ad 1) Přečti si specifikaci doporučeného napájecího adaptéru k použitému RPi.
ad 2) Přečti si specifikaci nabíjecího adaptéru k použitému notebooku.
ad 3) Přečti si specifikaci vybraného 23" FHD monitoru. [...] Pak si přečti specifikaci onoho adaptéru.
A kolik žere daný 10-15" LCD display, to opět zjistíš ze specifikace toho displaye.
Tím to strašlivě nadhodnotí: napájecí adaptér pro RPi je dimenzován aby to nekikslo ani v maximálním burnu (současný přenos po síti, vytížení CPU, HW dekódování 4K videa a zápis na SD kartu, případně USB periferie typu myš a flashdisk, opět v zápisu). Podle jeho konkrétního použití bude příkon klidně třetinový.
Napájecí adaptér pro notebook je dimenzován na nabíjení notebooku, zejm. rychlonabíjení. Jinak notebooky žerou při „psaní ve Wordu“ tak 5-7W podle jasu displeje (zatímco adaptéry k notebooku mají dneska typicky USB-C PD 60W). Dobře si udělá představu z kapacity baterie a výdrže.
Monitory, pokud nemají podrobnou specifikaci, budou mít zdroj dimenzovaný na maximální jas. Ten 23" monitor bych tipoval tak na 15-20W (předpokládám nový monitor s LED podsvícením -- CCFL bude mít 2x tolik). 13" displej tak na 3-8W podle toho jak úsporně to výrobce udělal (v noteboocích mají ty 3W, nenotebookové možná nebudou používat moc úsporné součástky).
Predpokladám že asi ten RPI bude nasobne menej naročny keďže ide o ARM.
Kupodivu ne, v idle to žere skoro stejně jak lepší x86 notebook (4W bez displeje), v burnu to žere výrazně méně (10W vs. 30W) ale taky to má výrazně menší výkon.
Ještě dodatek - panel bude mít napětí XY, zdroj k notebooku a LCD bude chtít ale "zásuvkové", tj. řádově 90-240V. Takže je ptoeba konverze. Konverze z nízkých voltů DC na 240V AC nebude úplně ideální, počítal bych 15% ztráty. Nabíječka na notebook taky má ztráty, napájení LCD taky... To samé platí pro Raspberry - pokud panel dodá 20V, je potřeba z toho udělat 5V, takže zase nějaký měnič s účinností řekněme 90% (10% ztráty) a hned je třeba z 20W panelu jen 18W.
Stejně potřebuje regulátor a baterku. Napájení všeho bych neřešil přes konverzi na 230, ale výhodně se to dá řešit zakoupením USB-C PD nabíječky do autozapalovače (12-24V, Ali/Alza od 600 Kč) a použitím přímo z toho (předpokládám, že bude mít 12V systém).
Nevím co za regulátor. Já jsem postavil „průmyslovou“ solární elektrárnu s Epeverem MPPT, ale to je pro tohle overkill. Řešily se tu levné PWM regulátory, ale
mají bizarní bugy.