Sháním malý rack za půl darma

Sháním malý rack za půl darma
« kdy: 01. 03. 2023, 23:49:54 »
Zdravím, sháním malý rack - jeden takový mám doma (v příloze - už ani nevím, kde jsem k němu přišel, bylo to každopádně za odvoz) a potřeboval bych ještě jeden, ideálně taky za odvoz Ten můj má hloubku celkem asi 43 cm (od svislých montážních lišt do zad asi 35 cm, ale je to nastavitelné), na ostatních rozměrech nesejde, měl by v tom být v podstatě jen switch a kabely (možná routřík). Nemusí být v kdovíjak krásném stavu, ale měl by mít ideálně dvířka (klidně vysklené, dovyplním si), stěny mohou být poškozené (dovyplním si), zkrátka něco, co byste se styděli prodat, jestli mi rozumíte :) (případně nabídněte s cenou, uvidíme). Hlavně nic velkého (na výšku), prostor, kam bych to potřeboval fakt moc velkým místem neoplývá. Cílem je, aby byl switch zavřený a nemohla k němu žádná fauna, ideálně ani z hmyzí říše, zejména z říše pruhovaných ozbrojenců.


Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #1 kdy: 02. 03. 2023, 10:48:40 »
Ten switch bude 19" ?
Bude vedle něj patch panel třeba RJ45, nebo plánujete krimpovat RJčka rovnou na kabely ze zdi?
Kam tím dotazem mířím: snažím se lstivě uhodnout, kolik U tam má být k dispozici.

Jak hluboký je ten switch? (Jsou k vidění hloubky velmi různé, což na cenu a dostupnost vhodné skříně může mít značný vliv.)

Kolik ten switch žere? Prostředí je "pod střechou ale prašné" (= nějaká půda) ?
Kam mířím: má to být prachotěsné, nebo spíš větrané hmyzotěsné? Proti vosám stačí síť s okem třeba 3mm, ale pavouci a mouchy jsou taky pěkný svině...

Do čistého prostředí jsem nedávno dvě malé 2U skříně bastlil na míru. Například se dá od Tritonu koupit krátká EIA šína jako metráž. Pokud jde fakt jenom o ten 1U switch, dá se koupit třeba jenom elektro krabice vhodných rozměrů a na switchi budou s trochou štěstí uši rotovatelné o 90* = montáž na desku = nejsou ani potřeba EIA šíny, což zámečnickou integraci značně zjednoduší. Pravda je, že elektro krabice taky nejsou zadarmo. A třeba ohýbačku na plech má můj zaměstnavatel ve sklepě teprve pár měsíců...

Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #2 kdy: 02. 03. 2023, 20:22:47 »
Díky za tip, něco takového by mohlo opravdu stačit. Je to v půdě (v zimě zima, v létě hic), kabely jsou přivedené a přímo okrimpované a fakticky stačí, aby tam byl jen ten switch, možná i router. To by i moje levé pazoury mohly spáchat a vypadalo by to smysluplně :). To, k čemu se ta zařízení montují, mám asi přes metr kus lišty, to stačí správně nakrájet a zacvakat do toho ty matky … challenge accepted :).

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #3 kdy: 03. 03. 2023, 07:51:40 »
Do buducna ak sa to niekomu hodi.
Napr. ATComp ma sem tam na predaj poskodene racky, bud odrete (farba), padnute (nejaky preliaceny roh), alebo vysklene.
Prve o mi prislo pod ruku (ci je cena adekvatna, uz je druha vec, to necham na posudeni).

Nástěnný rozvaděč jednodílný 18U (š)600x(h)495, 29 eur (nakup registrovany)
Popis rozbité sklo, naražený roh, podřené


Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #4 kdy: 03. 03. 2023, 11:24:37 »
Otrava je, že tady snad nikdo nemá v e-shopu pořádný filtr na rozměry těchhle skříněk.
Nejlepší filtr jsem našel asi v RS-Online = zahraniční distributor, který nepatří mezi levné.

