Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu

Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« kdy: 17. 11. 2022, 19:42:02 »
Zdravím,

dělal jsem poslední 4 roky pro Finsko z ČR, skrz jednu českou firmu, jako Java a Cloud vývojář. V ČR nás bylo asi 40. Každý den standupy v angličtině s Finama, meetingy, diskuze s architekty atp.

Tak si teď říkám, co kdybych si našel práci jako 100% remote pro tyhle země. Jsou tam sice často Indi, ale z mé zkušenosti, oni nejsou zrovna moc dobří vývojáři, čest vyjímkám.

Moje představa by byla minimálně 8000,- CZK / MD, považuju se kolem a kolem za nadprůměrného vývojáře, ale neúnavný programátor bedna z ČVUT to teda nejsem. Taky si říkám, přecejen, mít české kolegy je dost nápomocné, dorozumívat se úplně o všem v angličtině celé dny by mohlo být vysilující. Nerad bych vyhořel.

Nemáte tu někdo zkušenosti s prací přímo pro zahraniční firmy? Jak náročné to je, jak vysoké mají požadavky atp.
« Poslední změna: 18. 11. 2022, 08:33:49 od Petr Krčmář »


Re:Remote sw vývoj pro Evropu - zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 17. 11. 2022, 19:54:56 »
ale to se tu resi porad. si to nejdriv projdi.

Sorry, ale ty rozjizdis jak se zatazenou brzdou. PLanujes prijem, ktery je normalni i v Praze a jeslti te jakkoli unavuje anglictina, tak se to rovnou vykasli, protoze nejsi na ten stress nejsi pripraven. po 4 letech tebou popisovane zkusenosti musis mluvit, aniz by sis vsiml, do ktereho jazyku ses prepnul.

jinymy slovy rikam, OK ale vetsi ambice a musis jit "all in"

P.S. nerozumim tomu "neunavny programator", to je nejakej lopatak placenej podle radku kodu, ne?



Zdravím,

dělal jsem poslední 4 roky pro Finsko z ČR, skrz jednu českou firmu, jako Java a Cloud vývojář. V ČR nás bylo asi 40. Každý den standupy v angličtině s Finama, meetingy, diskuze s architekty atp.

Tak si teď říkám, co kdybych si našel práci jako 100% remote pro tyhle země. Jsou tam sice často Indi, ale z mé zkušenosti, oni nejsou zrovna moc dobří vývojáři, čest vyjímkám.

Moje představa by byla minimálně 8000,- CZK / MD, považuju se kolem a kolem za nadprůměrného vývojáře, ale neúnavný programátor bedna z ČVUT to teda nejsem. Taky si říkám, přecejen, mít české kolegy je dost nápomocné, dorozumívat se úplně o všem v angličtině celé dny by mohlo být vysilující. Nerad bych vyhořel.

Nemáte tu někdo zkušenosti s prací přímo pro zahraniční firmy? Jak náročné to je, jak vysoké mají požadavky atp.

Re:Remote sw vývoj pro Evropu - zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 17. 11. 2022, 20:01:54 »
A ty mas zkusenosti s praci primo pro zahranici jake?

Re:Remote sw vývoj pro Evropu - zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 17. 11. 2022, 20:16:02 »
velke



A ty mas zkusenosti s praci primo pro zahranici jake?

Re:Remote sw vývoj pro Evropu - zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 17. 11. 2022, 20:42:38 »
Tak budto je nasdilej, nebo tady neprud.


alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Remote sw vývoj pro Evropu - zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 17. 11. 2022, 20:51:55 »
vypada to na praci v tieto :-)

kolegove z finska platili pivo i jidlo, takze za me to bylo super.

Re:Remote sw vývoj pro Evropu - zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 17. 11. 2022, 20:56:30 »
a jak jsem mel odpoveded na takovou otazku?

nasdilel jsem je v 800 prispevcich, vcetne tveho nedavneho tematu o startupech.
ocividne nejsi ochoten projit forum na prispevky o praci v zahranici.

naprosto nevic co chces, i startup chces "komorni firmu s ceskymi kolegy s CESKYMI zakazniky.

Pokud ti vadi celodenni anglicke prostredi (zatimco indove casto i sami mezi sebou prepinaji do anglictiny), tak proc tahle temata oteviras? Tohle malocestvi  - mam opravdu silnou alergii.

Zmen mindset nebo zustan tam kde jsi.


alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Remote sw vývoj pro Evropu - zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 17. 11. 2022, 21:13:10 »
uplne super je pomalu ucit cizi kolegy ceskym zpusobum.
treba vezmi je na pivo, kup jim k obedu svickovou.
tak jako my chodime do indicke restaurace, tak lze cizince naucit ceskym bejkarnam.

