Asi jsi se v množství různých odpovědí ztratil, ale je to právě že kontrakt pro cizího.
Obávám se, že každý asi nechápe co znamená 1mio USD = tak asi takto jinak, je to cca. 20mio CZK. Tzn. je to normální firma o deseti zaměstnancích, kteří chtějí mít normální mzdu. Ještě jinak, na okresní prodejně IT techniky ve třech zaměstnancích se udělá obrat, musí se udělat, 10mio CZK.
Pro první firmu (20mio) tedy licenci komerční potřebuješ
Pro druhou firmu (10mio) licenci nepotřebuješ, ale oni asi nebudou chtít ani tebe, protože si to finančně nebudou moci dovolit.
Vzhledem k tomu, že asi žádný programátor který si váží svého času nebude řešit 500EUR poplatek za roční nájem VS stylem teď to odinstaluji, teď to nainstaluji atd., aby vyhověl liteře licenčního ujednání, je celá tato diskuze čistě akademicky teoretická, a v podstatě i hloupá.
Polopaticky řečeno, chci-li na produktech např. Microsoftu vydělávat, tak musím dát možnost aby i Microsoft vydělal. Licence totiž není něco hmotného, s čím si mohu dělat co chci, ale právě výrobce mi říká, uděluje právo, k čemu ji mohu používat. Když bych to přehnal do extrému, pakliže by MS zakázal používat VS v Afgánistánu, či pro Afgánistán, tak to musím respektovat. Něco však např. konkrétního, kdysi jsem licenci studoval, a byla tam zmínka že se nesmí používat VS pro naprogramování jiného operačního systému, jak je to dnes netuším, ale toto tam kdysi skutečně bylo.
Ať to v tom odkazu nehledáš, tak zde:
Visual Studio Community i pro komerční projekty
Název „Community“ evokuje open source nebo neplnohodnotný produkt pro nekomerční použití. Realita je ale jiná. Technicky se jedná téměř o ekvivalent Visual Studio Professional. Omezení je čistě licenční. Ve zkratce: jako OSVČ na sebe nebo uživatel v malé firmě nejsem omezen. Chci -li pracovat pro velkou firmu (>1M$ obrat ročně nebo 250 PC včetně mateřských nebo dceřinných firem) tak smolík, viz licenční smlouva