.
Já bych si tím naopak rád prošel.

Jose D

  • *****
  • 881
    • Zobrazit profil
Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #6 kdy: 07. 11. 2023, 11:57:49 »
Konformní to určitě není, spíš komfortní :)
https://i-tec.pro/en/produkt/c31dualkvmdockpd-2/

itec dockinu (c31dualdpdockpd (?) ) s tlačítkem mám... A to tlačítko ovládá dockinu - tj. zapne ji/vypne ji. Ale laptop to nezapne/neprobudí..

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #7 kdy: 07. 11. 2023, 16:05:19 »
Podla obrazkov by to malo byt v advanced - port options - usb legacy port charging zrusit a usb by malo byt bez napajania

cziss

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #8 kdy: 08. 11. 2023, 08:07:18 »
Podla obrazkov by to malo byt v advanced - port options - usb legacy port charging zrusit a usb by malo byt bez napajania

Díky, vyzkouším.

cziss

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #9 kdy: 08. 11. 2023, 08:12:45 »
Tak já neumím číst. Znovu jsem prošel nastavení biosu a nakonec je tam možnost pouze wake on usb, ale power už ne. Tím pádem to celé padá.

Jen mě tedy překvapuje, že HP řady Pro tuhle funkci nemá a čínský Thinkpad řady E, co mám v práci, to umí :(.

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #10 kdy: 08. 11. 2023, 08:33:26 »
je mozne, ze nie kazdy model z tejto serie to ma. Ale teoreticky wakeup by mal robit nieco podobne. Ak sa vypne, tak by mal odpojit napajanie, ale u HP jeden nikdy nevie, ako to v skutocnosti funguje.

Re:Externí USB spínací tlačítko
« Odpověď #11 kdy: 08. 11. 2023, 08:43:42 »
(probudí se z kryospánku): Proč nepoužiješ Clapper? https://www.youtube.com/watch?v=sRWtFVFSx5I ?