Apple Magic Keyboard a jak napsat rouru |

Apple Magic Keyboard a jak napsat rouru |
« kdy: 31. 03. 2023, 16:57:38 »
Ahoj, dostal jsem v práci MacBooka s magic keyboard (viz příloha) a marně se snažím s ČESKÝM rozložením klávesnice napsat symbol roury.
Netušíte prosím jak na to? Nechci používat anglické rozložení. Jsem z linuxu zvyklý všechno psát přes pravý alt a mít tudíž jen jediný layout a to český.

Díky moc za pomoc.

PS: Zkoušel jsem všechny kombinace bez a s Shiftem a i Option key a roura nikde.


Re:Apple Magic Keyboard a jak napsat rouru |
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2023, 17:15:08 »
Mám starší model magic keyboard a tam je roura na 105. klávese (vedle levého Shifty). Tuhle klávesu tvoje klávesnice nemá. Na obyčejné PC klávesnici mi funguje pravý alt a klávesa vlevo od jedničky.

Re:Apple Magic Keyboard a jak napsat rouru |
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2023, 20:10:59 »
Mám starší model magic keyboard a tam je roura na 105. klávese (vedle levého Shifty). Tuhle klávesu tvoje klávesnice nemá. Na obyčejné PC klávesnici mi funguje pravý alt a klávesa vlevo od jedničky.

Mám taky trochu jiný model kde je to Shift+\ vedle lev0ho shiftu.

Nicméně, rozložení klávesnice lze zobrazit (včetně toho co se děje když stisknete shift, option atd.): https://support.apple.com/cs-cz/guide/mac-help/mchlp1015/mac

Re:Apple Magic Keyboard a jak napsat rouru |
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2023, 10:06:29 »
Snažíš se na Anglickou klávesnici napasovat české rozložení, to asi nebude úplně fungovat.
Zkus zobrazit rozložení klávesnice.

M. N.

Re:Apple Magic Keyboard a jak napsat rouru |
« Odpověď #4 kdy: 04. 04. 2023, 15:04:39 »
... ta klávesa nad "return" se shiftem nefunguje??


M. N.

Re:Apple Magic Keyboard a jak napsat rouru |
« Odpověď #5 kdy: 04. 04. 2023, 16:01:48 »
Když si dáš `rozložení kláves` v nastavení, tak ti ten obrázek klávesnice zobrazuje rozložení a reaguje na na stisk modifikační kláves.
Pak je ještě klávesnice ve `Zpřístupnění` - Ta je interaktivní, zviditelní ti skutečně stisknutou klávesu.

 Zkoušels?