Výroba překříženého kabelu RJ12

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #15 kdy: 07. 03. 2023, 16:12:28 »
sorry, muj dotaz, moje vlakno. gpt mam doma, indiany v praci.
O tvoji stupidni, arogantni a hlavne spatnou odpoved tady proste nestojim.


jojo, bohuzel kazdy blb se dokazet zeptat chatgpt a dostava kridla.

bohuzel ne kazdy dokaze rozpoznat, ze je to  ocividne blbost.
říkal jsem Jestli chceš odpovědět nějak arogantně, nech si to pro sebe .
nejsem blb ani nemám křídla.
Pravdu měl, pan Werich: Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše.
Jdi k čertu

Hele ty nabobe, taky jsi neřekl že potřebuješ mít RJ12 obsazenou plnou ne jen čtyřmi dráty zkus příště místo arogance dodat celé zadaní, obzvlášť když chceš po někom pomoc....


PS.: Všechna vlákna jsou rootu, nebo snad tobě patří tenhle web?


Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #16 kdy: 07. 03. 2023, 17:03:35 »
jenom nesnazsim lidi, co se chodi do cizich otazek ventilovat, urazet tazatele, aniz by cokoli predvedli.

jako ty..... sorry, ze jsem ti nevysvetlil definici RJ12, tak je to udelam ted.

RJ11 is an older version of RJ12, and they are the same size. The difference is that RJ11 uses four internal wires (called conductors) while RJ12 uses six. RJ12 is backwards compatible with RJ11, but RJ11 will not work with RJ12


sorry, muj dotaz, moje vlakno. gpt mam doma, indiany v praci.
O tvoji stupidni, arogantni a hlavne spatnou odpoved tady proste nestojim.


jojo, bohuzel kazdy blb se dokazet zeptat chatgpt a dostava kridla.

bohuzel ne kazdy dokaze rozpoznat, ze je to  ocividne blbost.
říkal jsem Jestli chceš odpovědět nějak arogantně, nech si to pro sebe .
nejsem blb ani nemám křídla.
Pravdu měl, pan Werich: Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše.
Jdi k čertu

Hele ty nabobe, taky jsi neřekl že potřebuješ mít RJ12 obsazenou plnou ne jen čtyřmi dráty zkus příště místo arogance dodat celé zadaní, obzvlášť když chceš po někom pomoc....


PS.: Všechna vlákna jsou rootu, nebo snad tobě patří tenhle web?

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #17 kdy: 08. 03. 2023, 08:14:08 »
Zdravím,

našel jsem obrázek RJ12 crossover cable, který snad dobře poslouží.

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #18 kdy: 08. 03. 2023, 08:36:08 »
jenom nesnazsim lidi, co se chodi do cizich otazek ventilovat, urazet tazatele, aniz by cokoli predvedli.

jako ty..... sorry, ze jsem ti nevysvetlil definici RJ12, tak je to udelam ted.

RJ11 is an older version of RJ12, and they are the same size. The difference is that RJ11 uses four internal wires (called conductors) while RJ12 uses six. RJ12 is backwards compatible with RJ11, but RJ11 will not work with RJ12


sorry, muj dotaz, moje vlakno. gpt mam doma, indiany v praci.
O tvoji stupidni, arogantni a hlavne spatnou odpoved tady proste nestojim.


jojo, bohuzel kazdy blb se dokazet zeptat chatgpt a dostava kridla.

bohuzel ne kazdy dokaze rozpoznat, ze je to  ocividne blbost.
říkal jsem Jestli chceš odpovědět nějak arogantně, nech si to pro sebe .
nejsem blb ani nemám křídla.
Pravdu měl, pan Werich: Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše.
Jdi k čertu

Hele ty nabobe, taky jsi neřekl že potřebuješ mít RJ12 obsazenou plnou ne jen čtyřmi dráty zkus příště místo arogance dodat celé zadaní, obzvlášť když chceš po někom pomoc....


PS.: Všechna vlákna jsou rootu, nebo snad tobě patří tenhle web?

