Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)
« Odpověď #15 kdy: 28. 04. 2023, 16:11:00 »
Používám starších na RPi tyhle redukce:
https://rlx.sk/en/storage-boards-memorystorage-boards-memory/2112-low-profile-micro-sd-card-adapter-for-raspberry-pi-macbook.html

Tam ty SD karty taky trčely ven.

Zajimave :)

Koukam ze to vyrabi Adafruit,

Koukam ze kdysi delali taky tyhle kratsi SD redukce pro Malinu a MacBook ....
https://www.adafruit.com/product/1693

A redukci pro /μSD kartu, ale ta jen pro Malinu


Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)
« Odpověď #16 kdy: 28. 04. 2023, 16:13:24 »
To vypada zajimave :)
Nezjistoval jste v cem se takova velikost pouzivala?
Tohle konkrétně bylo v nějaké (asi původní) podobě ve foťáku Nikon D5100, aspoň takový exif mají ty fotky na tom nahrané (a nic jiného než ty fotky tam není).

V téhle kratičké podobě to imho nikdy nikde nebylo, podle mě to kdysi byla normální SD karta, ale rozloupla se a zbyl z toho jen tenhle samostatný čip (který je nadále plně funkční), samotné pouzdro formátu SD se ztratilo, tohle zbylo (našel jsem to zašamšané v jednom batohu od notebooku skoro ve švu jedné z kapes).

Je to teprve druhý případ, kdy vidím vnitřnosti SD karty. První byl kdysi dávno, kdy se rozloupla jedna moje, uvnitř byl normálně plošňák a na něm řadič, dva NAND flash čipy a nějaká drobná další bižuterie. Tohle už je typické all-in-one řešení, které se jen zabalí do plastu a hotovo, na tom už není dál co rozebrat. Na tom čipu je dokonce z horní strany uprostřed mrňavým písmenkem nějaké označení, ale nejde vygooglit.


Jen pro zajimavost, tech 27 (14+13) pinu co je na spodni casti, slouzi k cemu?

Re:Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)
« Odpověď #17 kdy: 28. 04. 2023, 18:47:04 »
To ti řekne jen výrobce. Pravděpodobně pro přímý přístup do paměti, nahrání firmware, atp...

Re:Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)
« Odpověď #18 kdy: 28. 04. 2023, 21:05:12 »
To ti řekne jen výrobce. Pravděpodobně pro přímý přístup do paměti, nahrání firmware, atp...
Viděl bych to zhruba tak.
Mám tu třeba čip z Kingston DataTraveller SE9 8GB - poslal jsem do toho špatný firmware přes USB a bricknul to, už s tím nejde nijak komunikovat. Po rozřezání jsem našel opět all-in-one čip, který dále nejde rozebrat, ale když se pozorně podívám na spodek, jsou tam vidět podobné piny jako na té SD kartě, jen jsou zalité tím tmavým lakem jako všechno okolo, muselo by se to obnažit (broušením, seškrábáním apod.) a pak by určitě někdo (minimálně Toshiba určitě ;) ) věděl, jak to znovu přivést k životu (možná na to budou i na netu postupy a videa, ale vzhledem ke kapacitě 8 GB a rychlosti, která je u těchto flešek mizerná, už to mám jen jako memento své blbosti ;) ).
« Poslední změna: 28. 04. 2023, 21:08:26 od WIFT ​​​​​​​​​​ »

Re:Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)
« Odpověď #19 kdy: 30. 04. 2023, 09:19:23 »
To ti řekne jen výrobce. Pravděpodobně pro přímý přístup do paměti, nahrání firmware, atp...
Viděl bych to zhruba tak.
Mám tu třeba čip z Kingston DataTraveller SE9 8GB - poslal jsem do toho špatný firmware přes USB a bricknul to, už s tím nejde nijak komunikovat. Po rozřezání jsem našel opět all-in-one čip, který dále nejde rozebrat, ale když se pozorně podívám na spodek, jsou tam vidět podobné piny jako na té SD kartě, jen jsou zalité tím tmavým lakem jako všechno okolo, muselo by se to obnažit (broušením, seškrábáním apod.) a pak by určitě někdo (minimálně Toshiba určitě ;) ) věděl, jak to znovu přivést k životu (možná na to budou i na netu postupy a videa, ale vzhledem ke kapacitě 8 GB a rychlosti, která je u těchto flešek mizerná, už to mám jen jako memento své blbosti ;) ).

