VoiP od Odorik nebo Fayn?

VoiP od Odorik nebo Fayn?
« kdy: 07. 09. 2023, 11:10:51 »
Zdravím máte někdo osobní zkušenost s VoIP s Odorikem či Fayn ? Chci si převést pevnou linku do VoIP telefonu a využít jednu z těchto služeb ...
Díky !
« Poslední změna: 07. 09. 2023, 11:13:55 od Petr Krčmář »


Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #1 kdy: 07. 09. 2023, 12:37:40 »
Zdravím máte někdo osobní zkušenost s VoIP s Odorikem či Fayn ? Chci si převést pevnou linku do VoIP telefonu a využít jednu z těchto služeb ...
Díky !

už víc jak deset let Odorik

CPU

  • *****
  • 788
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #2 kdy: 07. 09. 2023, 12:53:36 »
VOIP je mrtev, ať žije Služební mobilní telefon.

PS: Dřív jsem byl jeden z mála lidí, kteří měli mobilní telefon a dnes už neznám nikoho (vyjma malých dětí), kdo mobilní telefon nemá, nebo komu neleží mobilní telefon zaměstnavatele na stole.

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #3 kdy: 07. 09. 2023, 12:54:21 »
VOIP je mrtev, ať žije Služební mobilní telefon.

Otázka ovšem zněla tak trochu jinak.

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #4 kdy: 07. 09. 2023, 15:17:13 »
VOIP je mrtev, ať žije Služební mobilní telefon.

PS: Dřív jsem byl jeden z mála lidí, kteří měli mobilní telefon a dnes už neznám nikoho (vyjma malých dětí), kdo mobilní telefon nemá, nebo komu neleží mobilní telefon zaměstnavatele na stole.
Kde nemá signál soukromý mobil, nechytá se ani mobil služební. Řeším stolním telefonem s VOIP účtem od Odoriku.


CPU

  • *****
  • 788
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #5 kdy: 07. 09. 2023, 15:54:11 »
Kde nemá signál soukromý mobil

Předně, pokud někdo ten hrozný VOIP chce, nechť si ho pořídí, jen mi to přijde jako tahat koax v době UTP.

Řešení jsou třeba:

Domluvit se s operátorem na posílení signálu - kupodivu lze i v ČR.

V normálních zemích umí operátoři Femtocell, třeba tahle od Tmobile pokrývá malý office v horách (USA):
4G LTE CellSpot
https://www.t-mobile.com/support/coverage/4g-lte-cellspot

V méně rozvinutých zemích se používá hloupější opakovač, ale je také povolený, jen to chce mít souhlas:
https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/zesilovac-opakovac-mobilni-signal-ruseni-ctu.A220629_154655_mob_tech_LHR

Koukám, že to prodává i Alza:
https://www.alza.cz/tesla-gsm-zesilovac-st-900-a-d5076313.htm

Volání přes WiFi:
https://www.o2.cz/podnikatele-a-firmy/volani/mobilni-tarify/wifi-volani#c-casto-kladene-otazky-a100074

Hovory přes WhatsAPP a podobné záležitosti.
« Poslední změna: 07. 09. 2023, 15:55:44 od CPU »

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #6 kdy: 07. 09. 2023, 18:14:19 »
S odorikem mam dlouhodobou zkusenost v pracovnim nasazeni (dve pevne linky + nekolik historicky propagovanych presmerovanych cisel na pevne linky na ruznych cedulich) uz cca deset let. Presli jsme od O2, faktury klesly na naproste minimum, spolehlivost bezproblemova. Jednou za rok tam dobijeme par stovek Kc a jsme spokojeni, faktury od O2 byly v jednotkach tisic korun. Obrovskou vyhodou je, ze ma jeden rozumny tarif pro vsechny, ktery prubezne aktualizuje (a povetsinou snizuje ceny), takze od nasazeni jsou faktury o vice nez polovinu mensi. Nemam zadnych namitek a doporucuji vsem. Extremne vyhodne je to, pokud potrebujete mit dobre ceny na volani do zahranici mimo whatsapp atd., my to ale nevyuzivame.

vesterna12

  • ***
  • 124
  • byrokracie zabíjí kreativitu
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #7 kdy: 07. 09. 2023, 18:39:27 »
VOIP je mrtev, ať žije Služební mobilní telefon.

