Problém s účtem ve Win XP

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #30 kdy: 29. 08. 2011, 13:32:50 »
Tam se píše:

Click Start, click Run, and type control userpasswords2. This is a shortcut instead of having to click on Start -> Control Panel -> User Accounts.

OK, příkazem run to spustit jde, ale pod menu Nastavení -> Uživatelské účty - tam nic takového není! Ani přes Nastavení -> Systém -> Upřesnit -> Profily uživatelů se tam člověk nedostane. Tak odkud to má člověk tušit, že taková možnost vůbec existuje?


asdfghjkl

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #31 kdy: 29. 08. 2011, 15:43:44 »
...
OK, příkazem run to spustit jde, ale pod menu Nastavení -> Uživatelské účty - tam nic takového není! Ani přes Nastavení -> Systém -> Upřesnit -> Profily uživatelů se tam člověk nedostane. Tak odkud to má člověk tušit, že taková možnost vůbec existuje?
Ja ted pouzivam pouze Linux, ale mam dlouholete zkusenosti s Win systemy. Na zacatku - dobry krok:
kup si dobrou knihu, treba ja mam uz nekolik let starou knihu "Windows XP", je tlusta a tezka (ze nan ni potrebujes zbrojni prukaz ~ hodis do hlavy - zabijes :D) a v te knize je snad vse...

Kdybys nebyl tak hloupy a liny, nejdriv si koupil dobrou knihu a neco si nastudoval, tak bys nepsal ty blaboly, co zde ctu :-\
A ze pry jses spravce male site, to me podrz... :D

Neni to sprava nejakeho ustavu po mentalne postizene? Tam asi fakt nikdo nebude tem chudakum hackovat sit, ale jinak... :O

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #32 kdy: 29. 08. 2011, 16:23:16 »
Tady to je i s obrázkama, pokud ani to nezafunguje, existuje program, který to udělá sám (NENÍ SOUČÁSTÍ WINDOWS).

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #33 kdy: 29. 08. 2011, 17:42:47 »
asdfghjkl:

Ne, je to domácí síť. Proč bych měl kupovat knihu pro odborníky, mě stačí spravovat svůj systém tak, aby to nezabralo mnoho času. Mimoto se za správce sítě nepovažuju. To že mám doma síť a mám přístup k nastavení, ještě neznamená, že jsem správcem sítě. Nemám na to kvalifikaci, abych se tak mohl nazývat.

Pavel 'TIGER' Růžička:
Kde jsou ty obrázky? Odkaz?

Mě nejde o to, že se to dá udělat mimo Windows, ale že tam v tom grafickém rozhraní (v Ovládacích panelech) nikde viditelně není umístěna volba, aby se to okno s nastavením otevřelo samo. Psát příkaz do příkazového řádku? Vysvětlujte tohle běžnému uživateli, který si právě koupil počítač a chce si nainstalovat Windows... Přikazy do příkazového řádku jsou spíše pro programátora nebo nějakého správce sítě, ne pro běžného uživatele.

Pavel 'TIGER' Růžička



Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #35 kdy: 29. 08. 2011, 18:20:25 »
Běžný uživatel si už koupí počítač s nainstalovaním systémem, kde určitě nebude pod účtem administrátora. Nicméně toto je snad jen chyba u starších XP Home .... kde nebylo nutné zadávat jméno účtu. Tuto chybu přiznal i sám MS. Navíc, prodej XP byl už oficiálně ukončen a u Vist, či Sedmiček toto nehrozí. Lidé používají moderní systémy a ne 11 let starou záležitost  ;D  ;D

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #36 kdy: 29. 08. 2011, 20:16:55 »
Pavel 'TIGER' Růžička:
OK. Ten návod jsem pochopil i bez obrázků, šlo mi o to co jsem napsal v předešlém příspěvku (že bez konzole to nejde spustit). Fajn, ale XP je stále hodně oblíbený.

Jsou lidi, kteří XP stále berou a instalují. OEM Licence a jim podobné se stále prodávají. Často je to tak, že někdo kdo dělá do PC někomu nabídne, že mu složí PC (za peníze pochopitelně), nainstaluje tam Win XP s OEM licencí. Uživatel se pak s počítačem seznámí a aby nebyl závislí na tom distributorovi, tak někdy je prostě jednodušší a levnější si to přeinstalovat sám.

Můj názor na to je, že je to blbost; pro tyto uživatele by bylo lepší si koupit PC komplet v obchodě i se zárukou, jenže kdo o počítačích nic neví snadno se nechá zlákat k takové nabídce. Avšak koupi takového pc se systémem předinstalovaným má také svoje nevýhody. Během té doby co ti běží záruka se v tom nemůžeš hrabat. Tím myslím, např. rozdělit PC na další oddíly. To ti v tom obchodě asi v rámci záruky neudělají. A upřímně řečeno, dneska si už neumím představit počítač k moji osobní potřebě, že by na něm nebylo min. 5 oddílů.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #37 kdy: 29. 08. 2011, 21:16:23 »
Mno spuštění programu pomocí dialogu spustit není konzole, takže to bez konzole jde. Systém má některé funkce úmyslně schované. To, že ty by jsi jí uvítal, odkrytou je celkem irelevantní. Microsoft investuje poměrně dost peněz do toho, aby zjistil, jakým způsobem největší masa uživatelů používá počítač. To co většina nepoužívá se skryje, nebo i to, co je posouzeno, jako nebezpečný nástroj pro zborcení systému.

Nevím, kde jsi vzal, že po rozporcování disku přijdeš o záruku, to je nesmysl, kvůli tomu skříň neotvíráš, máš spousty programů, které to udělají a zanechají systémový oddíl .... ale zase, kolik uživatelů to bude dělat?

