Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online

Ahoj, nemá někdo zkušenosti se studiem zahraniční vysoké školy kompletně online?

Konkrétně například: https://www.iu.org/, ale klidně jakoukoli jinou univerzitu, která nabízí podobné služby.

Zajímala by mě náročnost, pozdější uznání titulu v ČR a nějaké postřehy.

Děkuji


Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #1 kdy: 19. 01. 2023, 17:29:46 »
A k cemu ti bude diplom z univerzity Limonadoveho Joa z Horni Dolni? Doporucuji si precist https://www.mzv.cz/washington/cz/kultura/skolstvi/uznavani_vzdelani_z_usa_v_ceske.html a pak se rozhodni. Podle me je to nesmysl pokud chces pracovat v CR.

Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #2 kdy: 19. 01. 2023, 17:55:32 »
A k cemu ti bude diplom z univerzity Limonadoveho Joa z Horni Dolni? Doporucuji si precist https://www.mzv.cz/washington/cz/kultura/skolstvi/uznavani_vzdelani_z_usa_v_ceske.html a pak se rozhodni. Podle me je to nesmysl pokud chces pracovat v CR.

Pokud na české vysoké škole nestudoval vůbec a chce projít hrubým filtrem slečen na HR, nějaký smysl to asi má. Totéž pro státní správu, pokud je dostatečný masochista, chce tam pracovat a diplom mu uznají. Koneckonců je to jenom škola a nějaký titul odněkud třeba z Liberce, Plzně ale koneckonců ani třeba z VŠB taky není z hlediska zbytku světa nic jiného, než nějaký kus papíru z Horní Dolní. Ono i z lepších škol a to jsou v ČR školy ještě naopak o dost horší.

Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #3 kdy: 19. 01. 2023, 18:24:18 »
A k cemu ti bude diplom z univerzity Limonadoveho Joa z Horni Dolni? Doporucuji si precist https://www.mzv.cz/washington/cz/kultura/skolstvi/uznavani_vzdelani_z_usa_v_ceske.html a pak se rozhodni. Podle me je to nesmysl pokud chces pracovat v CR.
Otazkou je jestli pro nej ma pak smysl pracovat v CR. Chce-li CR mit zde odborniky musi pro to neco delat. Ne ze bude mit CR problem uznat korejskou stredni skolu a japonskou universitu (master of engineering). Nakonec se povedlo oklikou pres zahranici v jinem clenskem state EU (Slovensko) a zpet v cesku.

Dotycna(manzelka) tedy pracuje pro zahranicni firmu kde tento problem nemeli. Duvod dulezitosti diplomu byl ze nikdy krom vyzkumu regulerne nepracovala a a HR bytosti (omlouvam se tem nasim ve firme - jste skvele) nerozumely ani prelozenym patentum do anglictiny.
« Poslední změna: 19. 01. 2023, 18:27:33 od Trident Vasco »

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #4 kdy: 19. 01. 2023, 18:38:01 »
zkušenosti se studiem zahraniční vysoké školy kompletně online
Britská Open University je hodně kvalitní, má kromě výuky i svůj výzkum a všechny úrovně studia. S uznáním v EU není problém a má akreditaci i v USA.


oss

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2023, 12:30:14 »
Ahoj, nemá někdo zkušenosti se studiem zahraniční vysoké školy kompletně online?

Konkrétně například: https://www.iu.org/, ale klidně jakoukoli jinou univerzitu, která nabízí podobné služby.

Zajímala by mě náročnost, pozdější uznání titulu v ČR a nějaké postřehy.

Děkuji

Diplom s takychto "univerzit" ma rovnaku hodnotu ako keby si ho napisete a vytlacite sam. Za mna strata casu a penazi.

vlhab

Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #6 kdy: 23. 01. 2023, 12:59:29 »
Mam podobnou skolu a dnes uz bych do toho nesel. Resp. nesel bych do cehokoliv nadalku. Nejvetsi prinos VS vidim v tom,ze si vytvortie sit konatktu. Z toho se pak da cerpat cely zivot. To si na dalku neudelate.

Ja jsem to v zaveru studia nahnal alespon Erasmem, ale dodnes citim ze mi to, oproti kolegum co studovali v CR, chybi.

Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #7 kdy: 30. 01. 2023, 14:49:04 »
Jen takový nápad....
Pokud nechcete/nemůžete studovat nějaké řádné VŠ studium, tak co se třeba vrhnout do složení profesních certifikací - třeba Cisco CCNA, CCNP,.... nebo něco od Red Hat, VMware, apod......?
Připravovat se na to můžete klidně i zcela sám, materiálů je plný internet a přezkoušení si můžete domluvit a zaplatit sám soukromě (třeba u Pearson VUE).
Výhodou je, že tyto certifikace jsou uznávané všude na celém světě, což se o diplomu z nějaké online "univerzity" říct asi nedá.

Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #8 kdy: 30. 01. 2023, 15:25:48 »
Ahoj, nemá někdo zkušenosti se studiem zahraniční vysoké školy kompletně online?
[...]

Diplom s takychto "univerzit" ma rovnaku hodnotu ako keby si ho napisete a vytlacite sam. Za mna strata casu a penazi.

Zajímá to někoho na HR pokud nejde o nějakou fakt specializovanou pozici? Obvykle fakt ne. Ti maximálně profiltrují, zda je VŠ v životopisu. Pokud od toho nechcete víc, naprosto to stačí. Záleží, kolik je toho času reálně potřeba a co konkrétně chce dělat.

Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #9 kdy: 30. 01. 2023, 15:30:14 »
Nejvetsi prinos VS vidim v tom,ze si vytvortie sit konatktu. Z toho se pak da cerpat cely zivot. To si na dalku neudelate.

Jenomže to je velice individuální. Já jsem se po vysokých školách poflakoval asi tak čtyřikrát déle, než dnes shledávám za užitečné a se spolužáky jsem se už v životě neviděl a ani o to, upřímně, moc nestojím. Žena na tom není o mnoho lépe a to studovala obor, kde je deset lidí v ročníku a navzájem se na něm alespoň od vidění znají prakticky všichni studenti i vyučující se všemi (pravda, ti se alespoň občas vídají).

Tak, jak popisujete opravdu nefunguje každý.

Maor

Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #10 kdy: 30. 01. 2023, 18:00:02 »
Nejvetsi prinos VS vidim v tom,ze si vytvortie sit konatktu. Z toho se pak da cerpat cely zivot. To si na dalku neudelate.

Jenomže to je velice individuální. Já jsem se po vysokých školách poflakoval asi tak čtyřikrát déle, než dnes shledávám za užitečné a se spolužáky jsem se už v životě neviděl a ani o to, upřímně, moc nestojím. Žena na tom není o mnoho lépe a to studovala obor, kde je deset lidí v ročníku a navzájem se na něm alespoň od vidění znají prakticky všichni studenti i vyučující se všemi (pravda, ti se alespoň občas vídají).

Tak, jak popisujete opravdu nefunguje každý.

Je problem kazdeho, jak dobre dokaze vyuzit prilezitost k networkingu, ja mam z kazde skoly minimalne 1 velmi dobry kontakt ktery udrzuji. S nekterymi lidmi je to ciste profesni, s jinymi mam spolecne konicky a dalsi jsou z tak exotickych zemi ze maji uplne jiny pohled na svet. Nejlepsi profesni kontakty jsou z doby PhD studia, nasledne z Ing. etapy.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #11 kdy: 30. 01. 2023, 18:03:16 »
Nejlepsi profesni kontakty jsou z doby PhD studia, nasledne z Ing. etapy.
PhD už je jiný “level”, konference a workshopy na celém světě :) Nicméně i Mgr/Ing je teď díky Erasmu v tomto ohledu zajímavější než dříve.

Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #12 kdy: 30. 01. 2023, 18:10:11 »
Je problem kazdeho, jak dobre dokaze vyuzit prilezitost k networkingu [...]

Pochopitelně. Ale pokud někdo nijak zvlášť sociální není (ostatně třeba já osobně "networking" dost upřímně nesnáším a vyloženě mě obtěžuje), pak by bylo, celkem logicky, studovat na vysoké škole kvůli němu naprosto zbytečné. To si ale samozřejmě musí dotyčný promyslet sám, co jsou a nejsou jeho priority, co ho baví a co chce a nechce.

Maor

Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #13 kdy: 30. 01. 2023, 18:36:39 »
Nejlepsi profesni kontakty jsou z doby PhD studia, nasledne z Ing. etapy.
PhD už je jiný “level”, konference a workshopy na celém světě :) Nicméně i Mgr/Ing je teď díky Erasmu v tomto ohledu zajímavější než dříve.
Zrovna ty konference nejsou nic moc, pootevre to dvere. Ale kdyz bych neco potreboval, ti lidi me v 99% poslou nekam. Lepsi kontakty jsou primo z laborky a EU grantu, kde je nejaka dlouhodoba spoluprace.

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT oborů na zahraničních univerzitách online
« Odpověď #14 kdy: 30. 01. 2023, 21:59:33 »
Britská Open University je hodně kvalitní, má kromě výuky i svůj výzkum a všechny úrovně studia. S uznáním v EU není problém a má akreditaci i v USA.
To nepochybujem, ale kolko by to tam napr. stalo vystudovat takouto formou bakalara ? Urcite to bude stat majland...