CentOS 5 a nefunkční bonding

pavlii

CentOS 5 a nefunkční bonding
« kdy: 24. 08. 2011, 16:31:38 »
Zdravím. Potřeboval bych pár pošťuchů, neb váznu. Mám tu v práci na otestování nové USB/Eth převodníky ASIX AX88772B. Od výrobce jsem si stáhnul ovladač, zkompiloval a vše v zásadě v pohodě (Linux kernel 2.6.27.7). Po překonání drobné finty (není-li na začátku příslušného "ifcfg-ethx" souboru hlavička typu "# ASIX Corp. .....", tak se příslušný ethx neinicializoval do systému) mi počítač chodí OK. Princip funkce zde ale vyžaduje použití BONDINGu, tudíž jsem v dalším kroku provedl dopsání a úpravu konfiguračních souborů ifcfg-ethx a ifcfg-bond0 podle schématu, jaký máme všude a jaký také všude chodí OK.
Zde jsem momentálně zakejsnul, neboť při bootu systém nainicializuje bond0, ale nezařadí do něj ani jeden eth interface; zjevně proto, že tyto ani neinicializuje do systému :-/
Pokusně jsem zjistil, že příkazem "/sbin/ip link set ethx up" příslušný ethx interface nahodím (je v seznamu /sbin/ifconfig), ale po provedení příkazu "/etc/init.d/network restart" je úspěšně shozen, ale již nenahozen (vlastně se opakuje stejná situace jako při bootu).
Nemá někdo tip na to, co s tím?
Díky, Pavel
« Poslední změna: 29. 08. 2011, 12:41:54 od Petr Krčmář »