MS Word - složitější strukturovaný dokument

Re:MS Word - složitější strukturovaný dokument
« Odpověď #30 kdy: 29. 06. 2023, 16:07:35 »
Nepsal jsem o webove orezane verzi wordu, ani o teamsech, nebo jinem sdileni, ale o PUBLISHERU. O nastroji ktery mate a nepouzivate! Vasi zastanci wordu vlastne neumi pouzivat zakoupene nastroje a jsou zasekli u modly-wordu.

Zjednodusene: Pracovni verzi prasit ve wordu, pak vysazet v PUBLISHERU.



Re:MS Word - složitější strukturovaný dokument
« Odpověď #31 kdy: 29. 06. 2023, 21:08:55 »
Nepsal jsem o webove orezane verzi wordu, ani o teamsech, nebo jinem sdileni, ale o PUBLISHERU. O nastroji ktery mate a nepouzivate! Vasi zastanci wordu vlastne neumi pouzivat zakoupene nastroje a jsou zasekli u modly-wordu.
Zjednodusene: Pracovni verzi prasit ve wordu, pak vysazet v PUBLISHERU.

Dobrý den,

Upřímně říkám, že MS-Publisher skoro neznám - jen vím že existuje a dělají se v něm kalendáře a vizitky.

Mám ale obavy, že to je něco co krásně vypadá, ale nemá to s technickým textem typu dokumentace ke stroji a k jeho instalaci u zákazníka (včetně stavebních zásahů) nic společného. Dokument, který se napříč textem odkazuje na nejrůznější kapitoly, obrázky, tabulky. Třeba z kapitoly vymyslím si č. 11, strana 485 o instalaci kotevních desek do základové desky se odkazujete na kap. 2, stranu 109, tabulku 6 ve které jsou uvedeny projektové síly které ty kotevní desky mají být schopny zachytit. A pak odkaz na kap. 6., stranu 250, tabulku 132 kde jsou uvedeny chemické expozice v případě události .... Každou tu kapitolu píše někdo jiný, paralelně k sobě. Většinou se tam nejdříve narvou ty tabulky s klíčovými daty a pak se píše omáčka a celé to bobtná a průběžně se veškeré čítače posouvají...

Ano jde mi o to jak to napsat, aby ten dokument celkově fungoval. Naprosto nepotřebuji a nikdo nepožaduje sexy vzhled, ale chce se od toho fungující formátování, obrázky, tabulky a křížové odkazy. V tom exceluje DITA nebo DocBook, ale zadání vedení je MS-Word 365 ...utíkám mimo téma...

Zatím jedeme slučováním revizí, 4 autoři, jeden jsem zjistil že má novější verzi Wordu než zbylí 3, ale funguje to obstojně. Prostě při importu vybírám formátovací šablonu originálního dokumentu a zatím to zdá se funguje. Ale je nás zatím jen pár a poměrně malý dokument s minimem odkazů.

Re:MS Word - složitější strukturovaný dokument
« Odpověď #32 kdy: 29. 06. 2023, 22:03:41 »
Vzhledem k tomu co má k dispozici je Word nejlepší řešení.
Stesky nad tím, že je pomalý závisí pouze na vyjasnění si co a jak se s ním pracuji, ale hlavně obecně.
Plno uživatelů nemá žádné povědomí o tom co vlastně dělá. Takže např. nejčastější problém je vkládání nesmyslně velkých obrázků.

Re:MS Word - složitější strukturovaný dokument
« Odpověď #33 kdy: 30. 06. 2023, 11:46:43 »
V excelu se vybarvuji ctvrecky a obdelnicky. Dela to tak kazda asistentka. Dopr..., Publisher je nastroj na seriozni sazbu, je od Microsoftu a mate ho vsichni v business verzi O365!

Normalni firmy na tohle pouzivaji minimalne nejakou wiki, Wiki.js, nebo podobny system a tiskova data generuji do PDF.

Analni kolik muze vibrovat, ale beton s nim asi zhutnovat nebudete.

Upřímně říkám, že MS-Publisher skoro neznám - jen vím že existuje a dělají se v něm kalendáře a vizitky.