OpenWRT na routeru, chybějící tcpdump

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
OpenWRT na routeru, chybějící tcpdump
« kdy: 24. 08. 2011, 20:19:29 »
Zdravim vsechny. Mam nasledujici dotaz. Poridil jsem si na hrani router Buffalo wzr-hp-g300nh s predinstalovanym DD-wrt. Nefachaly tam ovsem nejake veci (mimo jine defaultne blokovane SSH a telnet povolen, prestoze webove rozhrani tuto moznost obsahuje) a tak tam putovalo OpenWRT. Na tom vladne zatim spokojenost a i SSH funguje bez potizi, problemem ale je, ze neobsahuje predinstalovany tcpdump, i kdyz dle dostupne dokumentace by mel byt predinstalovany. Je to moje prvni zkusenost s touto platformou tak vitam veskere rady nazory a pripominky.
« Poslední změna: 29. 08. 2011, 14:13:39 od Petr Krčmář »


David

Re: Open-wrt na routeru, chybejici tcpdump
« Odpověď #1 kdy: 24. 08. 2011, 21:17:09 »
Ahoj. Ja si daval OpenWRT pred asi 5 roky na Linksys. SSH defaultne taky zakazane a pristup pres telnet, ovsem stacilo nastavit root-heslo a najednou telnet ne, ssh ano. Ovsem tohle tusim je popsane na strankach. A tcpdump nebyl problem doinstalovat - tusim "ipkg install tcpdump".

Slouzi spolehlive dodnes.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Open-wrt na routeru, chybejici tcpdump
« Odpověď #2 kdy: 25. 08. 2011, 09:21:20 »
Tak tcpdump funguje. Nakonec bez problemu zprovozneno jak rikas. Jen ipkg zmenili na opkg. Ted mam ale problem jinatsi. USB disk se mi nedetekuje jako blokove zarizeni. V dmesg mi to pouze rekne ze vysokorychlostni zarizeni USB bylo v poradku rozpoznano a pripojeno ale nic vic. Zkousel jsem dva externi HDD a nic. Nevi nekdo v cem muze byt chyba? EHCI drivery nainstalovany mam.

Strašák

Re: Open-wrt na routeru, chybejici tcpdump
« Odpověď #3 kdy: 25. 08. 2011, 09:50:37 »
Koukněte na část s USB2 zařízeními:

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/usb.essentials

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Open-wrt na routeru, chybejici tcpdump
« Odpověď #4 kdy: 25. 08. 2011, 10:10:50 »
Na část s USB zařízeními jsem koukal. Bohužel to nefunguje tak jak má. Nainstalováno jeste vše dle návodu, ale ten počítá s faktem, že se zařízení detekuje v systému jako blokové, což se u mně neděje.