Nefunkční mailserver s Postfixem

Maxximus999

Re:Nefunkční mailserver s Postfixem
« Odpověď #15 kdy: 16. 03. 2023, 20:39:17 »

Sorry za ten vcerajsi ulet ale mam toho naozaj plne zuby. Na tom nieco bude, ze medzi stolickou a klavesnicou je ten najvacsi problem.  ;) ;)
Asi pred dvoma rokmi som do toho vhupol na Ubuntu server LTS a vcelku sa mi to zapacilo robit vela veci cez konzolu. Ale aj tok prve co po instalacii servera robim je instalacia Webminu. Mne osobne velmi pomohol hlavne pri zakladnych serveroch ako Samba, Proftpd alebo vsftpd, MariaDB, nastavovani RAIDu, uploade a downloade suborov, zalohovanie konfigov alebo adresarov a vlastne vela veci. Je to super GUI pre server ako Ubuntu server.
A urcite nie som ani len pokrocily amater, nie som v tom vobec zbehly ale vela citam a ked niecomu nerozumiem iddem priamo na manualove stranky toho co potrebujem a ked mi to pride ako "pueblo español" tak hladam navody. Vela je toho stareho a syntaxie sa casom upravuju a v konfigoch to zvykne robit kktiny. Sak viete  :-\
Nasiel by sa niekto na koho by som sa mohol obratit s niecim s cim si nebudem vediet poradit???
Bol by som rad keby som sa mohol poradit konkretnejsie. Dakujem.

Citace
Jestli on ten problém není spíš mezi klávesnicí a židlí, vzhledem k tomu, že na Linuxu běhají asi tak tři čtvrtiny webu... :D


Re:Nefunkční mailserver s Postfixem undocker
« Odpověď #16 kdy: 03. 04. 2023, 01:13:31 »
Já teda Docker nikdy nepoužil, ale třeba to pro někoho může být zajímavé, že si pak vše nakliká a neřeší, jak je to nastaveno uvnitř
docker extract / docker save ?
Na každý rovnák se vaří ohejbák

Ale vážně: jak moc seamless je si rozbalit kontejner a začít ho používat normálně? Jsou v tom nějaké záludnosti nebo to pojede  na první dobrou? Parametry docker run (--env,--volume apod) si ohlídám.

Nezkoušel jsem, jediné, co jsem četl, že se doporučuje  docker save na rozpečený kontejner, že nespuštěný image může být poněkud syrový

Re:Nefunkční mailserver s Postfixem
« Odpověď #17 kdy: 04. 04. 2023, 13:21:09 »
Ak mas problemi s urcitou distribuciou linuxu, preco neskusit inu, odporucanu viacerimi uzivatelmi pre zaciatocnikov? Ktora ma dobru dokumentaciu a zive fora, kde lahko najdes odpoved na daky problem, ci chybovu hlasku.

Osobne pouzivam najracej na server Debian (os zamerany na stabilitu, nie su tam casto najnovsie verzie vsetkych progamov. Idealne na serveri), pripadne Ubuntu (castejsie updatuju na najnovsie verzie programov, co moze sposobit obcasne rozbitie systemu).

Ak aj nieco instalujes, treba si aj precitat, co dany software vyzaduje, aby si uz v systeme mal. Resp. vsimat si aj to na akej distribucii bola dana instalcia testovana. Ako priklad, ak instalujes veci z Githubu, tak si samozrejme naistalujes git. Ak z dockeru, tak doker. Taktiez moze byt uvedene, ze musis mat napr. python v3.x, ci ine baliky v systeme..  Kazdy software ma toto uvedene v instalacnom postupe resp. v requirements. Pokial sa nejenda o software priamo z distribucie. Ked sa viac menej vsetky potrebne balicky naistaluju, ak dany software instalujes.

K tej modoboe uvediem len to, ze je odporucane ju instalovat na:

    Debian Buster (10) / Bullseye (11)
    Ubuntu Bionic Beaver (18.04) and upper
    CentOS 7

V inych distribuciach nemusia byt vsetky potrebne balicky. A instalacia sa tym stane zlozitejsou, ako by musela byt.