Python programátor

Tomas Trnka

Python programátor
« kdy: 22. 08. 2011, 15:05:22 »
Dobry den.

Hladam si brigadu alebo skvor prax ako python programator. Venujem sa tomuto jazyku uz rok a rad by som si vyskusal pracu alebo brigadu ked aj zadarmo alebo za drobne na nieakom projekte/ Tkinter, sqlite a podobne veci mi nerobia problem. Ide mi o to len nabrat prax
Ma niekto zaujem? Skype t.trnka.
« Poslední změna: 22. 08. 2011, 16:40:38 od Petr Krčmář »


Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Python programátor
« Odpověď #1 kdy: 22. 08. 2011, 21:30:46 »
A na cem vetsim si uz delal? popis sve uspesne i neuspesne projekty. umis SQL?

Mozna by se tu neco v pythonu naslo co je potreba prepsat do Javy.

Tomas Trnka

Re: Python programátor
« Odpověď #2 kdy: 23. 08. 2011, 07:57:59 »
Take klasicke srandy. Nieak vela som toho nepisal ale praveze by som chcel zacat na niecom makat. Moj posledny "projekt" zapisoval zaznam do db uzivatel sa prihlasil zalogoval ho system zapisal cas startu a ked sa odhlasil odpojilo ho.Akurat teraz robim na systeme ktory by sa pripojil na server stiahol uzivatelov a dovolil editovat nieake veci. Vlasne taky interface web aplikacia - desktop aplikacia. SQL len standardne.

kei.101

Re: Python programátor
« Odpověď #3 kdy: 23. 08. 2011, 09:29:02 »
Dobrý den.

Nechci Vás nějak urazit a ani nevím, jestli je to zrovna váč případ, ale připadá mi, že spousta lidí má pocit, že být dobrý programátor == umět dobře nějaký jazyk. Nás vždycky učili (a ten názor jsem převzal za svůj), že dobrý programátor zná správné postupy, algoritmy a datové struktury a má obecný přehled o programovacích jazycích. Pro konkrétní problém si pak takový programátor vybere vhodný jazyk (který se případně doučí, což většinou zabere o hodně ktarší dobu než zvládnutí teorie algoritmů a datových struktur).

Přeji hodně štěstí při hledání brigády :)

LuKo

Re: Python programátor
« Odpověď #4 kdy: 23. 08. 2011, 13:58:43 »
@kei.101: Ve svém příspěvku si trochu odporuješ. Pro kvalitní programování právě potřebuješ mít zvládnutou teorii algoritmů a datových struktur. Až na základě této znalosti pak správně zvolíš nástroj, který použiješ ke splnění své úlohy. Pokud toto neovládáš, klidně se stane, že zvolíš zcela nevhodný nástroj jen kvůli tomu, že má hezčí webovky a ve videopředstavení slibují modré z nebe a hory i s horákama ;-)

@Tomas Trnka: Jak jsi na tom s obecnějšími věcmi, jako je například OOP? Nemyslím tím teď, zda umíš napsat syntakticky správně třídu v Pythonu, ale zda umíš převést problém do odpovídající objektové reprezentace.



Tomas Trnka

Re: Python programátor
« Odpověď #5 kdy: 23. 08. 2011, 14:11:06 »
No OOP nemam nieako zmaknute pretoze som to zatial nepotreboval. Je to na plane hned ako mi to pride trosku potrebne. Treba to brat tak ze moje "programy" nie su nieako velke takze som si vystacil s funkciamy.

LuKo

Re: Python programátor
« Odpověď #6 kdy: 23. 08. 2011, 15:30:28 »
Škoda. Měl bych tu jeden trochu složitější úkol, který jsem ještě neměl čas naprgat a kvůli kterému nemá smysl najímat nového kolegu na pracovní poměr.

ava

Re: Python programátor
« Odpověď #7 kdy: 23. 08. 2011, 19:32:54 »
O co jde? Do zajímavého menšího melouchu bych klidně šel.. Zkušeností - i s OOP - mám dost, kdyžtak prosím soukromě na dvtomas at gmail.