Falešná SIM pro spuštění starších telefonů

Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« kdy: 09. 01. 2023, 12:44:00 »
U starších telefonů j potíž (nevylučuju i u smartphonů),že když se do nich nedá SIM karta, tak po stistknutí zapínacího tlačítka se objeví jakási landing page kde jsou volby SOS a upozornění vložte SIM kartu a nic jiného nejde dělat (případně hodně omezené věci jako kalkulačka)

Telefonní seznam,SMS jsou přístupné až po zapnutí se SIM.Myslím samozřejmě údaje v paměti telefonu.

Já bych chtěl,abych nemusel chodit s telefonem do faradayovy klece nebo do hlubokého sklepa(kde by na mě vybafl Janeček,Rohanová jejich děti Hilscherové a jejich strýček Středula). Dá se vyrobit sehnat či předělat něco jako SIM karta,kterou telefon pozná a tedy s ní nastartuje o plného režimu,jenom nebude komunikovat se sítí protože nebude mít žádné ID

Ideální by bylo nějaké řešení na elektrické úrovni,že to ani nebude třeba čip, ale prostě jen kontakty , který budoou vykazovat odběr případně nějaký kontrolní odpor(něco jako detekční PIN) ale nevím jestli to telefon zbaští.
« Poslední změna: 09. 01. 2023, 13:15:24 od Petr Krčmář »


Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #1 kdy: 09. 01. 2023, 13:46:21 »
Jen tak to nasimulovat nepůjde, SIM je vlastně mikropočítač který s telefonem komunikuje, napětím na kontaktech to IMHO neoblbnete. Za mne je nejjednodušší použít starou SIM která je už neaktivní. V případě paranoi můžete použít SIM kartu starou (neaktivní) operátora který je v místě nedostupný, nebo už neexistuje. Existují například testovací SIM které se používají pro komunikaci s testovacími / kalibračními přístroji (např. Rohde-Shwarz).
« Poslední změna: 09. 01. 2023, 13:49:41 od Daveran »

mark42

  • ***
  • 126
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #2 kdy: 09. 01. 2023, 15:16:46 »
Starou resp. neaktivnou SIM vyriesis problem startu telefonu. Ak ale chces byt neviditelny ako pises, tak to treba riesit v prvom rade na strane telefonu samotneho (rezim v lietadle prip. aj fyzicke odpojenie anteny), inak tam ti ta vymenovana rodinka prenikne aj cez wifi ak ho zabudnes vypnut ;-D

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #3 kdy: 09. 01. 2023, 15:37:12 »
Telefon se po zapnutí přihlašuje do sítě i bez SIM karty a jen se zobrazeným textem "Vložte SIM". Právě přesně kvůli těm tísňovým voláním.

No a pak už tedy stačí použít jakoukoliv SIM kartu, která se tam strčí. Nemusí být aktivní na straně operátora, ani nemusí být česká. Ale dokud se nezapne letecký režim, vždy se to bude zkoušet dobouchat někam do sítě.

_Jenda

  • *****
  • 1 601
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #4 kdy: 10. 01. 2023, 06:40:21 »
Se starou SIMkartou se to bude dlouhodobě blbě používat, protože se to bude neustále snažit přihlásit, a to rychle vybijí baterku (alespoň nějaká stará Nokie nebo co to bylo to tak dělala). Asi ti neumím poradit nic než kouknout na https://osmocom.org/projects/simtrace/wiki/SIMtrace . A pokud nechceš aby telefon vysílal, tak odpájet součástky z konce RF cesty…


Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #5 kdy: 10. 01. 2023, 08:37:47 »
Stara simka je fajn, ale ako uz tu pisali, telefon sa bude stale snazit najst a prihlasit do siete. Jednoduche riesenie neexistuje. Volakedy davno som pouzival program, ktory simuloval servisnu sim pre motoroly. Bol ale este pisany v pascale, teda fungoval pod cistym DOSom a hw bol len prepojenie par pinov z lpt na piny pre sim.
Teoreticky sa da nahradit nejakym mcu, ale stale je tam ten problem, ze ten tel sa bude snazit pripojit do siete.
je nejaky rozumny dovod preco pouzivat telefon, s ktorym sa neda telefonovat?

