Falešná SIM pro spuštění starších telefonů

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #15 kdy: 11. 01. 2023, 16:19:00 »
Mám dojem, že jsem kdysi někde na eBay zahlédnul něco jako "dummy SIM card", SIM kartu určenou právě pro to, aby se s ní dal telefon jen zapnout a otestovat funkčnost telefonu bez komunikace se sítí. Samozřejmě nevím, jestli to fungovalo. A pochopitelně to z výše zmíněných důvodů telefon před sítí neschová.


X

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #16 kdy: 11. 01. 2023, 18:24:25 »
Mám dojem, že jsem kdysi někde na eBay zahlédnul něco jako "dummy SIM card", SIM kartu určenou právě pro to, aby se s ní dal telefon jen zapnout a otestovat funkčnost telefonu bez komunikace se sítí. Samozřejmě nevím, jestli to fungovalo. A pochopitelně to z výše zmíněných důvodů telefon před sítí neschová.

Hlavně to nedává smysl, telefon se začne bavit s jakoukoli věží. To, zda má zablokovanou/nefunkční SIM nemá jak zjistit dřív, než že se pokusí o registraci a je odmítnutý.

Fakt by mě zajímal ten reálnej usecase - pro obyčejný zahrání si hada je to moc práce...

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #17 kdy: 11. 01. 2023, 20:37:42 »
Me napada jeden use case - kradeny telefon, obvykle prekupnik chce vedet jestli je telefon funkcni a zaroven nechce pouzit simku co je uvnitr kdyz tech telefonu ma 50 denne.

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #18 kdy: 11. 01. 2023, 20:55:05 »
Nevím co je cíl tazatele, ale můj use case byl zahrát si na k750i staré hry v Javě.

Stará (deaktivovana) Sim posloužila dobře.

k3dAR

  • *****
  • 2 982
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #19 kdy: 11. 01. 2023, 21:31:56 »
Nevím co je cíl tazatele, ale můj use case byl zahrát si na k750i staré hry v Javě.

Stará (deaktivovana) Sim posloužila dobře.
ale ta k750i ti stejne sve IMEI do site operatora te deaktivovane (a/nebo jine site) sim posilala/poslala ;-)


Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #20 kdy: 12. 01. 2023, 09:33:17 »
Jo to je mozne... ale v mem use case to nevadi... :)

Jaky je use case tazatele bohuzel stale nevime...

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #21 kdy: 12. 01. 2023, 10:18:38 »
Pokud si dobře pamatuju (už to je víc jak 10 let - doba, kdy se dal ze SIM vyčíst Ki klíč bez větších problémů), tak SIM s MCC 001 a MNC 01 by měla být telefonem chápána jako testovací a neměla by se ani pokoušet hlásit do jiné sítě, než do sítě 001 01 (kterou používají třeba RF testery vysokofrekvenčních sekcí telefonů).
Takže bych obstaral nějakou test SIM s MCC+MNC 001 01, nebo pořídil Gold/Silver/Green SIM a naprogramoval do ní IMSI se začátkem 00101.

Jinak jsem zkusil zapnout pár telefonů bez SIM, které byly delší dobu vypnuté, a ani jeden nezavysílal. On mimochodem nouzový hovor (112) používá na RACH burstu (prvotní request pro přístup do sítě) zvláštní flag, kterým se odlišuje od běžných hovorových requestů, a je s ním z pohledu sítě zacházeno jako prioritní (a samotné číslo se nepřenáší, takže je úplně jedno, jestli vytočíte 911, 999 nebo 112) a nevyžadující předchozí registraci do sítě.

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #22 kdy: 30. 01. 2023, 13:21:18 »
S tou registrací do sítě bez SIM nejspíše záleží na typu telefonu.
Některé staré tlačitkové telefony jako třeba Motorola neukazovaly žádný signál, dnešní smartphony ale i staré tlačítkové Alcately ukazovaly signál i bez SIM - takže tam k registraci do nějaké náhodné sítě určitě došlo, v případě Motoroly a jiných značek nejspíše nikoliv.

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #23 kdy: 05. 02. 2023, 07:22:14 »
Nevím co je cíl tazatele, ale můj use case byl zahrát si na k750i staré hry v Javě.

Stará (deaktivovana) Sim posloužila dobře.

To by mě zajímalo jaký. Nevybavuju si vůbec nic,co by za to stálo. Dokonce ani Prince od Persia - Písky Času nebyly tak dobrý,abych s tím ještě někdy ztrácel čas.