Xiaomi Mi Home bez cloudu

Xiaomi Mi Home bez cloudu
« kdy: 27. 12. 2022, 03:20:22 »
Caute,
je nejaky sposob ako pohodlne manazovat nastavit roboticky vysavac Xiaomi, ale iba v ramci LAN, nie z netu a bez nutnosti prihlasovat sa na nejake cloud konto? Kludne by som ocenil, ak by to fungovalo cez Mi Home, ale odstrihnute od netu resp. cloud konta.


Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #1 kdy: 27. 12. 2022, 07:06:45 »
https://github.com/Hypfer/Valetudo

První odkaz, co vyplivl Google. Být tebou se do toho nepouštím, když neumíš googlit ;-) To nemyslím nijak zle :-)

Bugsa

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #2 kdy: 27. 12. 2022, 10:02:55 »

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2022, 11:09:34 »
Akurat ze potom si nepustis vysavanie ked nebudes doma :). Jedine ak by si mal vpn

Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #4 kdy: 27. 12. 2022, 11:48:39 »

diky uz som dostal tip na valetudo, vyzera dobre ale moj vysavac nie je medzi podporovanymi (nemam priamo Xiaomi ale Roidmi)
Na spomenutu integraciu do HA uz som tiez narazil, ale pre mna je problem v tom, ze tato integracia nema gui, takze si mie som isty ci ju budem vediet nastavit, ale ak nenajdem nic lepsie tak sa do toho pustim.
« Poslední změna: 27. 12. 2022, 11:51:48 od googler2 »


Bugsa

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #5 kdy: 28. 12. 2022, 20:36:19 »
Možnost číslo 1 přes plugin v HomeAssistentu - GUI to má standardní HomeAssistent (https://ctrlv.cz/bBQo) a můžeš si udělat dle představ přes "custom cards" v Lovelace.

Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #6 kdy: 28. 12. 2022, 21:52:23 »
Pozeral som si ten HA addon, ale ten pre mna nema zmysel resp. neriesi podstatu, ze ide o to, aby som sa vyhol cloudu pretoze podla dokumentacie ten addon potrebuje mat (vyuzivat) zadane v configu prihlasovacie udaje k Xiaomi kontu.

Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2022, 08:44:04 »
IIUC ten addon používá cloud na spárování, ale potom lze nastavit, aby komunikoval po lokální síti, a na routeru (umí-li to) můžete vysavači zakázat přístup na Internet. Ale zkušenost s Miot /Roidmi nemám, toto jsem řešil u jiného vysavače.

Džan

Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #8 kdy: 29. 12. 2022, 09:22:41 »
Ten Xiaomi cloud účet se používá jenom k vykradení šifrovacího klíče, pak je možné mu zakázat přístup na net. Sám to tak používám u rockrobo.vacuum.v1. U Home Assistanta existuje i Map Extractor, který jak už název vypovídá vytáhne z vysavače mapu posledního úklidu a zobrazí ji v Lovelace. Dost teď ale přemýšlím nad tím Valetudo, s root přístupem by se s tím daly dělat zajímavější věci, výkonu to má dost :-D

Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #9 kdy: 29. 12. 2022, 12:20:51 »
Diky, tak teda skusim ten HA addon, uvidime ci sa mi to podari rozchodit.
Aj mne sa najviac pozdava Valetudo ale ako som pisal, zatial nepodporuje Roidmi

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #10 kdy: 29. 12. 2022, 14:13:29 »
ten ha plugin bez cloudu ale nefunguje, last time I checked.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #11 kdy: 29. 12. 2022, 18:29:42 »
ked to nasadim a nastavim tak sa pri testovani odstrihnem od netu a tak zistim ci to funguje bez cloudu alebo nie

Re:Xiaomi Mi Home bez cloudu
« Odpověď #12 kdy: 29. 12. 2022, 19:19:35 »
Mám Dreame L10, vybíral a kupoval jsem to už se záměrem, že tam půjde ihned Valetudo. V provozu asi rok, žádný problém s tím nemám, ale jediné co z toho používám je, že se denně v 10:00 spustí a něco hodinu a půl dělá a mně pak jen přijde notifikace, že buď hotovo nebo, že se zamotal do drátů. Jednou za 14 dní chci, aby to přejelo jen konkrétní místnost nebo místo, tak si otevřu webové rozhraní Valetudo, kde si naklikám oblast a pošlu ho vysát.

Vlastně na jeden problém jsem teď narazil nedávno, i když Valetudo umí NTP klienta, neumí pracovat s časovými zónami, takže ten scheduler musím přesunout přímo z vysavače do HA, jinak mě z toho šibování hodinkami jebne.