Poraďte box k televizi

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #15 kdy: 10. 03. 2023, 11:17:26 »
Treba Odroid N2+, vykonu to ma mraky a koupis to v Cechach, ma to podporovany android a pravidelne aktualizace

Chromecast je zase fajn, kdyz si dany zdroj videa pustis na mobilu a posles obraz na chromecast. Nepodporujou to ale vsechny aplikace.

iVysilani po updatu asi pred rokem je nemozne ovladat mysi. Drive to slo fajn, ted tam nejde posouvat stranku. iVysilani tedy nejsem schopen pouzivat primo na android boxu a koukam se na ne jen pres chromecast.

Jeste drobnost, na android boxu funguje dobre treba 02tv, t-mobiltv, ale nefungovalo VodafoneTV, protoze box nseplnoval nejprisnejsi level Widevine


Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #16 kdy: 10. 03. 2023, 12:55:43 »
Aby to šlo dobře ovládat ovladačem, tak je potřeba Android TV (teď už se to tuším jmenuje Google TV?). Jakmile to bude klasický Android, tak to bude naprostá tragédie a bez myši se neobejdeš. A pokud bys někdy uvažoval o fullHD a 4K ve službách typu Netflix, HBO, Disney,..., tak to bude problém. Musí se složitě hledat upravené verze, kde to funguje. Na to bacha i u certifikovaných Android TV, jakmile tam naflashuješ nějakou alternativu, smažeš tím nějaký klíče právě pro fullHD/4K služby.
Pokud na ovladači překousneš tlačítko Netflix a Amazon a překousneš bordel od Google, kup si Xiaomi MiTV Stick, stojí litr a zvládá přehrávat 4K  (bacha je potřeba koupit novější verzi s podporou 4K). Cena odpovídá kvalitě, nečekej od toho nic víc, než jednoduchý přehrávátko různých služeb. Mám jich doma pět a zatím jsem nepřišel na jediný důvod, proč přejít na nějaký super bazmek za čtyři litry typu NVIDIA Shield.

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #17 kdy: 10. 03. 2023, 13:59:57 »
Celkem jsou oblíbené H96 boxy v různých komunitách a jejich fórech. Poslední H96 MAX V58 (ovladač bez tlačítek Netflix apod.) má SoC Rokchip RK3588 (2020) s GPU Mali G610 (2021).


bmn

  • ***
  • 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #18 kdy: 10. 03. 2023, 14:51:59 »
Treba Odroid N2+, vykonu to ma mraky a koupis to v Cechach, ma to podporovany android a pravidelne aktualizace

Jádro 4.9 už nemá podporu. V mainline to asi ještě není uplně vychytané, protože v LibreELEC je to jen experimentálně bez 4K.

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #19 kdy: 10. 03. 2023, 15:46:02 »
Což mi připomíná, že jsem se ještě nepodíval, proč mi na Debianu ve Firefoxu některé weby nechtějí přehrávat video s tím, že nemám v browseru podporu DRM. Jo aha, ono to asi jde vyřešit...


Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #20 kdy: 10. 03. 2023, 16:40:14 »
Jestli chceš mít opravdu klid a rezervu, tak kup aplletv

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #21 kdy: 11. 03. 2023, 19:13:28 »
CoreELEC používá ty stará jádra z Androidu. Tomu bych se radši vyhnul.

LibreELEC používá teď už jen mainline jádro a až teď v poslední verzi přidali zpátky podporu pro některé starší Amlogic krabičky, všechno bez 4K jestli se správně dívám.
Možná se to ke mě dostane, protože tchánovi dám klasickej set top box a na ostatní věci bude mít RPi 3b s LibreELEC. GTT2 se pak ocitne u mě.

CoreElec jsem tam kdysi zkoušel, protože jsem pro to nic funkčnějšího nenašel, dnes to asi bude lepší (jakože půjde přímo LibreELEC). Už je to pár let, co jsem si s tím hrál - a já si zase hraju rád :).

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #22 kdy: 12. 03. 2023, 10:24:14 »
Taky sem zkoušel původně vlastním řešení nad RPi s LibreELEC k tomu sem pak sehnal dálkové ovládání co jede přes BT ale bylo to furt složité. Pak sem si pořídil set top box s AndroidTV a sem spokojený, takže doporučuju vyzkoušet nejprve to a až pak začít experimentovat s nějakým vlastním řešením. Aktuálně mám Xiaomi Mi TV Stick 4K EU za 1169,- (SunnySoft.cz) běží na tom vše co potřebuju: Netflix, HBOMax, Sledovani.tv, SkylinkLive, O2tv, T-mobile tv, Disney+ atd. Navíc to umí zdrcadlit obraz z mobilu přes Chromecast.

