Náhrada za vstupní čip ProxKeyIII HID

Náhrada za vstupní čip ProxKeyIII HID
« kdy: 17. 05. 2023, 08:44:03 »

Ahoj,
máte někdo zkušenosti se vstupními čipy ProxKeyIII HID proximity keyfob (HID - Wiegand 26b)? Je reálné, že stojí 200,- za kus? Dostal jsem je v nové firmě na starost, potřebuju doobjednat a není dokumentace. Odešlý IT tvrdí, že je firmě dodal dodavatel kamerového systému, firma kamerového systému tvrdí, že nedodali a nedodávají. Potenciálního dodavatele jsem našel, ale 200 za čip mně přijde ujeté, když jiné čipy můžu mít za 5-20,- korun. Samozřejmě musí sedět frekvence (a něco dalšího?). Věděli byste čím to nahradit? Chybějící dokumentace je fakt mor. Jdu pohledat technické specifikace. Děkuju za nápovědu a zkušenosti.



Re:Náhrada za vstupní čip ProxKeyIII HID
« Odpověď #1 kdy: 17. 05. 2023, 10:24:16 »
Nejrychlejší může být prostě nakoupil dostupné levné čipy a vyzkoušet co funguje.

Re:Náhrada za vstupní čip ProxKeyIII HID
« Odpověď #2 kdy: 17. 05. 2023, 11:34:24 »
Jestli to je standardní HID Prox, tak takových chipů/tagů/karet je k dispozici všude spousta v cenách okolo nižších desítek korun za kus. On to je totiž společně s EM4xxx asi nejstandardnější standard pro 125 kHz RFID..

Re:Náhrada za vstupní čip ProxKeyIII HID
« Odpověď #3 kdy: 23. 05. 2023, 15:11:12 »
Tak jsem objednal a vyzkoušel tuty 2 druhy (čip 1 a čip 2) a nefunguje ani jeden, ani nepípne. Frekvence by měla odpovídat, je tuta tuta, tak nevím, v čem je potíž. Zkusím další čipy, uvidíme.

Re:Náhrada za vstupní čip ProxKeyIII HID
« Odpověď #4 kdy: 23. 05. 2023, 18:09:32 »
Tak u té čtečky co odkazujete je jasně napsáno, že spolupracuje s čipy ProxCard II, ISOProx II a ProxKey II.
Google vysype kopu českých e-shopů. kde to prodávají, tak bych zkoušel hlavně tyto karty.
https://www.neven.cz/kategorie/elektronicke-soucastky/nfc-a-rfid/rfid/bezkontaktni-hid-proxcard-ii-1386-karta/?gclid=EAIaIQobChMIv-zF_OaL_wIVF9N3Ch053gi3EAQYASABEgKczvD_BwE


Re:Náhrada za vstupní čip ProxKeyIII HID
« Odpověď #5 kdy: 23. 05. 2023, 20:04:36 »
Stejná frekvence nestačí, ke čtečkám HID potřebujete čipy/karty HID. Určitě nefungují EM4100/TK4100 resp. T5577, což je čip pro klonování EM4100.
Takže kupte něco od HIDu: https://www.hidglobal.com/product-mix/hid-proximity?f%5B0%5D=category%3ACards%20and%20Credentials&f%5B1%5D=brand%3AHID%20Proximity

U té čtečky píšou:
Kompatibilní karta (příklad)    ProxCard II, ISOProx II
Kompatibilní přívěsek (příklad)    ProxKey II
Kompatibilní nalep. TAG (příklad)    MicroProx Tag