Vysvětlili, a díky tomu vím že tam mohou být jak šest tak čtyři tak dva, ale nevím o žádné která používá křížení...  https://instrumentic.info/en/rj12-cable.html#gsc.tab=0

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #19 kdy: 08. 03. 2023, 09:30:53 »
WTF, o cem mluvis.
Rano jsem intelektualne zeslably, ale porad hned na zacatku vidim "RJ12 has 3 pairs of copper strands'.
Opakuji to tam furt dokola.

No to je jedno.

jenom nesnazsim lidi, co se chodi do cizich otazek ventilovat, urazet tazatele, aniz by cokoli predvedli.

jako ty..... sorry, ze jsem ti nevysvetlil definici RJ12, tak je to udelam ted.

RJ11 is an older version of RJ12, and they are the same size. The difference is that RJ11 uses four internal wires (called conductors) while RJ12 uses six. RJ12 is backwards compatible with RJ11, but RJ11 will not work with RJ12


sorry, muj dotaz, moje vlakno. gpt mam doma, indiany v praci.
O tvoji stupidni, arogantni a hlavne spatnou odpoved tady proste nestojim.


jojo, bohuzel kazdy blb se dokazet zeptat chatgpt a dostava kridla.

bohuzel ne kazdy dokaze rozpoznat, ze je to  ocividne blbost.
říkal jsem Jestli chceš odpovědět nějak arogantně, nech si to pro sebe .
nejsem blb ani nemám křídla.
Pravdu měl, pan Werich: Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše.
Jdi k čertu

Hele ty nabobe, taky jsi neřekl že potřebuješ mít RJ12 obsazenou plnou ne jen čtyřmi dráty zkus příště místo arogance dodat celé zadaní, obzvlášť když chceš po někom pomoc....


PS.: Všechna vlákna jsou rootu, nebo snad tobě patří tenhle web?

Vysvětlili, a díky tomu vím že tam mohou být jak šest tak čtyři tak dva, ale nevím o žádné která používá křížení...  https://instrumentic.info/en/rj12-cable.html#gsc.tab=0


Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #20 kdy: 08. 03. 2023, 09:40:19 »
Jo, diky, to je to zapojeni, co ostatni navrhli taky.

Ja uz to mezitim otestoval, ale nefunguje, druhe PDU (extenze) se okamzite kousne, jakmile to timhle pripojim.
(aby to bylo jasne, ta Server tech "extenze" je PDU bez seriaku, bez ethernetu, ale s vlastnim napajenim. takze jako zdroj funguje, ale neni managovatelna. Co se tyka meho skutecne posledniho napadu, ze musi sedet na stejne fazi, to jeste vyzkousim, ale prijde mi to jako blbost, navic kdyz jde principialne reseni pro servery s dual napajenim).

Takze bud ten kabel musi vypadat jinak, nebo se musi udelat nejaky configuracni magic na masteru. Ale v manualu (ech) to proste neni, tam je "zacvakni RJ12 kabel a pojmenuj si ten druhy tower jak chces"

Tim asi tohle vlakno konci.

Zdravím,

našel jsem obrázek RJ12 crossover cable, který snad dobře poslouží.

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #21 kdy: 08. 03. 2023, 09:54:04 »
Zkoušel jsem hledat jestli to schéma kabelu nejde najít a na jednom shopu jsem našel jakýsi obrázek kabelu k PDU a podle toho obrázku byla "čárka" na placatým kabelu u obou konektorů stejně - nešlo tedy o křížený kabel. Jelikož neznám přesný produkt, zkusil bych jít i touhle cestou, podle partnumberu si někde najít fotku kabelu a vydedukovat to z toho. Případně PDU rozebrat a kouknout jestli není popsaný pinout konektoru na DPS.

Avšak stále platí, že nejjednodušší je zeptat se výrobce/prodejce.