Re:Remote sw vývoj pro Evropu - zkušenosti
« Odpověď #8 kdy: 18. 11. 2022, 10:52:16 »
Pokud ti vadi celodenni anglicke prostredi (zatimco indove casto i sami mezi sebou prepinaji do anglictiny) [...]

Indové přepínají do angličtiny i mezi sebou mimo jiné i proto, že by se mezi sebou jinak taky nemuseli domluvit. Navíc v Indii je z tohoto důvodu angličtina i po čtyřiceti letech nejrozšířenější úřední jazyk. Srovnání s češtinou a Čechy je v tomto ohledu úplně mimo. Nemluvě tedy o tom, že i přes to Indové anglicky obvykle moc neumí a pokud ano, zhusta lze to, čím mluví označit za angličtinu jen s notnou dávkou fantazie. (Na druhou stranu, ne, že by na tom i někteří rodilí mluvčí třeba ze Skotska byli o mnoho lépe.)

Tohle malocestvi  - mam opravdu silnou alergii.

Já mám zase silnou alergii na to, když si někdo myslí, že jeho morální hodnoty jsou ty jediné správné a všichni ostatní jsou podřadní. Lidi může angličtina unavovat z mnoha různých důvodů; někoho s ní mluvit prostě nebaví, někdo se jí namluvil až až a je už unavený a chce mluvit česky, někdo anglicky neumí a učit se jí nechce...

Víte, já jsem si taky dřív myslel prakticky přesně totéž jako vy. Ale život člověka naučí, že ne všechny věci jsou v čase tak černobílé, jak to zprvu (ať už kvůli okolnostem nebo kvůli vlastní aroganci) vypadá.

Zmen mindset nebo zustan tam kde jsi.

... ale samozřejmě navzdory tomu, co píši výše je tohle naprostá pravda. Nelze chtít pracovat 100 % remote pro zahraničí když nebudu chtít mluvit anglicky. To je jednoduše nesmysl.

Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #9 kdy: 18. 11. 2022, 11:30:29 »
A chces poradit i jaky program nastavit na pracce nebo jak udelat v mikrovlnce pizzu z mrazaku?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #10 kdy: 18. 11. 2022, 11:40:38 »
ludia ktori zakladaji taketo vlakna sa k tomu co pisu nikdy neodhodlaju, pretoze by to inak uz robili.

odpoved na toto vlakno je: just do it

Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #11 kdy: 18. 11. 2022, 14:33:11 »
ludia ktori zakladaji taketo vlakna sa k tomu co pisu nikdy neodhodlaju, pretoze by to inak uz robili.

To není pravda. Ne každý byl vychován k tomu, aby byl schopen udělat jasné rozhodnutí a to pak realizovat. Takoví lidé pak potřebují trochu motivace a sebrat odvahu. Obvykle s tím pak už problém nemají ale když je to nenaučili jako malé, holt se to musí naučit teď. Samozřejmě, že je to pro život hendikep ale to, co píšete rozhodně neplatí.

odpoved na toto vlakno je: just do it

Ani to vždy neplatí. Neznáte přesně okolnosti jeho života a úvah. Rozhodně ne u všeho platí "just do it" a to i co se týká těchto věcí. Angličtina zdaleka nemusí být jediná věc, o které uvažuje. Platí to pouze tehdy, pokud nemá jiné závazky a otázka, jestli mu to bude vyhovovat je skutečně to jediné, co řeší. A já osobně se domnívám, že jen tohle v tom není.

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #12 kdy: 18. 11. 2022, 15:17:07 »
Na LinkedIn mi nabídky na tohle chodí každý den. Většina je remote. Zkus si pár pohovorů a když jimi prolezeš, tak horší už to nebude. Pohovory nejsou závazný, klidně jim na konci můžeš říct že ne. Věř, že jim je tvůj čas taky ukradenej.

Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #13 kdy: 28. 11. 2022, 21:27:29 »
ja takhle delam z rakouska pro nemeckou firmu. smlouva na HPP rakouska pres mezifirmu. 100k eur/rok. odpovedel jsem headhunterovi na linkedinu. jazyk anglictina. jak tady zaznelo, takovych nabidek je hodne

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #14 kdy: 28. 11. 2022, 22:02:29 »
Nemáte tu někdo zkušenosti s prací přímo pro zahraniční firmy? Jak náročné to je, jak vysoké mají požadavky atp.
Jo. Pokud nevadí full remote, tak je to stejně náročné jako v ČR. Na tzv. Západě bývají lepší šéfové, nemusí si na nic hrát a nebuzerují. Plat není vždy nutně vyšší, ale bývá to větší pohoda.