Nedostatek paměti a nenáročný editor na .rtf/.doc

Re:Nedostatek paměti a nenáročný editor na .rtf/.doc
« Odpověď #75 kdy: 23. 03. 2023, 12:28:07 »
Třídění dat???

Pokud hledám podle názvu souboru, Everything během zlomku sekundy ukáže všechny soubory se zadaným řetězcem v názvu na libovolném disku. Pokud hledám něco v obsahu souborů, tak softy typu Lookeen, Copernic Desktop Search nebo Anytxt Searcher opět během zlomku sekundy vyjmenují všechny soubory, ve kterých ta hledaná slova jsou.

Příslušné indexy sice nějaké to místo zaberou, ale 8 TB disky stojí necelých 5 tisíc ...

A proč bych měl furt něco hledat? Já přesně vím kde co mám. A hledám teprve pokud si nemohu vzpomenout kde to je nebo jak se soubor jsmenuje. Jo a to by mě zajímalo, jak byste to tedy našel, když nevíte název souboru... Za jak dlouho vám to tedy najde když budete to něco hledat jako text uvnitř souboru, když přesně neznáte co hledáte... Hm... Vy asi máte hodně dobrou paměť na název každého souboru. Na některé oddíly jen odkládám věci, které delší dobu nepoužiju, není důvod aby takový oddíl byl připojen. Vzpomenu si za dva roky, že bych tam mohl najít něco co by se mi hodilo, připojím ho a najdu daný soubor... Je to i kvůli bezpečnosti. V minulost se mi stalo, že jsem omylem vymazal celou složku /tmp pod kterou jsem měl nejen nastahované data, ale i testované programy, algoritmy. A vše v čudu. Smazáním jednoho adresáře. A to už neobnovíte pokud na ten disk zároveň zapisujete! Ale když to máte na samostatném oddílu, tak to v pohodě obnovíte, protože jste tam nic nezapisovali! Takže je to bezpečnější. A proto to tak dělám dodnes a budu dělát dál. Protože nejde jen o hledání a orientaci v datech, ale i o další faktory, není třeba defragmentace této oblasti disku, není třeba se bát že něco jen tak přepíšu a už neobnovím.


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Nedostatek paměti a nenáročný editor na .rtf/.doc
« Odpověď #76 kdy: 23. 03. 2023, 12:56:38 »
nebylo by lepší mít tedy každý soubor na disku ve vlastním oddílu?
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Nedostatek paměti a nenáročný editor na .rtf/.doc
« Odpověď #77 kdy: 23. 03. 2023, 13:32:56 »
... Za jak dlouho vám to tedy najde když budete to něco hledat jako text uvnitř souboru ...
Za necelou sekundu, vždyť to píšu.

... Vy asi máte hodně dobrou paměť na název každého souboru. ...
Právě že vůbec ne, nepotřebuju si zacpávat paměť nějakými názvy souborů.

... když přesně neznáte co hledáte ...
Stačí přibližně, prostě zadám postupně příbuzná témata.

... V minulost se mi stalo, že jsem omylem vymazal celou složku ... Ale když to máte na samostatném oddílu, tak to v pohodě obnovíte, protože jste tam nic nezapisovali!
Pořád jim říkám: zálohuj, zálohuj, zálohuj, nebo se z toho zblázníš! A je to marný, je to marný, je to marný!

A když se podělá MBR, tak máte po oddíle.

Ten závěr celkově připomíná baj vočko rok 2000.

Re:Nedostatek paměti a nenáročný editor na .rtf/.doc
« Odpověď #78 kdy: 23. 03. 2023, 23:34:30 »
Ten závěr celkově připomíná baj vočko rok 2000.
To presne odpovedá tomu velebenému Windows XP, ktorý prišiel len o dva roky neskôr (ak si to správne pamätám.
Ako nič proti, ten systém som mal aj ja rád, oproti predošlým verziám to bolo slušné zlepšenie, ale používať to dnes denne...

