Pomoc s instalací serveru Debian

eugeene

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #15 kdy: 11. 08. 2011, 14:01:11 »
díky za info, taky jsem si řikal, že zkusím nainstalovat základ a od něj zbytek, večer to zkusím :)


Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #16 kdy: 11. 08. 2011, 14:31:18 »
Valasske Mezirici

Tak to je trochu z ruky :)

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #17 kdy: 11. 08. 2011, 14:35:39 »
tenhle system cisty instalace a postupneho doinstalovani ma hned nekolik vyhod, je to rychly kdyz se to umi, setris misto na disku, mas prehled v tom co pouzivas (teoreticky :)) a hlavne pochopis, jak to funguje.

eugeene

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #18 kdy: 11. 08. 2011, 23:17:16 »
hmm, tak skutečně - instalace toho základu proběhla v poho, ale zajímalo by mě, proč instalace základu a gnome nejela....

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #19 kdy: 12. 08. 2011, 09:31:58 »
Je to jednoduchy, cim vice se snazis automatizovat, tim vice nepredpokladanych udalosti se muze stat, na ktery autor instalacniho skriptu nemyslel. Pokud treba se instalator snazi stahnou balik, ktery jiz neexistuje, ci je dostupny v jine verzi a toto neni nijak osetreno tak to logicky vyhodi chybu a pokud je ten balik navic kritickej, tak to ve finale nefunguje vubec. Kdyz si ted zkusis nainstalovat Xka a gnome, uvidis v cem je problem lepe a mozna ze tam vubec zadnej nebude a ze to bylo skutecne jen tim vadnym skriptem. Bez chybove hlasky tezko soudit v cem byl problem.


eugeene

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #20 kdy: 12. 08. 2011, 09:46:56 »
no, jasný, Jako já jsem už zkušenej uživatel, ale když si debian zkusí nainstalovat nedejbože nějakejzačátečník, tak bude akorát naštvanej.... :D

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #21 kdy: 12. 08. 2011, 10:06:37 »
Tak ono to cloveka jiste odradi. Posloucha jakej je linux skvelej, vidi tuny skvelejch linuxovejch desktopu na netu a ve finale kdyz se rozhodne to vyzkouset se zasekne na takoveto banalite. Rozhodne se se svym problemem podelit se zkusenejsima a ti ho ve sve zaslepenosti a namyslenosti odbudou hlaskou RTFM nebo Google it first. A pak se divme, ze je tak malo uzivatelu linuxu.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #22 kdy: 12. 08. 2011, 16:31:35 »
smoofy .... nedobře se na to díváš, podle mého názoru lidé pokoušející se o instalaci Linuxu a následném ztroskotání přenášejí své emoce z neúspěchu do diskuze, ano jsou vyjímky .... proto je nejlepší nejdříve ony emoce rozdýchat a pak teprve pokládat dotaz. Na druhou stranu, co je špatného na tom poslat odkaz, kde je to lépe popsáno, než bych to dokázal vysvětlit a popsat a myslím si, že to podle toho musí každý pochopit? Proč Xkrát popisovat něco, co bylo již sepsáno? Myslím, že chyby se odehrávají na obouch stranách a ani jedna nemá té druhé co vyčítat. Vše je jen o přístupu.

Jinak, co se týká instalace přímo z internetu, kolikrát stačí nevčasná odpověď ze serveru, balík se nestáhne, hodí to chybu  a vše je v  .... a přitom může být vše naprosto vpořádku od criptu, balíku i umístění na serveru.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #23 kdy: 12. 08. 2011, 17:03:25 »
Tak ja nevim. Ja chci vyject novemu potencialnimu linuxakovi na pomoc, protoze je mu nejhur, a kvuli tomu mam rict, ze kdyz je mu nejhur, tak se vyjizdet nema. No dava to smysl?

Nerikam, ze je neco spatneho na odeslani odkazu ohledne tematu kde je problematika popsana, ale zpusob, jakym nekteri uzivatele zadavatele odpalkovali neni uplne v ramci fair play.

<quote>Dokud se tazatel nenaučí pokoře, tak ode mne nemůže očekávat žádnou radu. Pokud mám rozdávat své know-how jen pro dobrý pocit, tak někomu, kdo je slušný a bude si toho patřičně vážit. Chápu, že vysvětlení může být mnohdy rychlejší, než číst tuny literatury, ale nadávání do idiotů není rozhodně na místě, protože onen idiot může mít právě ty znalosti, které tazateli chybí .... tak kdo je potom za idiota? Mimochodem, dnes už je alespoň rychlý internet a mocný google .... ale pamatujete časy, kdy jsme museli kupovat knihy s kulatyma nesmyslama? Navic styl, ktery tazatel ukazuje mi pripomina ... Ty mi to ukaz, ja to budu delat a necham si to patricne zaplatit. Tudy fakt, ale cesta nevede!</quote>

Toto je citace tveho prispevku, kde jsi reagoval na podrazdeny prispevek zadavatele, ktery vubec nebyl adresovan tobe, ale byla to jen reakce na stupidni ukazovani pindiku nejakejch individui co se snazi honit sve ego na zacatecnikovi ci nekom kdo chce pomoci. Dle tveho prispevku soudim, ze si se moc nevcitil do kuze pisatele a svezl se na vlne v zapocatem trendu "Nepomuzu ti, protoze ti chybi pokora." Pokora pred cim?