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #23 kdy: 12. 03. 2023, 12:04:16 »
neni nekde opravdu poradna recenze? srovnavaci a s  technickymi detaily?

protoze moje dva pokusy s android tv jsem odnesl vysokym tlakem. Pro mne nejde az tak o to, o kolik je to slozitejsi. Ale google ma porad megalomanskou prestavu, ze vi, co je nejlepsi pro uzivatele. PLus je chce zdimat. k temhle dvema cilum jde pres mrtvoly.

ponekud konkretneji, napriklad jakeholi audio soubory mi pri prehravani konvertoval do nizsi kvality (t.j. nemenil zdrojovy soubor, ale vsechno downsamploval, a pokud uz mam >44 a <16 a opravdu adekvatni hw vybavu, at mi do toho kruci nesaha.) bylo tam mnohem vic naprosto otresnych a drzych veci, uz si nepamatuju detaily.



Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #24 kdy: 12. 03. 2023, 17:47:23 »
Aktuálně mám Xiaomi Mi TV Stick 4K EU za 1169,- (SunnySoft.cz) běží na tom vše co potřebuju: Netflix, HBOMax, Sledovani.tv, SkylinkLive, O2tv, T-mobile tv, Disney+ atd. Navíc to umí zdrcadlit obraz z mobilu přes Chromecast.
Tohle jsou aplikace, které mám v té televizi nativně a nemám zájem používat ani jednu.

Apple TV nechci, nestojím o nějakej iAccount, a ani nechci být závislý na jediném store.

Pokud zařízení není odemčené, nelze nainstalovat jiný OS, a nelze instalovat aplikace třetích stran mimo officiální store, tak nemám zájem. Na mobilu mi taky stačí F-Droid.

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #25 kdy: 12. 03. 2023, 22:05:33 »
...
Pokud zařízení není odemčené, nelze nainstalovat jiný OS, a nelze instalovat aplikace třetích stran mimo officiální store, tak nemám zájem. Na mobilu mi taky stačí F-Droid.
Jako na každém Androidu, jdou nainstalovat i aplikace které nejsou ve Storu, stačí mít jen APK soubor.

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #26 kdy: 13. 03. 2023, 07:11:29 »
Co třeba tohle? Ne. A tohle? Ne.
Máš vůbec něco předvybrané?

Ty Android boxy taky nejsou žádný zázrak. Distra se nepodařilo vychytat pro akceleraci GPU ani na letitých boxech, navíc jdou nainstalovat převážně jen na uSD kartu nebo USB disk, se kterých někdy funguje i multiboot. Taky je u těchto boxů podivné vypnutí, kde se jedná o uspání s čekáním na signál od dálkového ovladače, kde v tu dobu funguje displej jako hodiny, takže ve vypnutém stavu žerou víc, než je běžné, protože v nich není na tohle žádný extra modul.

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #27 kdy: 13. 03. 2023, 09:53:16 »
Ty boxy jsou boxy proto, že jsou tak nebo jinak uzavřené. Je to consumer electronics, předpřipravený balík hardware a software, jenom trochu sofistikovanější než lednička nebo programovatelná kalkulačka. To že je vevnitř procesor, paměť a nějaký čip na grafiku nic z pohledu otevřenosti neznamená.

Myslím že to co ty chceš je plnohodnotný počítač prodávaný jako počítač. Nebo, pokud ti stačí Android, tak nějaký tablet, které bývají přece jenom otevřenější a podporovanější třetími stranami než ty boxy.

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #28 kdy: 13. 03. 2023, 10:29:13 »
Stejně tak jsou uzavřené telefony, a přesto je tu okolo komunita, která je otevírá a vytváří alternativní OS. Očekával jsem tedy něco podobného u TV boxů. Možná mylně, protože telefony jsou tu s námi o mnoho déle.

Tech boxů je asi milion druhů, a já nic použitelného najít nedokázal. Proto se ptám zde.

Je možné, že nakonec u počítače skončím, ale pořád nevím jakou platformu zvolit a co tam provozovat za OS, aby se to dalo pohodlně používat z gauče.

Nedovedu si moc představit, jak mám za televizí hozený tablet. Můžeš to nějak rozvést, jak si to představuješ? Klidně i nějaký vhodný tablet doporuč.

lime

Re:Poraďte box k televizi
« Odpověď #29 kdy: 13. 03. 2023, 10:43:34 »
Ja by som skusil nieco od firmy khadas napr. khadas vim3l s androidom, alebo DFRobot LattePanda ;)