Přihlašování Root.cz a Lupa.cz často nefunguje

Přihlašování Root.cz a Lupa.cz často nefunguje
« kdy: 10. 03. 2023, 10:46:12 »
V poslední době (pár týdnů, podle mne je to od výpadku serverů IInfa 27.2.) jsou časté problémy s přihlašování na weby Root.cz a Lupa.cz (s ostatními z IInfa nemám zkušenost). Resp. problém je s tím, že se přihlašování velice rychle zapomíná – vypadá to, jako by servery neměly mezi sebou sdílené úložiště session a každý server si jel sám za sebe. V předchozích dnech už se to zdálo lepší, ale teď s eto zase zhoršilo.

Projevuje se to tím, že se musím často přihlašovat znova – třeba se přihlásím ráno a večer jsem odhlášen. Dokonce se docela často děje i to, že se přihlásím, napíšu komentář a při odeslání mi to napíše, ž epřispívat mohou jenom přihlášení uživatelé, takže se musím přihlásit znovu (a text komentáře se mezi tím ztratí :(.

(Jendá se o hlavní weby, fórum je jiná kapitola…)
« Poslední změna: 10. 03. 2023, 10:47:54 od Filip Jirsák »


by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přihlašování Root.cz a Lupa.cz často nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 10. 03. 2023, 12:36:19 »
Dneska je Root skoro nepoužitelný, občas dostanu i pětistovku. Trvá to už týdny a hádám, že se to řeší operativně vysypáním cache včetně našich sessions.

Problémy hlásil už někdo v listopadu, bez reakce: https://forum.root.cz/index.php?topic=26973.0

Re:Přihlašování Root.cz a Lupa.cz často nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 10. 03. 2023, 13:03:23 »
Vím o tom velmi vzdáleně, ale podle všeho za tím jsou chyby vznikající úpravami redakčního systému. Dříve to byly problémy s kešováním session cookies, které si vynutily několikeré vysypání keše. Nejnověji je to přetížení aplikace způsobené dobastlením funkce pro vedlejší server.

Vím o tom, řeší se to, redaktoři lomí rukama, šéf redakcí už nenachází slušných slov a honí vývoj, aby se to nestávalo.

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přihlašování Root.cz a Lupa.cz často nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 10. 03. 2023, 14:23:30 »
Pomohlo by nechat tohle téma zobrazit aspoň na homepage mezi ostatními příspěvky z fóra. Tahle sekce se tam ale neobjevuje a pak to z venku vypadá, že to nikdo neřeší.

Re:Přihlašování Root.cz a Lupa.cz často nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 10. 03. 2023, 15:49:00 »
pak to z venku vypadá, že to nikdo neřeší.
Já jsem rozhodně nikoho nepodezíral z toho, že o problému ví ale neřeší ho. Nesnáším, když nějaký uživatel někde brlblá pod vousy, že něco nefunguje, místo aby to nahlásil na helpdesk nebo vývoji. Takže se snažím nebýt takovým uživatelem a když na nějaký problém narazím, tak ho nahlásím. Buď už provozovatel o problému ví, pak hlášení ničemu neuškodí, naopak může být další stopou, která pomůže problém diagnostikovat. Nebo o problému neví, pak hlášení rozhodně pomůže.


by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přihlašování Root.cz a Lupa.cz často nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 10. 03. 2023, 16:51:17 »
Když se mrkneš i na zbytek mého textu, tak tam nic takového netvrdím.