Kdybys tam měl něco fakt hodně důležitýho, tak kolega to umí.


Re:Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)
« Odpověď #20 kdy: 30. 04. 2023, 11:29:20 »
Kdybys tam měl něco fakt hodně důležitýho, tak kolega to umí.
Nemám tam důležitýho nic, spíš by se mi líbilo tu flešku znova zprovoznit, ale není to nic, co bych chtěl nějak platit, jestli mi rozumíš. Buďto se to v tomhle životě naučím časem sám, až nebudu mít do čeho píchnout, nebo ne :).

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)
« Odpověď #21 kdy: 02. 05. 2023, 22:52:05 »
Objednal jsem dve:
https://www.aliexpress.us/item/32845775633.html
- verzi 750 A
- verzi 103 A

Uvidime, ktera bude lepe pasovata .....


To byl fofr, dneska to prislo. Normalne to chodi ty veci tak do mesice.

Ale zklamali mne. Verze:
iSDA 750A co je pro Dell XPS 15 couha 1mm (d: 24.5mm)
a
iSDA 103A co je podle jejich stanky pro XPS 15" (9560) je zase kratka (d: 21.3mm), a mam strach ze ji uz nevytahnu :(
Navic, tahle verze je podle obalu urcena pro MacBook Air 13"/ MacBook Pro 13/15" (Non-Retina)

Takze zitra zkusim objednat tu iSDA 731A (d: 22.7) a uvidime. Podle rozmeru by mnela pasovat ....mnel jsem to objednat podle velikosti a ne podle typu zarizeni :(

Co je zajimave, ze ta cerna cast te SD redukce/karty je stejna u obou adapteru a ruzni se jen delka te aluminiove .....
(Doufam ze mi tam nezustana jednoho dne trcet jen ta cerna cast) ........

Note:
https://www.aliexpress.us/item/32845775633.html
https://shop.baseqi.com/pages/product-dimensions

731A:For Dell XPS 13" (9360/9350/9343/6390) - d: 22.7
750A:For Dell XPS 15" (9550) - d: 24.5
103A:For Dell XPS 15" (9560) - d: 21.3


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)
« Odpověď #22 kdy: 03. 05. 2023, 04:48:03 »
[...] Takze zitra zkusim objednat tu iSDA 731A (d: 22.7) a uvidime. Podle rozmeru by mnela pasovat ....mnel jsem to objednat podle velikosti a ne podle typu zarizeni :( [...]

hmm, skoda ze ti to nekdo neporadil :-D
[...] si regulerne zmer kolik presne je hloubka vlozene karty v tvem modelu, jaka je sirka sterbiny... a vyber si adapter odpovidajiciho rozmeru :-) [...]

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Krátká SD karta pro Dell P5550 (-8mm)
« Odpověď #23 kdy: 10. 05. 2023, 17:40:52 »
[...] Takze zitra zkusim objednat tu iSDA 731A (d: 22.7) a uvidime. Podle rozmeru by mnela pasovat ....mnel jsem to objednat podle velikosti a ne podle typu zarizeni :( [...]

hmm, skoda ze ti to nekdo neporadil :-D
[...] si regulerne zmer kolik presne je hloubka vlozene karty v tvem modelu, jaka je sirka sterbiny... a vyber si adapter odpovidajiciho rozmeru :-) [...]

Ale jo, samo ze jsem se dival na ty rozmery,
ale jak chybi cas, vsechno je treba delat rychle
a pri objednavce mne popletly ty modely a nepredpokladal jsem
ze XPS 13 bude mit ten samy rozmer jako Precision 5550 :(
a proto jsem objednal radsi oba dva modely pro XPS 15 .....


Treba to nekomu v budoucnu pomuze :)

Dneska prisla ta iSDA 731A pro XPS 13 a sedi tam nadherne a vubec necouha ......

Jediny problem ktery jsem zaznamenal, je ze μSD karta se strasne spatne vytahuje z tohoto adapteru :( (ale jde to kdyz se clovek snazi)