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #22 kdy: 08. 03. 2023, 11:24:02 »
Zkoušel jsem hledat jestli to schéma kabelu nejde najít a na jednom shopu jsem našel jakýsi obrázek kabelu k PDU a podle toho obrázku byla "čárka" na placatým kabelu u obou konektorů stejně - nešlo tedy o křížený kabel. Jelikož neznám přesný produkt, zkusil bych jít i touhle cestou, podle partnumberu si někde najít fotku kabelu a vydedukovat to z toho. Případně PDU rozebrat a kouknout jestli není popsaný pinout konektoru na DPS.

V tom kabelu je nejspíš nějaké low-volt DC napájení, něco jako 5/12/24V. To by se dalo najít i multimetrem. Případně zkusit doměřit ohmmetrem, jestli některý pin je zem (propojený na kostru PDU nebo na prostřední kolík v silových zásuvkách). To napájení se rozhodně křížit nesmí - a docela se divím, že PDUčko přežilo zkusmo připojení kříženým kabelem.

Dále tam bude pár žil komunikace. V nejjednodušším případě by stačily dvě žíly. To může být RS232 RX+TX, nebo UART TTL RX+TX, nebo RS485 A+B, nebo třeba I2C SDA+SCL. Nečekal bych tam RS422 RX A+B a TX A+B. Křížit by bylo potřeba komunikaci, která má na dedicated pinech RX a na jiných TX, tzn. RS232 nebo UART TTL nebo RS422 (čtyřdrát=dva páry). Pokud se to smí kaskádovat, tak spíš než RS232 bych tam čekal nějakou obousměrnou multipoint fyzickou vrstvu, např. RS485 nebo I2C - a tyto by se nejspíš zapojovaly 1:1 (datové signálové piny). Je možné, že to svobodné hvězdicové zapojení funguje jenom za předpokladu krátké délky vedení = správně by se měla dodržet lineární sběrnice ale kašleme na to.

S tímhle by pomohl skop. Koukat s ním na signálové piny master PDU. Zjistit nejdřív pravděpodobné napájecí žíly (zem a +), pravděpodobné komunikační žíly, ty si ošmatat skopem, a pokud je komunikace trvale zticha, tak zkusit na ty komunikační žíly koukat v okamžiku přivedení napájení PDUčku.

Citace
Avšak stále platí, že nejjednodušší je zeptat se výrobce/prodejce.
Amen.

P.S.: hehe takovej M-bus... to by byl setěr.

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #23 kdy: 08. 03. 2023, 13:05:52 »
Zkoušel jsem hledat jestli to schéma kabelu nejde najít a na jednom shopu jsem našel jakýsi obrázek kabelu k PDU a podle toho obrázku byla "čárka" na placatým kabelu u obou konektorů stejně - nešlo tedy o křížený kabel. Jelikož neznám přesný produkt, zkusil bych jít i touhle cestou, podle partnumberu si někde najít fotku kabelu a vydedukovat to z toho. Případně PDU rozebrat a kouknout jestli není popsaný pinout konektoru na DPS.

V tom kabelu je nejspíš nějaké low-volt DC napájení, něco jako 5/12/24V. To by se dalo najít i multimetrem. Případně zkusit doměřit ohmmetrem, jestli některý pin je zem (propojený na kostru PDU nebo na prostřední kolík v silových zásuvkách). To napájení se rozhodně křížit nesmí - a docela se divím, že PDUčko přežilo zkusmo připojení kříženým kabelem.

Dále tam bude pár žil komunikace. V nejjednodušším případě by stačily dvě žíly. To může být RS232 RX+TX, nebo UART TTL RX+TX, nebo RS485 A+B, nebo třeba I2C SDA+SCL. Nečekal bych tam RS422 RX A+B a TX A+B. Křížit by bylo potřeba komunikaci, která má na dedicated pinech RX a na jiných TX, tzn. RS232 nebo UART TTL nebo RS422 (čtyřdrát=dva páry). Pokud se to smí kaskádovat, tak spíš než RS232 bych tam čekal nějakou obousměrnou multipoint fyzickou vrstvu, např. RS485 nebo I2C - a tyto by se nejspíš zapojovaly 1:1 (datové signálové piny). Je možné, že to svobodné hvězdicové zapojení funguje jenom za předpokladu krátké délky vedení = správně by se měla dodržet lineární sběrnice ale kašleme na to.

