Nákup IP kamer na AliExpressu

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nákup IP kamer na AliExpressu
« kdy: 18. 03. 2023, 07:14:09 »
Ma niekto skusenosti s nakupom kamier cez aliexpres? Doma mam uz jednu hikvision kameru, tu som kupoval na Slovensku a chcem rozsirit o dalsie 4. Pozeral som na aliexprese a tam tie kamery vychadzaju aj o 80€ -150€ menej a clo sa do 150€ neplati. Rozumiem, ze nebudem mat zaruku, ale ked to kupim na svk/cz ako IČO tak asi tiez bude zaruka len 12 mesiacov.
« Poslední změna: 18. 03. 2023, 08:37:11 od Petr Krčmář »


.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Nakup IP kamier
« Odpověď #1 kdy: 18. 03. 2023, 07:37:13 »
Ali má dneska uvedenou celkovou částku vč. všech celních poplatků (DPH, clo), takže dostaneš rovnou zboží. Horší je ale právě ta záruka, přičemž při nákupu v tuzemsku to nemusí být nutně tak, že kdo nakupuje na IČO, tak má jenom 12 měsíců. Ono je totiž nejlepší koupit do 10.000 Kč na obyčejnou prodejku bez jména, což se dá dát do účetnictví firmy, ale záruka je pořád 2 roky.

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nakup IP kamier
« Odpověď #2 kdy: 18. 03. 2023, 07:42:59 »
Hik nie, dahua ano. Hw je akoze dahua, ale si prudko zavisly na sw, ktory moze byt nejaky hack, a kamera ti pride s upozornenim, ze not upgradable ..
Potom zistis, ze tam nie je volba p2p, a ine, a mozno budes smutny, ak si to potreboval. Podobne mozes narazit na kompatibilitu cam vs nvr. Povedia ti, novy fw - ou, ja tam novy fw nemozem dat. Tak nic. Ako hw funguje vyborne uz roky, ale sw treba preverit dosledne vopred.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nakup IP kamier
« Odpověď #3 kdy: 18. 03. 2023, 08:05:27 »
Akoze tam nie je original soft od hikvision ale nejaky prepaleny? Hm, to som nevedel. To sa naskytuje otazka, ci sa to vobec oplati potom

Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #4 kdy: 18. 03. 2023, 09:15:44 »
Ma niekto skusenosti s nakupom kamier cez aliexpres?
Já si před 2-3 roky koupil řešení od Hiseeu 2,4Ghz 4cam + nvr. Poté jsem 2x koupil po dvou kamerách po cca 1/4 roku. Já to kupoval prostě jako spotřební elektroniku, takže ani nečekám nějakou záruku. Od té doby jsou venku a fungují. Celé to vyšlo na cca +-6000 kč (300euro). Tehdy jsem žádné DPH a ani clo neřešil. Hiseeu tehdy měla pobočku ve španělsku.

Nedávno(2 měsíce zpět) jsem si koupil z ali zabezpečovačku : ústředna + 10 okno/dveře čidel + 10 PIR čidel + 4 dálkové ovladače za cca 200 euro. Daň jsem na ali neplatil ale DPH a clo se řešilo přes českou poštu. A kupodivu to bylo docela rychlé(10 dnu).


Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #5 kdy: 18. 03. 2023, 11:00:58 »
Netvrdim, ze nebude, ale ja som v 2 roznych modeloch od 2 roznych predajcov nemal. Upozornenie bolo vopred dane. Akurat ti predajca nepovie, o co je dany sw ochudobneny (okrem nemoznosti flashu). Napr. Jedna kamera isla za neverejnu ip, pokial nechces riesit vpn, tak tu by sa zrovna p2p sakra hodilo (to ze to ide cez cudzie servere ma zrovna v tomto pripade netrapi). Ta druha p2p nemala tiez, a postupom casu som zistil este nieco, ale bud som to ozelel alebo s tym nejak vybabral (z hlavy teraz neviem co). Ak od toho ocakavas viac menej full funkcnost, opytaj sa na konkretne veci predajcu (moznost original fw, kompatibilita s hik nvr, atd).

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #6 kdy: 18. 03. 2023, 16:25:58 »
Tak radsej vsadim na autorizovaneho distributora. Z aliexpresu este existuje moznost, ze sa to strati po ceste a neuvidim ani kamery ani peniaze

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #7 kdy: 18. 03. 2023, 20:53:16 »
Myslim, ze je tam moznost otvorit spor ako napr. Na ebayi..ale to uz je off-top..

Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #8 kdy: 20. 03. 2023, 11:08:48 »
Ty levnější kamery jsou pro čínský trh, kde oficiálně není angličtina. Číňani to různě kreativně obchází, ale problém u těch kamer je, že na nich nikdy nesmíš updatovat firmware, jinak zase budou mluvit jenom rozsypaným čajem. Já jsem si takto koupil 5 kamer Dahua a NVR a problém s tím není. Dokonce jsem NVR vyměnil za normální evropský model a všechno dál funguje. Kamery mají přes pět let a za tu dobu jim neodešla ani jedna infra dioda.
Takže pokud ty kamery a NVR nebudeš vystavovat do internetu, tak si to klidně kup v Číně.
Kamery budou mít tracking number, pokud se ztratí po cestě, tak normálně otevřeš spor a vrátí ti peníze. Pokud ti je nevrátí, v bance budeš reklamovat platbu kartou, banka peníze stáhne zpět a vrátí ti je. Obojí bez problémů funguje.

Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #9 kdy: 21. 03. 2023, 09:46:57 »
Já už z aliexpresu nakoupil desítky kamer značky annke. Především model I91BM. Na stránkách výrobce mají nějakou aktualizaci firmwaru z roku 2022, tak ji tam vždy nahraji. Vypadá to že to je hardware hikvision pod značkou pro čínský trh. Web interface vypadá úplně stejně jako u hikvision, dokonce se v té kameře jmenují i procesy stejně jako u hikvisionu. (hik(.*))

Nevím jak je to s kompatibilitou s různými NVR, nikdy jsem žádné nepoužíval. Používám zoneminder.

Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #10 kdy: 21. 03. 2023, 10:41:18 »
ONVIF bude fungovat všude, nativní protokol Hikvision by šel prověřit v jejich NVR a možná i přes IVMS.

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #11 kdy: 21. 03. 2023, 12:29:14 »
Kupoval jsem několik kamer od HikVision, EZViz, UBNT a všechno to jsou nějakým způsobem šunty. HikVision má hroznou appku a nedostává updaty, EZViz má výbornou appku, ale nemají jediný model s POE a UBNT má výborný obraz i webové rozhraní, ale bez UniFi NVR nefunguje IR přisvětlování a s updaty to vzdali už před lety. Nakonec jsem to vzal z druhé strany a hledal kameru, která funguje dobře v HomeAssistantu a skončil jsem u Amcrest. U nás se dá koupit z Amazonu, ale jedna vychází na 2.5k včetně daní a poštovného.

https://www.amazon.com/Amcrest-3840x2160-NightVision-Weatherproof-IP8M-2496EW-28MM/dp/B07C7W91YR/ref=sr_1_5?keywords=Amcrest&qid=1675678654&sr=8-5&th=1

Firmware má z ledna letošního roku, webové rozhraní je ucházející, nevyžaduje cloud ani účet a mobilní appka funguje i bez něj. V HA funguje výborně, stačí nastavit IP adresu kamery. Je celá z kovu, má slot na SD kartu a umí nahrávat i na SFTP/FTP nebo NFS. Velmi dobře funguje detekce pohybu. Nevýhodou je trochu horší kvalita obrazu, ale není to nic dramatického.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #12 kdy: 22. 03. 2023, 08:02:47 »
ONVIF bude fungovat všude, nativní protokol Hikvision by šel prověřit v jejich NVR a možná i přes IVMS.
no to uz bude asi trochu neskoro, ked budem mat kameru doma. vratit ju asi nepojde len tak :). Ale pri niektorych pisu ze je origo hikvision s moznostou update FW.

Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #13 kdy: 23. 03. 2023, 10:59:58 »
Pokud má kamera ONVIF, tak s ní problém nebude. Nativní protokol nebo výměna firmware za originální je spíš taková třešnička a případně se to může hodit jako reference pro další lidi.

dahl

Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« Odpověď #14 kdy: 23. 03. 2023, 12:43:39 »
Kupoval jsem několik kamer od HikVision, EZViz, UBNT a všechno to jsou nějakým způsobem šunty. HikVision má hroznou appku a nedostává updaty, EZViz má výbornou appku, ale nemají jediný model s POE a UBNT má výborný obraz i webové rozhraní, ale bez UniFi NVR nefunguje IR přisvětlování a s updaty to vzdali už před lety. Nakonec jsem to vzal z druhé strany a hledal kameru, která funguje dobře v HomeAssistantu a skončil jsem u Amcrest. U nás se dá koupit z Amazonu, ale jedna vychází na 2.5k včetně daní a poštovného.

https://www.amazon.com/Amcrest-3840x2160-NightVision-Weatherproof-IP8M-2496EW-28MM/dp/B07C7W91YR/ref=sr_1_5?keywords=Amcrest&qid=1675678654&sr=8-5&th=1

Firmware má z ledna letošního roku, webové rozhraní je ucházející, nevyžaduje cloud ani účet a mobilní appka funguje i bez něj. V HA funguje výborně, stačí nastavit IP adresu kamery. Je celá z kovu, má slot na SD kartu a umí nahrávat i na SFTP/FTP nebo NFS. Velmi dobře funguje detekce pohybu. Nevýhodou je trochu horší kvalita obrazu, ale není to nic dramatického.

Tak to nevim kdy si UBNT zkosel, ale je to presne naopak jak pises. Funguje to naprosto perfektne, updaty FW a Unifi Protect jednou pravidelne a Samotne kamery jak kvalita tak obraz a funkce jsou za svoji cenu naprosto vynikajici. Protect take. Celkove Unifi Protect ekosystem je perfektni. Aplikace do mobilu je take spickova. Unifi NVR stoji bez disku par supu. Neni problem integrovat x let stare kamery. Za me neprekonatelne nejlepsi video system na trhu, jak to jednoduchosti spravy, tak funkcnosti a pomerem cena vykon.