Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom

Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom
« kdy: 19. 05. 2023, 11:57:49 »
Ahojte mal som set top box z ciny. Bol dost drahy ale ajtak mal nahovno software. Namiesto Google TV je tam normalny Android a Appku pre Disney+ a Netflix som musel instalovat rucne cez APK. Co ale nebol dobry napad lebo to nepodporuje dialkove ovladanie a musim to ovladat bezdrotovou mysou a klavesnicou co je otrava.

Tak som sa rozhodol ze taketo veci uz nebudem kupovat na Aliexpresse od nejakych no name cinskych vyrobcov, ale si kupim zariadenie od nejakej normalnej overenej renomovanej znacky (Google, Xiaomi, Thomson, Sony atd). Do oka mi padla Nvidia Shield TV - zial ta je moc draha. 200 EURO za set top box je mrhanie peniazmi.

tak som si vybral Google Chromecast 4 Google TV ten vie streamovat aj z mobilu co je bonus navyse:

https://www.alza.sk/google-chromecast-google-tv-bez-adaptera-d6683607.htm?evt=ac#popis

No miestnost kam to potrebujem je dost vzdialena od routeru. Mam sice po byte opakovace ale tie tiez nie su idealne obcas ich treba restartovat atd. Takze proste chcem Ethernet. Ten je rychlejsi ako Wifi a nie su s nim nikdy ziadne problemy pripojenie je 100% stabilne a rychle.

Lenze Chromecast 4 Google TV zase nepodporuje Ethernetove pripojenie ale iba WiFi. Viete poradiť nejakú alternatívu ku
Chromecast 4 Google TV ktorá dokáže to isté čo Chromecast 4 Google TV ale má navyše aj ethernetové pripojenie?

Potrebujem aby to malo systém GoogleTV a nie Mobilný Android. A aby to podporovalo Youtube Premium, Disney+, SkyShowtime a Netflix a aj to streamovanie z mobilu.


damof94

Re:Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom
« Odpověď #1 kdy: 19. 05. 2023, 12:50:54 »
Google Chromecast podporuje aj ethernet, ale potrebujes na to adapter alebo USB-C dockinu

a234

Re:Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom
« Odpověď #2 kdy: 19. 05. 2023, 14:02:50 »
Mám HD verzi. Na ní Skyshowtime aplikace z obchodu nejde nainstalovat. Hlásí, že jde o nepodporované zařízení. Našel jsem pouze informace, že se má streamovat z android telefonu.

Re:Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom
« Odpověď #3 kdy: 19. 05. 2023, 15:32:40 »
Google Chromecast podporuje aj ethernet, ale potrebujes na to adapter alebo USB-C dockinu

No lenže ten adaptér je dosť drahý už tak to stojí 80€ a nič to nevie a adaptér by bol ďalších 20€ nehovoriac o tom že to nemá ani slot na MicroSD. Moj terajší set top box má toto všetko (a ešte aj RK3399 a 4GB RAM), jediné čo je na ňom spackané je software. Keby sa tam dalo nahrať GoogleTV namiesto Androidu tak si nechám túto terajšia skrinku ešte veľmi dlho. Žiaľ nie vždy je dobré pozerať len na HW parametre.

Výhody riešenia od googlu sú podpora zo strany streamovacích služiab. A streamovanie z mobilu. Nevýhoda je že to nemá periférie. A tiež sa bojím či to má dostatočne výkonný procesor.

Potom vidím na Alze ešte nejaký Thomson THA100 ale stále to má slabší procesor ako moj terajší set top box a len 2GB ram. A fakt nechcem prechádzať z lepšieho na horšie. Už ozaj rozmýšlam či neoželiem tých 200€ a nezainvestujem do ultimatneho riešenia od NVIDIA. Predsa len NVIDIA je expert na grafiku. lenže ani tá nemá úplne všetko čítačku microSD ale tak kúpiť sa dá aj externá. A 3GB ram je síce menej ale zase výkonnejšie CPU to má.

// Edit: oprava nie CPU ale SoC
« Poslední změna: 19. 05. 2023, 15:36:52 od fortran1986 »

Re:Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom
« Odpověď #4 kdy: 19. 05. 2023, 15:34:45 »
Mám HD verzi. Na ní Skyshowtime aplikace z obchodu nejde nainstalovat. Hlásí, že jde o nepodporované zařízení. Našel jsem pouze informace, že se má streamovat z android telefonu.