Já proti XP nic nemám, to byla jen šťouravá, pravdou je, že už jejich koncepčností je pomaloučku cítit zastaralost systému. Ale na spousty věcí pořád dostačující!

No a poslední věc. Ty jsi zákazník, a pokud chceš mít od začátku pět oddílů, tak je mít budeš a pokud ne, půjdeš tam, kde Ti to udělají .... dnes už je naštěstí doba, kdy prodejci začínají člověka konečně vnímat jako zákazníka a ne jako člověka, kterému dělají službu. Jen to chce nebít líný a zmínit své požadavky. A je jedno, jestli je to velký prodejce, nebo malý stavitel ...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #38 kdy: 29. 08. 2011, 22:00:23 »
@Pavel 'TIGER' Růžička: Naopak, line je nutne bit, pokud z nich chces vyrazit 5 oddilu.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #39 kdy: 29. 08. 2011, 22:42:54 »
Jo, v tomto případě máš pravdu  ;D ;D ;D

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #40 kdy: 30. 08. 2011, 11:33:59 »
Pavel 'TIGER' Růžička:

"Nevím, kde jsi vzal, že po rozporcování disku přijdeš o záruku, to je nesmysl, kvůli tomu skříň neotvíráš, máš spousty programů, které to udělají a zanechají systémový oddíl .... ale zase, kolik uživatelů to bude dělat?"

Možná neznám takový program současné doby, který by dokázal garantovat, že se mu to povede i bez ztráty dat. Kdysi (to už je cca 6-8 let zpět) jsem měl možnost vyzkoušet Partition Magic a ten takovou záruku rozhodně neposkytoval. V případě, že se něco pokazí, tak přijdeš o data i o systém.... Šlo by to v linuxu přes G-parted, ale nejsem si jistý co by to udělalo s NTFS systémem, asi by už pak nebyl funkční, si myslím, f-disk k tomu asi těžko použít. Tak nevím. No tak snad nějaký extra drahý program. No a záchrana dat, pokud by vůbec šla, případně přeinstalování by asi byl nadstandard, za který bych musel platit poměrně dost peněz... Vzhledem k tomu, že to není práce na dvacet minut.

Co se týče koncepčnosti XP, tak já zatím žádné omezení nepociťuji. Tento systém mi zatím plně vyhovuje. Je stále oblíbený i mezi známýma.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #41 kdy: 30. 08. 2011, 12:42:24 »
Pokud se nemýlím, tak jsme se bavili o novém počítači a na novém počítači nemáš žádná data, takže při rozdělení přijdeš maximálně o systém .... a jelikož chceš mít na tom počítači data, tak stejně koupíš záložní disk, takže si tu partitions můžeš zazálohovat na ten externí, přerozdělit, jak potřebuješ a pokud to vyjde, tak  z externího to smažeš a nastavíš na něj rozumné zálohování. Nebo data nebudeš zálohovat? Potom je tedy zcela jedno, kdy o ně přijdeš.

Ano, XP jsou stále oblíbené, ale u nových počítačů lidé už raději berou sedmičky .... vlastně by k nim už ani nic jiného neměli dostat. Souhlasím i s tím, že XP se dají velmi slušně zabezpečit, což ovšem padá, pokud člověk pracuje v účtu Administrátora ;-)

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #42 kdy: 30. 08. 2011, 19:34:54 »
Může jít o jinou situaci. Potkám známého a ten mi řekne, že si koupil počítač se systémem Windows a že teď po několika měsících práce mu to nejede a že to chce řešit. Má několik možností. Zkusit to sám. Nebo zajít do obchodu. Nebo požádá mě, abych se toho ujal a já mu nabídnu jiné řešení než to klasické. V tom případě, když tam má data o které nechce přijít by tvoje řešení bylo riskantní. Ale pokud je tam ještě jeden disk tak není problém to přesunout nebo systém nainstalovat na ten druhý disk.

Ono je to vcelku pochopitelné, že lidé, kteří neumí dělat s počítačem, chtějí vždy to nejlepší. Stejně tomu nerozumí, takže si nechají poradit od někoho kdo tomu více rozumí a pak se řídí jeho radou. Ale člověk, který je už zvyklý na nějaký systém, který se učil docela dlouho a obtížně, upřednostní raději ten starý systém. Je to o schopnosti učit se a taky o tom mít na to učení čas.

Pavle 'TIGER' Růžička

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #43 kdy: 03. 10. 2011, 13:22:53 »
Je to také o schopnosti toho člověka, co se o to stará, nebudeš tomu chtít ani věřit, ale i sedmičky nastavíš tak, aby se uživatel nemusel nic nového učit. U osmiček to už asi bude problém, i když, zatím jsem je jen prolétl a navíc ještě nejsou v konečné fázi, takže se toho ještě hodně může změnit.

Nehledě na to, že uživatel nepotřebuje znát systém, protože z něj pouští aplikace, takže potřebuje znát aplikace. Co by se měl jako na systému učit?

Ad

Re:Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #44 kdy: 19. 11. 2014, 02:22:24 »
jen v rychlosti vidím že je to staré forum ale donutilo se mne pousmát a jen z lehka mam admin.ucet na starym xp jinak mam už jiné a za ty roky co mam compy a hraju si s nima sestavování atp..Jsem neslyšel větší píčovinu a poznamenám když něčemu nerozumíš tak se do toho neser a pořid si  herní konzoli odvede  stejnou práci na hrách a nemusíš se bát že tvuj holy analfabetismus tě dostane ke zníičený pc.A pro  ostatní kurva já potřebuju pracovat s celým systémem a ne jen s kousky kam mně to náhodou dovolí když si potřebuju hrát s taktováním procesy et cetera tak jako administrator se taky potřebuju dostat k systému nazdar lampas a gutte nacht..