S tímhle by pomohl skop. Koukat s ním na signálové piny master PDU. Zjistit nejdřív pravděpodobné napájecí žíly (zem a +), pravděpodobné komunikační žíly, ty si ošmatat skopem, a pokud je komunikace trvale zticha, tak zkusit na ty komunikační žíly koukat v okamžiku přivedení napájení PDUčku.

Citace
Avšak stále platí, že nejjednodušší je zeptat se výrobce/prodejce.
Amen.

P.S.: hehe takovej M-bus... to by byl setěr.
Ma pravdu predseda. Ohmetr je u revers engineeringu tehle veci prvni vec k pouziti. Nicmene chapu ze prirucni osciloskop neni u tohoto povolani (sroubovak/technik) bezne v kufriku. Zkusil bych to pres napeti a mereni frekvence(treba pri inicializaci) jestli se podari ziskat dalsi indicie. Muze se jednat i o to ze ta sbernice ma nekde terminacni odpor. Ten muze byt uvnitr zarizeni nebo i v samotnem kabelu. Pripadne je treba ho i nekam dodatecne dosadit. Varim z vody protoze to zalezi na specificke konstrukci zarizeni a sbernici.
« Poslední změna: 08. 03. 2023, 13:08:32 od Trident Vasco »

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #24 kdy: 08. 03. 2023, 15:36:28 »
ja si spis zacinam klast otazku, jak je to s firmwarem, protoza se mi blbci cosi nelibilo, tak jsem bez premysleni ( a pripojeni te extenze) to hlavni PDU flashnul na novou generaci firmware (V7 na V8), ale ted je mi divne, ze by ta extenze PDU zadny firmware nepotrebovala. Ale to by si ho musela pretahnout pres to RJ12.

Faktory reset hlavni PDU smazal kde co, ale zustal na V8, coz se mi taky nechce verit

P.S. tak ja portable osciloscop mam, plus jeden 50 Kg ctyrpaprskovy.
Ale cesta tu neni cilem, hardwarovy reverse engineering skutecne nemuzu a nedokazu delat.



e3k

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #25 kdy: 08. 03. 2023, 20:14:21 »
a nemoze byt problem ze jedno s tych zariadeni je RJ11? ten isty steker len 4 kable??

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #26 kdy: 08. 03. 2023, 21:14:25 »
sure, protoze to nestacilo desetkrat, tak proc to nezopakovat po jedenacte, ze.

viz prilozeny printscreen manualu. vpodstate jedina zminka jak se pripojuje expanze.

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #27 kdy: 08. 03. 2023, 21:54:50 »
Tady je fotka toho kabelu, který jsem předtím vygoogloval náhodně, ale teď z návodu vidím, že to je ke stejnému modelu.
https://adhesivenetworks.com/product/server-technology-cw-cx-24vy-l30m-switched-pdus-208v-3-phase-50-outlets-l21-30p/

A z fotky to vidím tak, že je drát překřízený 1:1 - prostě jedna kostička tak a druhá o 180 stupňů naopak.

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #28 kdy: 08. 03. 2023, 22:00:28 »
to pozorovani souhlasi s formulaci v manualu (i kdyz teda moje oci to na te fotce nevidi).

a takovy kabel jsem vcera zkousel.

holt to neni v kabelu, ale mezi kabelem, firmwarem a uzivatelem.

Re:Výroba překříženého kabelu RJ12
« Odpověď #29 kdy: 08. 03. 2023, 22:26:40 »
Přesně jak tu píše někdo výše.
Do těchhle konektorů se používaly ploché kabely a na žádné přehazování vodičů se nikdy nehrálo.
Oholit kablík a šup rovnou do konektoru, tak jak jsou vodiče vedle sebe.
Takže jsou jen dvě možnosti.