Nvidia driver 525 nefunguje pripojenie sekundárneho displeja

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ahojte,

zatiaľ som to vyriešil tak že som zostal na verzii 515, ale v budúcnosti asi budem potrebovať update (pretože OBS a nejaký ďalší software to vyžaduje), no mám taký problém, že od verzie 525 mi nefunguje pripojenie sekundárneho monitora, resp. ak dám "rozšíriť plochu" na druhý monitor, tak ten zostane čierny. A chápem že je to nič nezvyčajné že nVidia niečo posere, ale rád by som to nejak vyriešil s novšími drivermi, práve kvôli softwaru, ktorý to vyžaduje. Tak ak máte nejaké rady, ďakujem.
« Poslední změna: 22. 01. 2023, 23:45:01 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A co rika xrandr, co rika xorg.log ?


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ten port "HDMI-1-0" vypada jako ze je tazenej skrze iGPU a nasel jsem prave na 515 vs 525 ze se to podelalo i jinym.. asi jinek konektor na notebooku nemas co bys mohl pouzit? Vyrobci bohuzel preferuji tahat konektory z CPU, protoze pak se da dGPU vypnout ale monitory porad pripojit.

Nemas tam nejakou moznost v biosu nastavit MUX pro graficky vystup? (i za cenu, ze dGPU bude porad aktivni)

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Laptop pozerám má konektory HDMI a DP, ale nemám DP kábel a monitor nemá DP konektor, takže jedine že by som to pripojil cez redukciu, čo taktiež nemám. V BIOSe som pozeral ale o MUX ani zmienka. Jediné kde vidím možnosť prepnúť mód/profil grafickej karty je v nVidia X Server, kde mám nastavené momentálne "On-Demand".


Já myslím, že HDMi je připojené k Nvidii, ne? Nakonec v logu je vidět:
Kód: [Vybrat]
[    27.635] (--) NVIDIA(GPU-0): LG Electronics E2240 (DFP-0): connected
[    27.635] (--) NVIDIA(GPU-0): LG Electronics E2240 (DFP-0): Internal TMDS
[    27.635] (--) NVIDIA(GPU-0): LG Electronics E2240 (DFP-0): 165.0 MHz maximum pixel clock
[    27.635] (--) NVIDIA(GPU-0):

Nvidia ten LCD vidí a pak už se bohužel nestane nic. v Xrandr jsem myslím viděl, že nedokáže nastavit parametry pro externí LCD.
Mě tedy externí monitory na 525 fungují bez problémů, i v On-Demand, ale mám jiný HW a ubuntu 22.04

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Já myslím, že HDMi je připojené k Nvidii, ne?

Jo, mas pravdu. Nasel jsem schema ( Dell G5 5590 G7 7590 Pegatron VULCAN Coffee Lake-H rX00.pdf ) a externi konektory vedou vzdy na dGPU.

(interni LCD panel je skrze propojky volen napevno bud na iGPU - non gsync, asi tazateluv pripad, nebo dGPU - gsync enabled).

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pozrel som sa na nastavenie G-SYNC v nVidia X Server, a píše to:

Kód: [Vybrat]
G-SYNC Mode Available:  None
G-SYNC Mode Enabled:    No

takže bez G-SYNC ako hovoríš.