Kdyz clovek s tvymi znalostmi a schopnostmi napise na diskuznim foru o linuxu ze nebude radit, to je jako by sel zavodni plavec do bazenu s tim ze nebude plavat. Ono cloveku obcas pomuze a povzbudi ho, kdyz vidi, ze ma nejakou podporu a ze kdyz bude nejhur, ma se kde poradit. Takhle se akorat presvedci o nesmyslnosti sveho pocinani, protoze frustrovan tim, ze mu neco nefunguje ho jeste dalsi idioti dorazej ponizujici hlaskou RTFM.

Co se tyce ty instalace z netu mas samozrejme pravdu. Duvodu muze byt x, ale bez chybove hlasky to stejne nezjistime. Dulezite je ze uz to bezi. Az na dalsi :).

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #24 kdy: 12. 08. 2011, 17:29:27 »
smoofy, a napadlo Te, ze jsem nekontroloval ty linky, ktere obdrzel? Kdybych mel vsechny odkazy, co kdo komu posle kontrolovat, tak nic jineho nedelam (ocima preskakuji) ... nicmene nemyslim, ze i kdyz nekdo posle nevhodne odkazy, tak musi byt hned idiotem .... navic docetl jsi se s cim ma problemy? Ja ne ... jen co chce instalovat, ale ne na co narazil a co mu neni jasne. O instalaci serveru na Debian toho bylo napsano myslim dost a najit to neni problem. Forum by melo slouzit podle mne az kdyz se narazi na neco, co nevim jak resit a v googlu jsem narazil na zacarovany kruh. Ja se radam nebranim, ale nechci tu videt ani vulgarismy. O nic jineho v mem prispevku neslo.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #25 kdy: 12. 08. 2011, 17:38:22 »
.... ale nechme toho. Co se tyka serveru, doporucuji uzivateli zacit pomoci xampp, jakmile zvladne zprovoznit, vsechno, co potrebuje v xampp, tak pote bych presel k instalaci jednotlivych aplikaci a propojeni mezi nima.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #26 kdy: 12. 08. 2011, 20:31:31 »
Ja taky proti tobe osobne nic preci nerikam a proti linkum prece nic nemam, ba naopak :) Taky sem nerekl preci nic o tom, ze kdyz nekdo posle link tak je idiot.Ono tady ani nejde o to CO kdo rekne, ale JAK to rekne. On je totiz dost rozdil, kdyz nekdo napise:
"RTFM!"
a nebo
"prostuduj si nejdrive dokumentaci na strance xyz, zacni kapitolou tou a tou  a soustred se na to a na to. Dobry stranky jeste jsou abc a kdyz si nebudes s necim urcitym vedet rady tak se zeptej."

Zabere ti to o dvacet sekund dele a pomuzes tim tazajicimu a ten si o tobe nemysli ze si namyslenej frajirek co se na nej vytahuje, ale clovek kterej se snazi pomoci a vi co rika. Citis tam ten rozdil? A ted se podivej jak ta diskuze od zacatku probihala a zamysli se nad tim, kdo ze vlastne ten problem vyprovokoval. A rikam predem ze ty jsi v tom byl nevine a jenom si se svezl na vlne a ja to prisuzuji pouze nepochoponi kontextu, protoze si myslim ze si inteligentni clovek :)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #27 kdy: 12. 08. 2011, 20:55:39 »
Ano, asi mas pravdu. Tenhle tyden stal od zacatku za .... a asi se to promitlo i sem, proste jsem videl jen to <vulgarism>idiota</vulgarism> takze se tazajicimu omlouvam ;-)

eugeene

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #28 kdy: 12. 08. 2011, 23:00:54 »
problem je, ze dnes lidi uz ani nechteji pomahat (sam to vidim na sobe) protoze tazajici jsou obvykle na takovy urovni, ze vam zkazi pomalu celej den....

Dalicek

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #29 kdy: 13. 08. 2011, 01:22:28 »
On debian je tak manuální že sem rád že sem s ním nezačal. když si vemu že teď se s tím docela peru tak tenkrát na začátku, to bych to zahodil :-)