Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?

Petr

Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« kdy: 15. 08. 2011, 10:14:25 »
Dobrý den,
chtěl jsem začít programovat webové aplikace pomocí php, a tak jsem si stáhnul PHPTriad. Nainstaloval jsem ho, všechno fungoval a já se začal učit. Pak jsem ale zjistil, že PHPTriad nepodporuje php5, a tak jsem se rozhodl přejít na EasyPHP. Odinstaloval PHPTriad, ale zůstala v něm složka "mysql" s podsložkami "bin" a "data". Ve složce "bin" je soubor "mysqld-nt.exe", který potřebuji odstranit, protože mi kvůli němu nefunguje mysql od EasyPHP ("MySQL port (3306) is used by "" (mysqld-nt.exe)!"). A má otázka tedy zní: jak odstranit mysqld-nt.exe.

P.S. Mám Windows 7


-

Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2011, 10:24:07 »
zdravim,
odinstalovat mysql cez control panel.
alebo zastavit beziaci server a potom zmazat


DarkKnight

Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2011, 10:26:48 »
takze nejdou normalne smazat jo?

prvni moznost - odinstalovat mysql, pokud je nainstalovane zvlast
druha moznost - spustit spravce uloh, ukoncit proces mysql-nt.exe a odstranit
nicmene ne vzdy to muze fungovat, protoze nekdy se to spousti jako sluzba -> najit pres funkci "Prohledat soubory a programy" Sluzby, tam ji zakazat a pripadne odstranit soubory
dalsi moznost je nainstalovat Unlocker a odstranit to kliknutim pravym tlacitkem na mysi a vyberem volby Unlocker

dalsi moznost je hledat kombinace slov "PHPTriad mysql uninstall problem" na google :)

Lukas

Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #3 kdy: 15. 08. 2011, 10:30:20 »
Pravdepodobne uninstaller PHP triad nedokazal vypnout a smazat bezici sluzbu no a ta stale bezi. Budes ji muset alespon najit a vypnout.

Dej start, a do toho "prikazovyho radku" nebo jak nazvat to pole kam zadavas veci co chces najit, dej "msconfig" a tam na zalozce sluzby najdi pozadovanou sluzbu MySQL a vypni ji. Pokud ji tam nenajdes, tak nvm.

Petr

Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #4 kdy: 15. 08. 2011, 10:41:07 »
Už to jde, díky. Ve službách jsem zastavil MySQL a pak to šlo normálně smazat. Dík moc.


Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #5 kdy: 15. 08. 2011, 12:01:26 »
Jinak velmi doporučuju se vykvajznout na ty "allinone" řešení a nainstalovat si to sám. Jako webovej server na windows jde krásně použít IIS, php a mysql zvládne naisntalovat i lama.

cosmo

Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #6 kdy: 15. 08. 2011, 15:59:17 »
Ja by som tiez doporucil samostatnu instalaciu apache, php, mysql. Ale pre zjednodusenie mozem doporucit XAMPP http://www.apachefriends.org/en/xampp.html.

Ked musim robit na windowse (niekedy sa stava) tak sa mi osvedcil ako spolahlivy a dobre konfigurovatelny prave tento balik.

DarkKnight

Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #7 kdy: 15. 08. 2011, 16:16:10 »
pokud zacina s php, je pro nej zbytecne instalovat xampp nebo IIS, easyphp mu uplne staci

cosmo

Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #8 kdy: 15. 08. 2011, 17:04:22 »
Mozno ano, ale takto je to vsetko pokope a takmer bezpracne. Zaroven si tak moze vyskusat vsetky bezne php skripty, nakolko takmer vsetky mozne a nemozne PHP moduly a extensiony su uz predinstalovane. No a v podstate sa to az tak drasticky nelisi od produkcneho prostredia serveru (s prizmurenim vsetkych oci  :))
Este by som doporucil doinstalovat Xdebug, ktory urcite pomoze nielen zaciatocnikovi pri standardnych chybovych hlaskach (tusim nie je v instalacii zahrnuty).

Instalaciou kompletneho balika sa zaciatocnik v podstate zbavi problemov konfiguracie a moze sa naplno venovat DB select-om, IF-om a ostatnym veciam tykajucim sa priamo PHP a databaz  :)  Pripadne moze bez obav pouzivat hotove casti kodov z programatorskych portalov bez obav, ze mu nieco bude v instalacii PHP chybat. Samorejme si v tomto hotovom prostredi moze nainstalovat prakticky vsetky bezne webove aplikacie. No a casom moze kludne vsetko instalovat a konfigurovat sam podla chuti :)

Kit

Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #9 kdy: 15. 08. 2011, 17:43:06 »
Jinak velmi doporučuju se vykvajznout na ty "allinone" řešení a nainstalovat si to sám. Jako webovej server na windows jde krásně použít IIS, php a mysql zvládne naisntalovat i lama.

A co http://www.wampserver.com/en/ ? To je také špatné? Osobně jsem ho nezkoušel (nemám na čem), ale snad je to schválně zkompletovatné tak, aby to fungovalo.

cosmo

Re: Jak odstranit mysqld-nt.exe z Windowsů?
« Odpověď #10 kdy: 15. 08. 2011, 18:05:18 »
WAMP V podstate to iste ako XAMPP  :) Ucelom je priniest uzivatelovi LAMP ale na Windows :D