Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #15 kdy: 08. 02. 2023, 12:07:32 »
Pridam se k dotazu, potreboval bych vlastne to same, ale idealne na jeste vic pocitacu (3ks+), ale aby kbd+mys zustaly ENUMEROVANE.

Dale jsem nevyresil prepinani HDMI monitoru, opet aby si pocitac porad myslel, ze tam ma pripojeny monitor, takze predpokladam HDMI switch musi  resit HDMI CEC.

Tohle myslím umí jen "velké" KVM switche. Máme např. u serverů "HPE 1x1x8 G4 KVM IP Console Switch - Q1P54A" ten se IMHO chová právě tak. Video umí VGA nebo Display Port podle použitého adaptéru. Je to ale jiná cenová kategorie...


Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #16 kdy: 08. 02. 2023, 12:29:44 »
Pridam se k dotazu, potreboval bych vlastne to same, ale idealne na jeste vic pocitacu (3ks+), ale aby kbd+mys zustaly ENUMEROVANE.

Dale jsem nevyresil prepinani HDMI monitoru, opet aby si pocitac porad myslel, ze tam ma pripojeny monitor, takze predpokladam HDMI switch musi  resit HDMI CEC.

HDMI CEC většinou počítače nepodporují.

Jako workaround místo HW řešení se dá použít třeba RDP/VNC, kdy se z počítače, který má připojené vše k sobě, připojuji třeba na firemní laptop, který je připojený jen k napájení, případně ještě kabelem do sítě. Firemní laptop mám pak k dispozici jako další okno na svém domácím počítači.

=> Jedna klávesnice, myš, monitor


Ja pouzivam software Synergy (linux/windows/OS X/zcasti i android) ....mam pocitace vedle sebe ... a jenom prejizdim mezi nima mysi .... nevim od jake verze lze nastavit i klavesovou zkratku na preskakovani mezi pocitacema

Tohle funguje jen pokud má každý počítač svůj monitor, tj. fajn třeba pro dva laptopy.

vcunat

  • ***
  • 121
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #17 kdy: 08. 02. 2023, 14:12:49 »
Monitory běžně mají více vstupů (třeba HDMI+DP) a umožňují snadné přepínání.  Ale zase, pokud chce někdo přepínat větší množství vstupů a/nebo synchronně s tím USB...

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #18 kdy: 08. 02. 2023, 14:47:55 »
- vadí mi, že chybí řada F-kláves napřímo a nutno zadávat s přepínačem (je to zvyk, pokud budet epoužívat jenom tuhle, tak to problém asi nebude)

Zkus Fn+ESC, na mé MX Keys to přepíná multimediální klávesy a F klávesy.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #19 kdy: 08. 02. 2023, 15:06:04 »
Monitory běžně mají více vstupů (třeba HDMI+DP) a umožňují snadné přepínání.  Ale zase, pokud chce někdo přepínat větší množství vstupů a/nebo synchronně s tím USB...

HDMI+DP mam na monitorech, problem je ze zdroj signalu mam jen HDMI a nejaky sikovny *relativne levny, jednoduchy, a funkcni* prevodnik z HDMI na DP jsem nenasel (reseni pres HDMI splitter funguje lepe).


Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #20 kdy: 08. 02. 2023, 23:09:27 »
Pridam se k dotazu, potreboval bych vlastne to same, ale idealne na jeste vic pocitacu (3ks+), ale aby kbd+mys zustaly ENUMEROVANE.

Dale jsem nevyresil prepinani HDMI monitoru, opet aby si pocitac porad myslel, ze tam ma pripojeny monitor, takze predpokladam HDMI switch musi  resit HDMI CEC.

Tohle myslím umí jen "velké" KVM switche. Máme např. u serverů "HPE 1x1x8 G4 KVM IP Console Switch - Q1P54A" ten se IMHO chová právě tak. Video umí VGA nebo Display Port podle použitého adaptéru. Je to ale jiná cenová kategorie...

Jj, ta USB enumerace je problém - pokud je při přepnutí nutná, tak to tedy na časté přepínání kuk-sem kuk-tam opravdu není ;D

Když jsme u toho, máte nějaké doporučení na setup USB-C switch + dual-hdmi docking station typu USB-C s podporou DP Alternate Mode? Mohl bych pak opustit Displaylink a měl lepší výkon. Zapojil bych to takto:

Kód: [Vybrat]
pc1-s-podporou-usb-c-alt-mode/pc2-s-podporou-usb-c-alt-mode -> usb-c-switch -> usb-c-dual-hdmi-dockina -> hdmi-monitor1 + hdmi-monitor2 (+ keyboard +mouse)
Nějaký nápad/zkušenost k tomuto? Snad původnímu tazateli nevadí rozšíření tématu...