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #6 kdy: 10. 01. 2023, 10:48:19 »
Já bych chtěl,abych nemusel chodit s telefonem do faradayovy klece nebo do hlubokého sklepa(kde by na mě vybafl Janeček,Rohanová jejich děti Hilscherové a jejich strýček Středula).

Vyjmenoval jste špatné kandidáty, s odposlechem telefonů protikandidátů měl co do činění úplně jiný (a z jiných voleb). V odkazu od cca 58 minuty, ale celé je to extrémně zajímavé...

https://soundcloud.com/pametnaroda/proc-se-knize-karel-nestal-prezidentem

hknmtt

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #7 kdy: 10. 01. 2023, 10:54:28 »
S tou faradayovou klietkou to mozes skusit naopak - spravit/kupit si puzdro na mobil cez ktore neprejde signal.

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #8 kdy: 10. 01. 2023, 11:12:34 »
U starších telefonů j potíž (nevylučuju i u smartphonů),že když se do nich nedá SIM karta, tak po stistknutí zapínacího tlačítka se objeví jakási landing page kde jsou volby SOS a upozornění vložte SIM kartu a nic jiného nejde dělat (případně hodně omezené věci jako kalkulačka)

Telefonní seznam,SMS jsou přístupné až po zapnutí se SIM.Myslím samozřejmě údaje v paměti telefonu.

Já bych chtěl,abych nemusel chodit s telefonem do faradayovy klece nebo do hlubokého sklepa(kde by na mě vybafl Janeček,Rohanová jejich děti Hilscherové a jejich strýček Středula). Dá se vyrobit sehnat či předělat něco jako SIM karta,kterou telefon pozná a tedy s ní nastartuje o plného režimu,jenom nebude komunikovat se sítí protože nebude mít žádné ID

Ideální by bylo nějaké řešení na elektrické úrovni,že to ani nebude třeba čip, ale prostě jen kontakty , který budoou vykazovat odběr případně nějaký kontrolní odpor(něco jako detekční PIN) ale nevím jestli to telefon zbaští.
Vase domnenka ze telefon nebude kvuli sim komunikovat muze take byt mylna a je treba si overit ze telefon nedela v nouzovem rezimu jiz hledani siti a login do site.

Telefon se uz v okamziku "landing page" muze hlasit  do site s nejsilnejsim signalem a povolenim nouzovych volani (je jen par statu na svetekde site odmitaji prihlaseni i pro nouzova volani). A siti predava v kazdem pripade i sve IMEI coz muze nabourat predstavu o nevystopovatelnosti.

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #9 kdy: 10. 01. 2023, 16:25:57 »
Jen tak tak ze zvědavosti, k čemu to má sloužit? Nedaří se mi přijít na žádný rozumný důvod, proč se o to vůbec snažit.

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #10 kdy: 10. 01. 2023, 16:45:15 »
Jen tak tak ze zvědavosti, k čemu to má sloužit? Nedaří se mi přijít na žádný rozumný důvod, proč se o to vůbec snažit.

ma v ruke kradnuty telefon / je paranoidny / ide po nom CIA / ma nepriatela pracujuceho v Telekome / trenuje na jeden z predoslych pripadov / ... :)

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #11 kdy: 10. 01. 2023, 17:57:34 »
Muze autor uvest znacku a model telefonu? Obcas pouziju nejaky levny stary tlacitkovy telefon a s tim ze bych nemohl do telefonniho seznamu jsem se setkal snad jenom u jedne znacky ktera ty telefony by default prodava uzamcene pro konkretniho operatora a je primarne urcena pro duchodce. U smartphone je tak nejak logicke ze vas telefon bez znalosti hesla nepusti k telefonnimu seznamu (nezavisle na sim karte).

X

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #12 kdy: 10. 01. 2023, 23:31:51 »
A jaký je usecase? Resp. jaký problém se snažíš řešit?  :o

motyq

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #13 kdy: 11. 01. 2023, 11:03:20 »
Tazatel chtěl být asi nějak úplně safe s tím, aby nebyl telefon vystopovatelný. No, už ale jen tím zapnutím telefonu a zobrazením hlášky "vložte sim", se celé snažení stává lichým.

Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« Odpověď #14 kdy: 11. 01. 2023, 13:13:42 »
Pokud chce na telefonu jen hrát hada nebo tetris, aniž by ho při tom někdo sledoval, stačí odpojit anténu.