Jaký Cloud Object Storage?

Jaký Cloud Object Storage?
« kdy: 07. 12. 2022, 09:26:17 »
Zdravím Vás všechny,

hledám vhodný Object Storage (cena/výkon) a rád bych se zeptal na zkušenosti ostatních. Zatím jsem testoval Contabo, který byl velmi tragický i když je zas velmi levný. Dokonce mě smazali testovací data a support se na můj ticket ozval až za dva dny aniž by vysvětlil kde jsou moje data.

Druhou variantu testuji DigitalOcean, který je z počátku levný ale jakmile jsem si spočítal přenos dat a uložené data nad rámec 250 GB tak částka je vyloženě astronomická.

Nemáte někdo zkušenosti třeba s forpsicloud, který nabízí object storage za poměrně zajímavou cenu?

Object storage potřebuji pro raw fotky a videa takže přenos dat a celková kapacita bude rychle narůstat.

Děkuji všem za pomoc :).

Re:Jaký Cloud Object Storage?
« Odpověď #1 kdy: 07. 12. 2022, 13:39:20 »
Ked sa povie object storage tak to je pre drvivu vacsinu ludi AWS S3. Ked uz chces setrit tak mas rozne S3 tiers. V S3 si mozes data sifrovat, life cycle rules, cross bucket account replication,...  Bezne firmy mavaju par TB dat v S3.

Divne mi pride, ze ty hovoris o astronomickych sumach. Bolo by dobre vidiet tvoje ciselne ocakavania a predikcie: kolko mas dat, rozpocet, prenosy, ...

Ked si pozrem porovnanie https://simplebackups.com/blog/object-storage-providers-comparison-2021/ tak si myslim, ze 2USD per GB mesiac je standardna cena.

by_cx

• 290
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 07. 12. 2022, 14:20:22 »
DigitalOcean vychází na $20/1 TB, $10 za stažení celého TB zpátky. Používám DO na zálohu fotek a dokumentů z domácího NASu už roky a funguje v pohodě. Celkem tam mám cca 1 TB dat.

Nejlevnější storage, kde bych se nebál o data, je b2 od BackBlaze. Vychází na $5/1 TB, ale traffic zpátky je stejně jako u DO za $10/1 TB.

Jestli ti přijde forpsicloud cenově zajímavý, takže nevím proč píšeš u DO o astronomických částkách. Forpsi vychází skoro dvakrát dráž a ten jejich pay-per-use bych se nebál za astronomický označit. Ta záloha NASu by mě tam vycházela na 600 Kč měsíčně místo 250 Kč u DO nebo 60 Kč u BackBlaze.

« Odpověď #3 kdy: 07. 12. 2022, 14:45:40 »
Ked sa povie object storage tak to je pre drvivu vacsinu ludi AWS S3. Ked uz chces setrit tak mas rozne S3 tiers. V S3 si mozes data sifrovat, life cycle rules, cross bucket account replication,...  Bezne firmy mavaju par TB dat v S3.

Divne mi pride, ze ty hovoris o astronomickych sumach. Bolo by dobre vidiet tvoje ciselne ocakavania a predikcie: kolko mas dat, rozpocet, prenosy, ...

Ked si pozrem porovnanie https://simplebackups.com/blog/object-storage-providers-comparison-2021/ tak si myslim, ze 2USD per GB mesiac je standardna cena.

AWS S3 je zabité pro mě. To si radši pořídím fyzický server a budu si to dělat sám a rozhodně to bude levnější. Díval jsem se na ty stránky co jsi mě poslal. Ono to vypadá krásně na papíře a hůř na kalkulačce. Pokud máš platit za GB storage, traffic a ještě requests tak se dostáváš na částky v tisících dolarů u 10-20TB.

« Odpověď #4 kdy: 07. 12. 2022, 14:53:02 »
DigitalOcean vychází na $20/1 TB, $10 za stažení celého TB zpátky. Používám DO na zálohu fotek a dokumentů z domácího NASu už roky a funguje v pohodě. Celkem tam mám cca 1 TB dat.

Nejlevnější storage, kde bych se nebál o data, je b2 od BackBlaze. Vychází na $5/1 TB, ale traffic zpátky je stejně jako u DO za $10/1 TB.

Jestli ti přijde forpsicloud cenově zajímavý, takže nevím proč píšeš u DO o astronomických částkách. Forpsi vychází skoro dvakrát dráž a ten jejich pay-per-use bych se nebál za astronomický označit. Ta záloha NASu by mě tam vycházela na 600 Kč měsíčně místo 250 Kč u DO nebo 60 Kč u BackBlaze.

Zrovna dneska jsem to propočítával a u Forpsi se nesmí v žádném případě použít Pay-per-use. Forpsi nabízí 10TB na 100TB přenosu za 6927,- a u DigitalOcean by tohle přišlo jen na traffiku 1000 USD (23 000CZK). Tak mě prosím tě řekni v čem je Digital výhodný?

lojdr

« Odpověď #5 kdy: 07. 12. 2022, 14:59:30 »
wasabi.com

« Odpověď #6 kdy: 07. 12. 2022, 15:15:46 »

« Odpověď #7 kdy: 07. 12. 2022, 15:40:44 »

« Odpověď #8 kdy: 07. 12. 2022, 16:02:26 »
Pokud máš platit za GB storage, traffic a ještě requests tak se dostáváš na částky v tisících dolarů u 10-20TB.

Preto som sa pytal na cisla. Tvrde cisla: 20TB na standard S3 (data replikovane minimalne do 3 zon) + 1TB in + 1TB out z internetu = 478 USD za mesiac (teda nie tisice). Nech sa paci kalkulacka https://calculator.aws/#/estimate?id=054f0d5644831bc558b8e6bf5ccf7a3946dc37ec

Ak chces lacnejsie, tak mozes ist na nizsi tier (napr. S3 One Zone-IA, cize data replikovane iba v jednej zone - 0.01 USD/GB) a ides na cca 320 USD mesiac - tipnem ze to vyjde podobne aj na Wasabi/Blackblaze.

Ak je out traffic problem, tak sa poriesit aj inak - napr. nastartujes on demand EC2 instance, takze traffic bude v ramci cloudu iba, co je este lacnejsie.

by_cx

• 290
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 07. 12. 2022, 16:21:21 »
Zrovna dneska jsem to propočítával a u Forpsi se nesmí v žádném případě použít Pay-per-use. Forpsi nabízí 10TB na 100TB přenosu za 6927,- a u DigitalOcean by tohle přišlo jen na traffiku 1000 USD (23 000CZK). Tak mě prosím tě řekni v čem je Digital výhodný?

Za storage by to vyšlo necelých 5k. Pokud potřebuješ odněkud tahat 100 TB, tak hledáš špatnou službu. Není to o výhodný nebo nevýhodný. Nenapsal si co potřebuješ, takže se to dá spočítat jakkoli.

« Odpověď #10 kdy: 07. 12. 2022, 16:52:24 »

Za storage by to vyšlo necelých 5k. Pokud potřebuješ odněkud tahat 100 TB, tak hledáš špatnou službu. Není to o výhodný nebo nevýhodný. Nenapsal si co potřebuješ, takže se to dá spočítat jakkoli.

Psal jsem "Object storage potřebuji pro raw fotky a videa takže přenos dat a celková kapacita bude rychle narůstat.". Ano, mohl jsem ještě dodat, že potřebuji CDN. Víc ale prostě napsat nemohu, projekt není hotový. Testuji teď wasabi a vypadá to, že víc potřebovat nebudu. Děkuji za pomoc všem.