1500-1800 Kč za elektro rozvodnici přiměřených rozměrů zřejmě není vůbec úlet. Z druhé strany, pokud by to vyřešily čtyři prkýnka a půlmetr čtvereční Sololitu, a čas/práci moc neřešíte, tak jste v OBI apod. někde na nižších stokorunách... Ale popravdě, to už bych se spíš pokusil najít nějaký úložný plastový kontejnerek (nižší nebo vyšší) s kompatibilním víkem... dokonce se dělá varianta s integrovaným víkem na pantech. Fakt je, že to nejspíš nemá samozhášivost jako echt elektro krabice, takže pokud vám to na půdě blafne, tak já Vám to neporadil ;-)

Úložné/přepravní kontejnerky se dělají i kovové, ale jste zpátky na ceně za košer elektro rozvodnici.
Dál už mě leda napadá, zajít za místním klempířem a nechat ho střihnout a naohýbat na míru 2x U z pozinku. To by taky nemuselo být drahé.


mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #5 kdy: 03. 03. 2023, 11:57:01 »
my 2 cents: dbejte na pozarni a elektrickou bezpecnost. tzn. material, ktery nepodpali dum kdyz vyhori napajec zdroje, ukapne a kus nejakeho kovu, nebo to tam dokonce bude horet. Kovove casti je potreba uzemnit (jinak nez pres PE vodic pripojovaci vidlice switche).

Sam mam na pude neco na tento zpusob: https://www.esvit.cz/skrin-s3d-400x300x200-mp-nsys3d4320p-schneider

Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #6 kdy: 06. 03. 2023, 10:40:58 »
Já si kdysi kupoval malý rack (10") na půdu od K24.cz, měli nejlepší ceny hlavně na ty prcky...

https://www.k24.cz/category/2566/Skrine_RACK_10_a_19_.html?sort=1&by=f_price_17&showBuyActiveOnly=1

czipis

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #7 kdy: 06. 03. 2023, 12:17:37 »
nahodou jsem narazil na inzerat na bazosi

Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #8 kdy: 06. 03. 2023, 14:09:11 »
I na sbazaru by se jich aktuálně pár našlo.

Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #9 kdy: 06. 03. 2023, 18:34:04 »
Nový stojí 4tis.
A když budeš méně náročný a stačí ti nový 4U (2100Kč) a nebo 6U (2500Kč).
Vyplatí se ti pak řešit nějaký svoz zapůlzdarma?!

Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #10 kdy: 08. 03. 2023, 17:07:53 »
Osobně aktuálně poptávám rovněž nějakou 4U bedničku na půdu, a cca 10U s hloubkou alespoň 70cm pro NAS, UPS a věci okolo.

Tak né každý chce utrácet tisíce do škatule na půdu. Jsou věci, které nemá smysl kupovat  domů nové. Pochopitelně se nevyplatí pro to jet přes půl republiky, ale v každém větším městě je šance, že se to někde někomu válí a rád se toho, třeba za pár šušňů zbaví.

Mám spoustu dalších věcí, do kterých padají desetitisíce měsíčně, takže každá ušetřená tisícovka, na ne-kritických věcech jez znát.

Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #11 kdy: 09. 03. 2023, 23:10:16 »
my 2 cents: dbejte na pozarni a elektrickou bezpecnost…

Taky mě to napadlo, základ skříňky (zatím bez dvířek) mám hotový (z asi třicet let staré vyřazené kuchyňské linky), přemýšlím, zda a jak do toho vrazit nějakou nehořlavou/izolační výstelku.

nahodou jsem narazil na inzerat na bazosi

Taky vypadá použitelně, otázkou je, co je uvnitř, moc do toho není vidět. Ještě mrknu po dalších.

Re:Sháním malý rack za půl darma
« Odpověď #12 kdy: 11. 03. 2023, 14:43:17 »
Asi koupím něco takového, bude to bohatě stačit.
« Poslední změna: 11. 03. 2023, 14:51:02 od WIFT ​​​​​​​​​​ »