Problém s účtem ve Win XP

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #15 kdy: 28. 08. 2011, 19:06:26 »
Ups, zase odhlášen z rootu, takže příspěvek píšu podruhé...

Ještě se mi nestalo, že by mi někdo naboural počítač. Když spadne systém provedu obnovu ze zálohy 25 minut obova + cca 30 minut hraní s učty Firefoxu a Thunderbirdu.

Mě nějak vždycky vyhovovalo používat ten první účet a to, že to hned automaticky nastartovalo...

Jak jsem psal, kopírování jsem prováděl z jiného systému.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #16 kdy: 28. 08. 2011, 19:27:21 »
Nicmene pouzivani puvodniho admina je to, co nedporucuji ani soudruzi z Redmondu a ze ti na bezpecnost kaslali cele roky... Na tenhle ucet zapomente nebo si preinstalujte cele Widle. Mozna by se to jeste dalo nekde vybilit v registry, jestli mate dobrodruznou povahu. Zalozte si neprivilegovany ucet a k nemu jeste jednoho admina, Administratora zaheslete, ze to ani NSA neproboura a jednoduse se prihlasujte, jako kazdy jiny. To snad neni tolik prace, aby vas to vycerpalo, ze jiz cely den nebudete schopen ani dloubani v nose. Pak uz jen pretlacit data do toho neprivilegovaneho uctu a je to.

Pocitac se a pouzivat tak, ze pri tom mate pouze ta prava, ktera zrovna nezbytne potrebujete. Na klikani po webu nebo psani mailu babicce nemusite byt admin.

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #17 kdy: 28. 08. 2011, 20:01:22 »
"Zalozte si neprivilegovany ucet a k nemu jeste jednoho admina, Administratora zaheslete, ze to ani NSA neproboura a jednoduse se prihlasujte, jako kazdy jiny. To snad neni tolik prace, aby vas to vycerpalo, ze jiz cely den nebudete schopen ani dloubani v nose. Pak uz jen pretlacit data do toho neprivilegovaneho uctu a je to."

A pokaždé psát heslo a čekat až se mi načte účet? To ne. Stále nevidím smysl toho jednání. Kdo by se nabourával do mého počítače? Cítím se tak bezpečně, že ani antivirák už nepoužívám :-) A přesto žádné problémy nemám.

"Pocitac se a pouzivat tak, ze pri tom mate pouze ta prava, ktera zrovna nezbytne potrebujete. Na klikani po webu nebo psani mailu babicce nemusite byt admin."
A co instalování a odinstalování programu? Mazání souborů? Běžná činnost.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #18 kdy: 28. 08. 2011, 20:20:43 »
Proboha, dejte si tam heslo na pet znaku, to snad jednou denne zvladnete. Programy budete instalovat bud pod nejakym administratorskym uctem, nebo to budete delat jako ja: Napred si instalacky nekam zasejvujete a pak si pustite FreeCommander pod adminskym uctem (Right click->Properties->Run as...) a tu instalacku pustite z nej. Na instalaci nemusite byt prihlasen pod adminem, staci pod adminem tu instalacku spustit.

Na mazani svych souboru take admin byt nemusite a na mazani jinych si znovu pustite FreeCommander pod adminem.

Ale delejte si, co chcete, me to muze byt jedno, pokud udelate chybu a neco poserete, jedna se o vas pocitac. Zkuste vyhledat toho uzivatele v registry a vymazat ho tam. Nebo to cele preinstalujte. Ritual Svate reinstlace je na Widlich univerzalni reseni vsech problemu.

Uvedomujete si, ze uz i Microsoft si vsiml, ze existuje neco, jako pocitacova bezpecnost, nicmene vy stale trvate na pouzivani pocitace zpusobem, jako by se jednalo o Widle 98?

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #19 kdy: 28. 08. 2011, 20:31:37 »
No jako kdybych byl správce nějaké větší sítě tak by mi to úsilí snad za to stálo. Ale takhle je to jen hysterie, ke které objektivně neexistuje důvod. Až se něco stane, tak mám dvě možnosti, obnovit ze zálohy, nebo obnovit ze zálohy a přidat správcovský účet. Ale díky za informace, třeba se to někdy bude hodit...


Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #20 kdy: 28. 08. 2011, 20:53:04 »
Tak nějak teda nechápu, proč jste vůbec tady položil dotaz, přitom stačilo obnovit ze zálohy, ne? Někdo holt na to má čas, jiný ne. Jen doufám, že z toho účtu i pravidelně chodíte do internetového bankovnictví. Říkejte si tomu jak chcete, třeba hysterie .... já tomu říkám neznalost v používání, což jste jen potvrdil. Je to jako používat kladivo, ale do věcí by jste mlátil topůrkem. Lze to tak použít, ale .....

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #21 kdy: 28. 08. 2011, 21:08:47 »
Pavel 'TIGER' Růžička:
Dotaz jsem položil, protože jsem chtěl rozumět problému a vědět jak ho s účinností řešit. Najet do linuxu dá více práce.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #22 kdy: 28. 08. 2011, 21:17:37 »
webhope webhope: Myslim, ze vubec nehrozi, ze byste kdy byl spravcem i male site. S vasim pristupem k bezpecnosti a s tim, jak se nesnazite pouzivat pocitac bezpecnym a osvedcenym zpusobem a naopak si pestujete blbe navyky, bych vas k siti nepustil ani abyste okolo ni zametal kostetem.

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #23 kdy: 28. 08. 2011, 21:21:47 »
Poslal: JardaP.:
Ale já jsem správcem malé sítě :-D

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #24 kdy: 28. 08. 2011, 21:27:27 »
@webhope, tak ten byl dobrej, koukám, že se mu smějete sám ;-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #25 kdy: 28. 08. 2011, 21:33:08 »
webhope webhope: Kristova noho!

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #26 kdy: 28. 08. 2011, 21:38:44 »
JardaP .
Jen klid, je to jen maličká síť, dva pc s routerem, ani server to nemá. A oba pc mají snadno obnovitelný systém.

webhope

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #27 kdy: 29. 08. 2011, 09:32:57 »
Po odstranění správcovského účtu ve správci účtů / profilů se stejně vždy ten profil sám vytvoří. Tam nejde nastavit do jakého účtu to má automaticky najíždět. Tohle je celé na hov... a už mě to začíná sr... Takže good bye, jdu to obnovit ze zálohy

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #28 kdy: 29. 08. 2011, 11:39:11 »
Nahodte Widle 98, ty jsou pro vas jak stvorene.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Problém s účtem ve Win XP
« Odpověď #29 kdy: 29. 08. 2011, 13:12:58 »
Autologin není žádný problém: http://8help.osu.edu/2063.html