Práce konzultanta

Práce konzultanta
« kdy: 15. 06. 2023, 18:06:12 »
Ahoj,

najde se tu nějaký IT konzultant, který by mi řekl, zda tenhle job stojí za to? Přešli jste někdo z technické pozice do konzultantské? Je práce konzultanta podle vás dobře placená? Případně na co se zaměřujete? A je možné takhle klientům opravdu pomáhat? A jaké jsou podle vás předpoklady slušného konzultanta?

Díky všem za odpověď.


Re:Práce konzultanta
« Odpověď #1 kdy: 15. 06. 2023, 19:11:04 »
Konzultanta čeho vlastně? Konzultanta výrobních linek na produkci slepičích vajec?

Re:Práce konzultanta
« Odpověď #2 kdy: 15. 06. 2023, 20:28:39 »
Konzultanta čeho vlastně? Konzultanta výrobních linek na produkci slepičích vajec?

No, to není tak důležitý, jen chci, aby to bylo propojený s IT.

Re:Práce konzultanta
« Odpověď #3 kdy: 15. 06. 2023, 21:34:05 »
Jsem konzultant v korporátní firmě, IT, technické věci, a už nějaký ten pátek. Jsem prodáván zákazníkům, pro česko nedělám, každý projekt, jiné chutě zákazníka. Očekávání zákazníka  jsou většinou co nejvíce práce za co nejméně dní (peněz). Mít špatný feedback od zákazníků se moc nevyplácí, protože korporát nebude platit drahého konzultanta, který sedí na lavičce. Vyplatí se jednat se zákazníkem na rovinu, neslibovat, nefixlovat, protože zákazník to stejně pozná, a když něco uděláš blbě a přiznáš to, zákazník to ocení. Indičtí kolegové tohle ještě úplně nedávají, ale jsou i takoví, co mne strčí do kapsy, a i takoví, na které nedám dopustit. Ta škála projektů je tak různorodá, že ani nic jiného dělat nechci. Stres ventiluji pohybem, jinak bych skončil asi na práškách. Řada konzultantů začne přemýšlet, jestli ten stres jim stojí za to, a pokud ne, přesunou se do in-house na jinou, klidnější pozici. Jako konzultant vím, že mohu přijít ráno do práce (no dělám hodně remote) a odejít i to stejné ráno s krabicí. Pokud firmě vyděláváš peníze, nechá i na tobě, do jakého projektu chceš naskočit. Zázemí máš 100%. Baví mne to, ale jak dlouho to ještě vydržím fakt netuším.
Ber to jako jeden pohled z mnoha dalších a asi i jiných :-)

Re:Práce konzultanta
« Odpověď #4 kdy: 16. 06. 2023, 10:26:22 »
Jsem konzultant v korporátní firmě, IT, technické věci, a už nějaký ten pátek.

Dovol upřímně a dobře míněnou otázku: Co vlastně děláš? Podle popisu jsem si (možná
nespráně) odvodil, že děláš naprosto obecné konzultace, což si představuju jako: Jaký
SW na něco vybrat, na jaký HW to nasadit, a co k tomu bude potřeba naprogramovat.

Já jsem se zatím potkal jen s konzultantama na konkrétní SW (typicky ERP), ale konzultanta
na obecné IT si moc nedovedu představit, tak mě to zajímá. Díky...



alex6bbc

  • *****
  • 1 615
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce konzultanta
« Odpověď #5 kdy: 16. 06. 2023, 11:08:24 »
z vlastni prace vim, ze muzeme delat programatory a testery, ale konzultanty mame v nemecku, anglii, kanade, holandsku.
konzultanti znaji mistni prostredi, se zakazniky se bavi jejich jazykem a jsou jim blize.
konzultanti pak na nas posilaji problemy co sami nevyresi.

takze cech konzultant muze byt, ale musi umet perfektne anglicky/nemecky apod.

Re:Práce konzultanta
« Odpověď #6 kdy: 16. 06. 2023, 12:16:31 »
Jsem konzultant v korporátní firmě, IT, technické věci, a už nějaký ten pátek.

Dovol upřímně a dobře míněnou otázku: Co vlastně děláš? Podle popisu jsem si (možná
nespráně) odvodil, že děláš naprosto obecné konzultace, což si představuju jako: Jaký
SW na něco vybrat, na jaký HW to nasadit, a co k tomu bude potřeba naprogramovat.

Já jsem se zatím potkal jen s konzultantama na konkrétní SW (typicky ERP), ale konzultanta
na obecné IT si moc nedovedu představit, tak mě to zajímá. Díky...

Dělám integrace systémů, propojuji je, middleware, v cloudu nebo on-premise, to je práce s API, mapování, kódování, java, nodejs, groovy, xml, json. Na projektech jsou pak funkční- business konzultanti, co znají ty systémy. Ty musíš znát  více méně i ty systémy, jak je napojit na middleware.