Ďakujem za info. Tak mám ďalší dôvod nekúpiť to... Na mojom terajšom boxe išiel aspoň SkyShowtime nainštalovať z PlayStore (Disney ani Netflix nešiel, musel som stiahnuť APK).


ja.

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom
« Odpověď #5 kdy: 19. 05. 2023, 18:31:59 »
Google Chromecast podporuje aj ethernet, ale potrebujes na to adapter alebo USB-C dockinu

No lenže ten adaptér je dosť drahý už tak to stojí 80€ a nič to nevie a adaptér by bol ďalších 20€ nehovoriac o tom že to nemá ani slot na MicroSD. Moj terajší set top box má toto všetko (a ešte aj RK3399 a 4GB RAM), jediné čo je na ňom spackané je software. Keby sa tam dalo nahrať GoogleTV namiesto Androidu tak si nechám túto terajšia skrinku ešte veľmi dlho. Žiaľ nie vždy je dobré pozerať len na HW parametre.

Výhody riešenia od googlu sú podpora zo strany streamovacích služiab. A streamovanie z mobilu. Nevýhoda je že to nemá periférie. A tiež sa bojím či to má dostatočne výkonný procesor.

Potom vidím na Alze ešte nejaký Thomson THA100 ale stále to má slabší procesor ako moj terajší set top box a len 2GB ram. A fakt nechcem prechádzať z lepšieho na horšie. Už ozaj rozmýšlam či neoželiem tých 200€ a nezainvestujem do ultimatneho riešenia od NVIDIA. Predsa len NVIDIA je expert na grafiku. lenže ani tá nemá úplne všetko čítačku microSD ale tak kúpiť sa dá aj externá. A 3GB ram je síce menej ale zase výkonnejšie CPU to má.

// Edit: oprava nie CPU ale SoC

Trocha sa viac poobzerajte po nete, Nvidia Shield nemusi stat 200 eur. Aj u zeleneho mimozemstana je za 170... Ked dobre najdete, da sa aj lacnejsie, ja som to svojho casu kupil za 135.

Najlepsi settopbox aky som kedy mal. Rychly SoC je poznat, ziadne lagy. Ale je to AndroidTV, nie GoogleTV.

5R

Re:Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom
« Odpověď #6 kdy: 19. 05. 2023, 21:07:48 »
Mam Chromecast 4 Ultra HD (ta prva, drahsia verzia), ide na nom vsetko... Netflix, SkyShowTime, HBO Max, Disney+, Antik TV, Amazon Prime Video, aj MX player ktory cita cez SMB lokalny share s filmami a mam v nom doinstalovane kodeky. Vsetko oficialne z play storu (okrem tych kodekov a youtube apky bez reklam). Nebol s tym nikdy ziaden problem, vsetko sa ovlada cez dialkove ovladanie, ktore je Bluetoothove ale zaroven aj IR, co sa hodi ked chces napr. hlasitost TV ovladat z dialkoveho. Rovnaky som nainstaloval mame a za 2 roky pouzivania bol raz problem pri update firmaware, ked sa jej dialkove nesparovalo s boxom. Da sa to ale cele ovladat aj z google home aplikacie z mobilu, takze to nebol problem napravit bez resetu zariadenia. Na mojom boxe sa mi to nestalo.

USB-Ethernet adaptery su od 300 Kc, takze stale je to pod 2k czk. Ale osobne som adapter neskusal.

Re:Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom
« Odpověď #7 kdy: 19. 05. 2023, 23:44:41 »
Jak je to s podporou O2tv Tmobile-tv Vodafone-tv atp?

5R

Re:Alternatívy pre Chromecast s Google TV s Ethernetom
« Odpověď #8 kdy: 20. 05. 2023, 00:03:54 »
Jak je to s podporou O2tv Tmobile-tv Vodafone-tv atp?

Zo spomemutych v play store vidim len vodafone tv s mizernym hodnotenim.
Skusal som zo slovenskych tv a len antik tv mal jediny rozhranie ktore sa podobalo na bezne tv (rozumej prehladne). Kuki a sledovanie tv malo rozhranie, na kotre by si bolo treba zvyknut.