Re:Nedostatek paměti a nenáročný editor na .rtf/.doc
« Odpověď #79 kdy: 23. 03. 2023, 23:51:37 »
/pae v boot.ini mi nefungovalo. Paměť se nenavýšila. Je možný že to z toho vůbec nebootuje, protože se mi tam nezobrazuje volba systému a prodleva na čekání 30 s ale rovnou to bootuje, mám tam jen HW profily.


Re:Nedostatek paměti a nenáročný editor na .rtf/.doc
« Odpověď #80 kdy: 27. 03. 2023, 15:36:34 »
Toto je lepsie (ak si definujes ako funkciu):
Kód: [Vybrat]
$ pamet() { sum=`ps -Al | grep "$1" | awk '{print $10}' | tr "\n" "+"`0; mib=`echo "($sum)/1024"|bc`; echo "$mb MiB"; unset sum mib;}
$ pamet firefox
828 MiB
$

Diky. Tak jsem ten kod nakonec trochu upravil a je mozne zadat az tri nazvy jako argumenty.

Kód: [Vybrat]
declare -f psm
psm() { sum=`ps -Al | grep "$1" | awk '{print $10}' | tr "\n" "+"`0; mib=`echo "($sum)/1024"|bc`; echo " $mib MiB ($1)";
 if [ ! -z "$2" ]; then
   total=$mib
   sum=`ps -Al | grep "$2" | awk '{print $10}' | tr "\n" "+"`0; mib=`echo "($sum)/1024"|bc`; echo " $mib MiB ($2)";
   total=$(echo $total+$mib|bc);
 fi
 if [ ! -z "$3" ]; then
   sum=`ps -Al | grep "$3" | awk '{print $10}' | tr "\n" "+"`0; mib=`echo "($sum)/1024"|bc`; echo " $mib MiB ($3)";
   total=$(echo $total+$mib|bc);
 fi
 echo " TOTAL: $total MiB";
 total=$(awk "BEGIN {print $total/1024; exit}")
 echo " TOTAL: $total GiB";
 unset sum mib;
 unset sum total;
}

Kód: [Vybrat]
user@user-vm:~$ psm1 pale ter
520 MiB
 122 MiB
 TOTAL: 642 MiB
 TOTAL: 0.626953 GiB
user@user-vm:~$ psm1 pale ter xfc
520 MiB
 122 MiB
 588 MiB
 TOTAL: 1230 MiB
 TOTAL: 1.20117 GiB
user@user-vm:~$

Jeste me napadlo, jak by se dal udělat krátký výpis ps od několika MB nahoru napr. psmplus 150 by vypsalo vsechny procesy od 150 MB nahoru.

Dekuji moc.

Re:Nedostatek paměti a nenáročný editor na .rtf/.doc
« Odpověď #81 kdy: 27. 03. 2023, 17:05:37 »
Toto vlakno by sa malo locknut. On neskonci nikdy. Nejde mu ani tak o upgrade alebo posun dalej, on chce proste Windows XP ohnut tak ako si predstavuje a hlada mudra. Keby naozaj chce prejst na linux tak to spravy a nie tie kolaboraty o XP a win 8.1 v dobe Windows 11 ale dobre. Nevie ani trosku viac ako uplny BFU ale ide tu poucovat o tom co je lepsie a preco. Pane takymto tempom budete este o pol roka riesit preco sa Vam nejde spustit aplikacia X na virtualizovanom linuxe pod windows XP s 4GB ramky a budete donekonecna argumentovat ze este nie lebo ved najprv si to musite osahat poriadne. Nieco ako Jezkove pribehy "staviame socka pc diel 87 a ako dnes pouzivat 15 rocne PC".

Uz som Vam to radil skuste chatGPT a nie len ze mrknem na to. Porozpravajte sa s tym a x veci vam to povysvetluje. Chodte na nieaky rekvalifikacny/vyucbovy kurz pre dochodcov a bude to mat o level viac.
Takto je to o tom ze sa tocite dookola a aj ked vsetci vydia ze papate kakanice, tak ostatnych presviedcate ze ked zavriete oci tak to chuti ako marmelada. Staci takto?