PS: Dřív jsem byl jeden z mála lidí, kteří měli mobilní telefon a dnes už neznám nikoho (vyjma malých dětí), kdo mobilní telefon nemá, nebo komu neleží mobilní telefon zaměstnavatele na stole.

A co kdyz chcete vratnika?
Nebo rychle tlacitko na sekretarku?


.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #8 kdy: 07. 09. 2023, 20:37:58 »
VOIP je mrtev, ať žije Služební mobilní telefon.

PS: Dřív jsem byl jeden z mála lidí, kteří měli mobilní telefon a dnes už neznám nikoho (vyjma malých dětí), kdo mobilní telefon nemá, nebo komu neleží mobilní telefon zaměstnavatele na stole.
Ty toho o VoIP zjevně moc nevíš, takže z toho pramení i ten zmatený postoj a naivní představa, že VoIP lze nahradit jakýmsi služebním mobilním telefonem. Jenom pár předností u VoIP - nahrávání hovorů na úrovni ústředny, různé směrování příchozích hovorů dle potřeby, možnost odchozích hovorů s identifikací mobilních tel. čísel, volání z ciziny mimo EU do ČR za tuzemské ceny VoIP. A tak by se dalo pokračovat dál.

K úvodnímu dotazu - samozřejmě Odorik.

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #9 kdy: 07. 09. 2023, 21:49:12 »
No a to se mám domlouvat se všemi operátory? Ze zkušenosti stejně s operátory nic domluvit nelze. A signál uvnitř domu mi stejně těžko posílí. GSM infrastrukturu opravdu ze svého budovat nehodlám.

Investoval jsem do VOIP, a už se mi to pětikilo za Grandstream přístroj mnohokrát vrátilo. Současně zvoní i další telefony po domě. Starý mobil s aplikací se může pořád válet na ponku ve stodole, a já nemám svůj nový telefon od kolomazu.

Sat1

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #10 kdy: 07. 09. 2023, 22:10:49 »
Na několika firmách používám Odorik, hlavně kvůli virtuální recepci. Zkušenost zatím cca dva roky, ale žádný problém.

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #11 kdy: 07. 09. 2023, 22:59:06 »
Předpokládám, že Odorik i Fayn jsou malé firmičky o pár zaměstnancích. Předpokládám, že ani jedna nemá VoIP šifrované, ani nemá žádnou bezpečnostní prověrku nebo nějakou certifikaci zabezpečení. Zaměstnanci Odorik i Fayn vás proto mohou odposlouchávat a hrozí, že vás někdo na základě odposlechnutého hovoru bude vydírat.

Pevné linky nebo GSM sítě velkých operátorů jdou asi také někde na ústředně odposlouchávat, ale tam riziko odposlechu nějakým zaměstnancem považuji za mnohem nižší.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #12 kdy: 08. 09. 2023, 05:46:00 »
Tak to je dobrá schíza :D Kolik takových případů za dobu fungování VoIP operátorů nastalo? Správně, ani 1 :P

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #13 kdy: 08. 09. 2023, 06:11:51 »
...

U všech hovorů předpokládám že jsou odposlouchávané. Pokud bych potřeboval zajistit aby komunikace nebyla odposlouchávána tak pro tyto účely jsem si naprogramoval vlastní program co přenáší zvuk i obraz. Ale zatím jsem jej nepotřeboval použít.

Nicméně k původnímu dotazu. Taky mám několik let Odorik. Zatím žádné problémy, dokonce mají i helplinku což mě mile překvapilo.

Re:VoiP od Odorik nebo Fayn?
« Odpověď #14 kdy: 08. 09. 2023, 09:56:14 »
A na vesnici s pár obyvateli se člověk musí bát únosu za bílého dne!

Odorik je v pohodě firma s lidským přístupem.