Instalace programů v xPUD

Paja

Instalace programů v xPUD
« kdy: 20. 08. 2011, 20:52:30 »
Zdravim Vas pratele. Chci zacit na starem pocitaci pouzivat linux a rozhodl jsem se pro xPUD. Jen nevim, jak na nem doinstalovat programy? Poradite mi nekdo? Na Ubuntu instalovat umim, ale tady ne.
« Poslední změna: 20. 08. 2011, 22:24:18 od Petr Krčmář »


asdfasfd

Re: xpud
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2011, 21:15:11 »
Zdravim Vas pratele. Chci zacit na starem pocitaci pouzivat linux a rozhodl jsem se pro xPUD. Jen nevim, jak na n2m doinstalovat programy? Poradite mi nekdo? {na Ubuntu instalovat umim... ale tady...}
www.xpud.org, opt-get, http://xpud.org/download/opt/

Paja

Re: Instalace programů v xPUD
« Odpověď #2 kdy: 21. 08. 2011, 00:03:09 »
Diky, ale doufal jsem v presnejsi popis kroku, ktere vedou k nainstalovani programu. Kde stahnou to vim... ale co pak?

DarkKnight

Re: Instalace programů v xPUD
« Odpověď #3 kdy: 21. 08. 2011, 00:13:08 »
Paja: dyt ti to asdfasfd pise :) opt-get

http://pud-linux.sourceforge.net/en/opt-get.htm

Paja

Re: Instalace programů v xPUD
« Odpověď #4 kdy: 21. 08. 2011, 00:42:53 »
Aha... tak je u mne asi nejaka chyba. Vse jsem zkusil dle navodu a novy program nikde. Kdyby mel nekdo chut mi to natocit a dat na youtube, byl bych velice vdecny...a asi nejen ja  :)


SAGDAFDG

Re: Instalace programů v xPUD
« Odpověď #5 kdy: 21. 08. 2011, 11:41:37 »
tak sem ten xPUD hodil do virtualboxu, a muzu ti poradit jediny - vyser se na to, je to dost nedodelany a bugovity (napriklad zkus vypnout terminal ctrl+d, nebo firefox file->quit, a pak ho znovu spustit). ten opt-get ocividne nefunguje.

Paja

Re: Instalace programů v xPUD
« Odpověď #6 kdy: 21. 08. 2011, 12:06:17 »
Diky... konecne jsem se neco dozvedel. Ale je to skoda, pac bych potreboval nejaky jednoduchy OS na stare PC a tento xPUD se mi libil.. jen bez dalsich ovladacu a textoveho editoru je to nemozne... Pokud na to nekdo prijdete, jak instalovat... rad to vyzkousim. Zatim se podivam na jiny OS. Mejte se a DIK

DarkKnight

Re: Instalace programů v xPUD
« Odpověď #7 kdy: 21. 08. 2011, 12:25:22 »
pokud potrebujes "jednoduchy" os, vyzkousej debian... ma aptitude stejne jako ubuntu a je relativne maly (stahnes tusim bussiness obraz - cca 50mb a nakonfigurujes podle sebe)

Paja

Re: Instalace programů v xPUD
« Odpověď #8 kdy: 21. 08. 2011, 19:54:18 »
Asi ho vyzkousim... nebot jiz dlouho se pokousim ty nove programy nainstalovat a nic. Ty navody na netu jsou k nicemu... alespon pro me. Bud at to tam napisou krok po kroku, nebo rovnou daji ukazku na videu. Mejte se a diky za vas cas. Ale stejne ten xPUD yase po nejake dobe vzykousim ... klidne i zitra, kdyz mi sem napisete PODROBNY postup. Zdar