Hacknutý telefon/PC/Google účet

Hacknutý telefon/PC/Google účet
« kdy: 24. 01. 2023, 13:37:11 »
Ahoj,
včera se mi stala taková nemilá věc a to ta, že mi zřejmě byl hacknuty PC nebo telefon.
Včera večer jsem si všiml, že mi George klíč automaticky autorizoval platbu 9.500 Kč. Okamžitě jsem to začal zkoumat a přišel jsem na to, že někdo na můj Google účet vytvořil skrze Google Ads reklamní kampaň na nějaký gift cards obchod americky a nastavil automatickou platbu kartou, kterou mám bohužel ke googlu účtu připojenou přes google pay.
Takže mi to strhlo 9.5k z účtu a stále dlužím googlu 7k, které budou vymáhat (přišel mi email přímo od Googlu..)
Tak přemýšlím, jak tohle ideálně řešit? Udělám screeny a zkusím to vysvětlit googlu na supportu (mám na tohle všechno screeny). Mam s tím jít i na policii? Banky?
Díky moc


Re:Hacknutý telefon/PC/Google účet
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2023, 14:08:09 »
Tak asi přehesluji a zkontroluji Google účet, zablokuji dotyčnou kartu a obratem to hlásím v bance, nečekám do druhého dne abych se zeptal na foru co s tím mám dělat. Dále zresetuji tlf. do továrního nastavení a zkontroluji si PC.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Hacknutý telefon/PC/Google účet
« Odpověď #2 kdy: 24. 01. 2023, 14:28:09 »
+ odeber danou platebni kartu z google
+ nastav si MFA, nez zresetujes telefon, zajisti si, ze se budes moci autorizovat
   utocnik si mohl vygenerovat one time sadu klicu
+ odhlas od sveho uctu veskera zarizeni pres web na pocitaci

Re:Hacknutý telefon/PC/Google účet
« Odpověď #3 kdy: 24. 01. 2023, 15:18:27 »
Proboha jak se to mohlo stát?
A jak ses dozvěděl, že googlu dlužíš? Od google bych si nic nekoupil.