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #21 kdy: 08. 02. 2023, 23:16:15 »
Vôbec nie práve naopak. S tým prepínačom na usb-c / hdmi to nie je zla idea.

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #22 kdy: 09. 02. 2023, 09:29:49 »
Řešil jsem obdobné, mám 2 notebooky s USB-C (Lenovo X1 a nějaký Fujitsu, oba podpora pro DP Alternate Mode a PD) a přepínat je mezi jednou klábosnice/krysa/monitor. A kbd/krys bezdrátově. Skončil jsem u tohoto: https://i-tec.pro/produkt/c31dualkvmdockpd/
Kbd/myš jsem pořešil pomocí logitechu, jejich univerzální příjmač v USB na tom přepínači a k němu napárovaná myš/klávesnice.
Šlape to OK, včetně napájení. Fujitsu se skrz USBC napájí ze zdroje od KVM a Lenovo se skrz přepínač napájí z origoš zdroje připojeného do PD vstupu na KVM pro druhý zdroj (pokud jsem Lenovo zkoušel napájet ze zdorje od KVM, tak řvalo, že mám připojit originální zdroj, že z tohoto odmítá dobíjet aku).
Ale souhlas, není to na přepínání stylem 10-krát za minutu. Při přenutí než přehození klávesnice/myši trvá několik sekund, než se notebook srovná s monitorem a přepne na nastavení pro monitor, které je trochu jiné, než lokální výstup.
Mělo by tak fungovat i připojení a přepojování dvou monitorů, ale nezkoušel jsem, druhý monitor nemám (mám k tomu iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 v 2560 x 1440 bodů, ten má sám dva vstupy pro monitor, ale přepínat zvlášť monitor a jen kbd/myš se mi jevilo nepohodlné).

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #23 kdy: 10. 02. 2023, 09:13:19 »
Řešil jsem obdobné, mám 2 notebooky s USB-C (Lenovo X1 a nějaký Fujitsu, oba podpora pro DP Alternate Mode a PD) a přepínat je mezi jednou klábosnice/krysa/monitor. A kbd/krys bezdrátově. Skončil jsem u tohoto: https://i-tec.pro/produkt/c31dualkvmdockpd/
(...)

Díky za referenci.

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #24 kdy: 10. 02. 2023, 12:51:49 »
No nevim k jakym ucelum to chces pouzivat .....

Ja pouzivam software Synergy (linux/windows/OS X/zcasti i android) ....mam pocitace vedle sebe ... a jenom prejizdim mezi nima mysi .... nevim od jake verze lze nastavit i klavesovou zkratku na preskakovani mezi pocitacema

 fyzicky mam mys a klavesnici v jednom pocitaci ( tam bezi synergy server) a ostatni maji jen (synergy clienta)

v podstate Softwareova mys po IP

ale to je pro pouziti ... kdyz vidim z jednoho pocitace na druhej (mam je vsechny na jednom stole)

mozna to je co chces ? 

https://symless.com/synergy

jinak se nenech zmast tim ze chteji penize .... vychazi to z opensource .... a jdou sehnat neplacene verze (i zdrojaky) a je to soucasti vetsiny Linux distribuci

Popravdě se dost divím, že to nenapadlo nikoho před tebou. Já to nepoužívám a přesto to byla první věc, co mě napadla.  :-)

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #25 kdy: 10. 02. 2023, 14:32:00 »
Mě to napadlo, ale přišlo mi to jako off topic, tazatel specificky chtěl HW řešení, tak sem předpokládal, že pro to má dobrý důvod. Možnost, že o existenci SW řešení prostě neví tu ale je.

Sám používám Mouse without borders http://aka.ms/mm
Další bezplatná Windows only varianta je Input Director https://www.inputdirector.com/index.html
Bezplatný open source multiplatformní je Barrier https://github.com/debauchee/barrier

Samozřejmě je potřeba aby počítače byly spojeny sítí.

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #26 kdy: 12. 02. 2023, 10:57:53 »
Ja doma na sdileni klavesnice, mysi a monitoru mezi firemnim ntb a soukromym desktopem pouzivam toto:
https://www.mironet.cz/aten-cs692-2port-hdmi-kvm-usb20-mini-audio-12m-kabely-do+dp291566/?
je to dratovy KVM na 2 zarizeni - dve USB (da se pouzit na klavesnici a mys, nebo jako hub), audio a HDMI.
Vstupy se prepinaji extra tlacitkem (jde namapovat i na nejake sekvence hotkey).
Prodavaji to skoro vsude ....